Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Mezz Cues
Współpracują z nami
Aktualności

Mosconi Cup 2017

Dodano: 2017-09-11
Zmodyfikowano: 2017-09-11

Świetne występy Polaków w turniejach "Mosconi Cup Ranking Events"

To już 24. edycja tego prestiżowego turnieju w którym na przeciw siebie stają zespoły Stanów Zjednoczonych i Europy. W tym roku zawody rozegrane zostaną w Las Vegas w dniach 4-7 grudnia.

Od kilku lat organizator Pucharu Moosconi prowadzi własną klasyfikację, na podstawie której zawodnicy uzyskują awans do finałowego turnieju. W tym roku Matchroom Sport utworzył dwa rankingi - Europejski i światowy - do których zaliczane są wyniki z turniejów podzielonych na 3 kategorie. Level 1 to turnieje światowe, Level 2 Euro-Toury oraz pozostałe - Level 3, w których w otatnim czasie polscy bilardziści systematycznie pojawiają się na podium.

Pod koniec sierpnia Wojciech Szewczyk zwyciężył w silnie obsadzonym Black Sea Cup, pokonując w finale samego Ralfa Souqueta z Niemiec. Tydzień później bilardzista Konsalnetu Warszawa zameldował się w półfinale Pinneberg Open, w którym startowało 256 zawodników. W tych zawodach na 5. miejscu sklasyfikowany został Mateusz Śniegocki. Wczoraj w Roterdamie zakończyły się zawody Benelux Open. Również i tym razem Szewczyk dotarł do półfinału a brązowy medal również wywalczył Wiktor Zieliński z Hadesu Poznań.

Po zawodach Benelux Open na prowadzeniu obu klasyfikacji znajdują się reprezentanci Niemiec. W "World Ranking" prowadzi Joshua Filler a w "European Ranking" numerem 1 jest Ralf Souquet. Pierwszych trzech zawodników "Team Europe" poznamy po Kremlin Cup, Austrian Open oraz US Open. Kremlin Cup rozpoczyna się już 19 września. Do Moskwy wybierają się bilardziści ERG Bieruń Folie, Hadesu Poznań i Konsalnetu Warszawa, z najwyżej sklasyfikaowanym w "Rankingach Mosconi" Wojtkiem Szewczykiem na czele. Polak obecnie zajmuje 6 miejsce w rankingu europejskim i 8 w światowym.

Więcej informacji na temat Mosconi Cup na stronach matchroompool.com
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System