Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Bilardowa Ekstraklasa 2018 - trzeci dzień zakończył pierwszy zjazd w Galerii Echo w Kielcach.

Dodano: 2018-04-22
Zmodyfikowano: 2018-04-22

Tabela powoli nabiera kształtu. Hit nie zawiódł i wskazał lidera. Beniaminkowie rozczarowują.

 

Konsalnet Warszawa odniósł bezcenne zwycięstwo nad jednym z najgroźniejszych rywalami - Nosanem Kielce. Mecz stał na poziomie, który nie pozostawia wątpliwości, dlaczego te dwie drużyny zdominowały rozgrywki w ostatnich latach.

Konsalnet lepiej zaczął ten mecz. Wojciech Szewczyk był bardzo solidny, a Daniel Macioł dał chyba najlepszy popis w historii swoich startów w Bilardowej Ekstraklasie. Obie pary miewały problemy ze skutecznym rozbiciem, ale Kapłan i Rozwadowski stworzyli sobie mniej szans z gry taktycznej. Konsalnet objął prowadzenie 5-3. 

Śniegocki i Szewczyk podtrzymali passę w II sesji. Byli niemal bezbłędni. Choć Skowerski i Turkowski także popełnili niewiele błędów, to było ich o dwa więcej i każdy został wykorzystany przez mistrzów Polski. Powiększyli przewagę do pięciu punktów. Jednak Kapłan i Skowerski nie złożyli broni. Sesję wygrali, choć Śniegocki i Szewczyk kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 14-10. Konsalnet w tym roku jeszcze nie przegrał. 

 

Bez porażki są też zawodnicy DSB tiaDe Lubin, którzy rozegrali dwa mecze w tej sesji gier. 

Monika Ząbek znakomicie uzupełniła zespół, osłabiony brakiem Konrada Juszczyszyna. Jej skuteczna gra, w połączeniu z precyzją Mieszka Fortuńskiego, dały lubinianom prowadzenie 5-1. Tonojan i Suszczyński popełniali błędy - zwłaszcza przy rozbiciu. Nikt przed nimi w tym sezonie nie był tak nieskuteczny w tym elemencie. Świetna skuteczność w grze taktycznej i liczne błędy pary Lasota/Laosta  pozwoliły Markowi Kudlikowi i Marcelowi Fortuńskiemu zdominować drugą sesję, po której wynik brzmiał aż 10-2. Fortuński i Kudlik do ostatniej sesji przystąpili jakby bez świadomości dużej przewagi drużyny. Bezcenne połączenie koncentracji i luzu oraz przesycona błędami gra Dawida Tonojana i Grzegorza Lasoty pozwoliły ustalić wynik na poziomie 14-5.

 

Hades Poznań pokazał  świetną grę, choć pozwoliła ona na dwa zwycięstwa w trzech meczach. Ostatnie, przeciwko HG Solutions Gdynia. 

Jakub Kościelniak i Adrian Borowiec rozpoczęli mecz od przewagi 5-3 nad HG Solutions Gdynia, jednak w ich grze długie fragmenty błyskotliwej gry przeplatały się z błędami. Koba i Korsak nie potrafili wykorzystać wszystkich. Ich błędów było więcej, choć nie brakowało też jakości w wielu zagraniach. Zieliński i Ćwikła grali bardzo sumiennie i skutecznie, nie ponosząc niepotrzebnego ryzyka. Jędrzejczak i Żelasko popełniali błędy, które uniemożliwiały zawodnikom z Gdyni nawiązanie walki. Stąd wynik: 10-3.

Zieliński i Kościelniak w ostatniej sesji dopełnili dzieła zniszczenia, grając równo. Płynności brakowało w grze Pakuły i Żelaski, dlatego mecz skończył się wynikiem 14-4.

 

Hulakula Warszawa pokazała nieco dobrej gry w starciu z Green Clubem Gdańsk. Maciej Witkowski i Arkadiusz Jakubiak popełniali błędy, ale było ich mniej niż pomyłek Winogradowa i Muklewicza. Warszawianie po pierwszej sesji prowadzili 5-2. Krysztofik i Kleinszmit zaprezentowali się lepiej. Potrafili zdobyć się na dłuższe fragmenty skutecznej gry. Hanaj i Wach skutecznie się jednak bronili. Udało im się nawet powiększyć przewagę. Wynosiła 10-6. 

W trzeciej odsłonie pojedynku Wach i Witkowski lepiej neutralizowali skutki swoich niedokładności w grze. Systematycznie przybliżali Hulakulę do zwycięstwa. Muklewicz i Krysztofik stworzyli najlepszą w tym sezonie parę w gdańskiej drużynie. Do zwycięstwa to jednak nie wystarczyło. 

 

Na czele tabeli jest Konsalnet przed Nosanem i Hadesem. Punkt mniej i pauzę mają zawodnicy DSB tianDe Lubin. Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki i Green Club Gdańsk czekają na zwycięstwa. Kolejne trzy kolejki Bilardowej Ekstraklasy za dwa miesiące.


Pełne wyniki i tabele na stronie Bilardowe Ekstraklasy - LINK

 

Z zawodów, których gospodarzem była Galeria Echo w Kielcach, przeprowadzona była transmisja na żywo przez TVSports.pl, a wszystkie spotkania będzie można zobaczyć na antenie Sportklub Polska. Patronat medialny nad zawodami objęły : TVP 3 Poznań, TVP 3 Kielce, Radia Kielce, Radia EM Kielce,  Radia Fama, Echo Dnia, Nasz Tomaszów.pl, Głos Poznański, W Kętrzynie, CK Sport, Lubin.pl, TVRegionala.pl, Nasze Miasto Ketrzyn.pl

 

Sponsorami i Parterami imprezy były firmy : Mak Marketing, Iwan Simonis, Aramith, Dynmaic Billard, Galeria Echo, ZCP Brześć, Hotel Tęczowy Młyn. 

 

Nad całością zawodów czuwała ekipa w składzie Emil Paliwoda, Daniel, Mazur, Piotr Ryba, Jan Niewęgłowski, Piotr Świerszcz, Maciej Szczawiński pod okiem Grzegorza Kędzierskiego.  


 

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System