Mistrzostwa Świata Juniorów w Bilard - Moskwa 2017

Dodano: 2017-10-30
Zmodyfikowano: 2017-11-02

Wiktor Zieliński brązowym medalistą kategorii U17!

2 listopada 2017

Szesnastoletni bilardzista Hadesu Poznań, Wiktor Zieliński, zdobył w Moskwie brązowy medal mistrzostw świata juniorów młodszych (kategoria U17). Reprezentant Polski uległ w półfinale swojemu odwiecznemu rywalowi, Bośniakowi Sanjinowi Pehlivanovicowi 4:9, który został ostetecznie złotym medalistą.

Wiktor w dordze do finału rozegrał 4 pojedynki. W drugiej rundzie zaliczył potknięcie z bilardzistą z Hong Kongu i do ćwierćfinałów awansował z grupy przegranych. W walce o medal pokonał 9:2 Białorusina Vladislava Shopika.

W Rosji wystartowała jeszcze Weronika Karwik (UKS Bila Zduny), która w kategorii dziewcząt zajęła 9 miejsce, wygrywając w debiucie jeden mecz - z Amerykanką Hailey Ann Fullerton.

Mistrzami świata, oprócz wcześniej wspomnianego Pehlivanovica, zostali Rosjanie: Fedor Gorst (kat. U19) oraz Kristina Tkach (kat. dziewcząt).

Medal Wiktora Zielińskiego jest 14 krążkiem w historii wywalczonym przez naszych juniorów w Mistrzostwach Świata. Warto dodać, że Polacy stają na podium nieprzerwanie od 2013 roku.

Serdeczne gratulacje dla samego Wiktora, a podziękowania dla rodziców, trenerów i szefów klubów za świetną pracę i ogromne zaangażowanie!

Wszystkie wyniki MŚJ 2017:

30 października 2017

Wiktor Zieliński i Weronika Karwik rozpoczynają walkę o medale

W Moskwie w dniach 29.10-03.11.2017 roku odbywają się mistrzostwa świata juniorów w bilard. Nasz kraj reprezentują Wiktor Zieliński (Hades Poznań) oraz Weronika Karwik (UKS Bila Zduny).

Weronika debiutuje w mistrzostwach, jednak po fantastycznym wyniku na Euro ona jak i trenerzy liczą na dobry wynik również w Moskiwe. Dla Wiktora to drugi start w tych zawodach. W ubiegłym roku w debiucie zdobył brązowy medal i również w tym roku ten jednen z naszych najzdolniejszych bilardzistów młodego pokolenia liczy na miejsce na podium.

Opiekę nad naszymi reprezentantami sprawuje selekcjoner reprezentacji Polski Piotr Kędzior. Naszej ekipie życzymy powodzenia, i zapraszamy do śledzenia wyników on-line oraz transmisji video na stronach