Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Historyczny debiut sportu bilardowego na Olimpiadzie Młodzieży !

Dodano: 2019-05-03
Zmodyfikowano: 2019-05-03

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w Bilard - Świętokrzyskie 2019 rozpoczęta. Zieliński i Kural Mistrzami Polski 8 bil.

Ponad 100 bilardzistów rozpoczęło w czwartek swoje zmagania w Kostomłotach Drugich. To wyjątkowe wydarzenie, bo bilard  gości w ramach ogólnopolskich olimpiad młodzieży po raz pierwszy w historii! W powietrzu, w trakcie uroczystej ceremonii otwarcia zawodów, czuć było podniosłą atmosferę. Była przysięga zawodnikó i sędziów, Mazurek Dąbrowskiego i prezentacja województw. 

 

Niezwykłym zaszczytem jest móc być tutaj i przywitać Was w imieniu zarządu województwa świętokrzyskiego – mówił członek zarządu woj. świętokrzyskiego, Mariusz Gosek. – Przez cały czas trwania Olimpiady, do naszego regionu przyjedzie ponad 3500 zawodników, reprezentujących aż 20 dyscyplin. To impreza o ogromnej skali, a Wy jesteście ważnym jej elementem. Życzę wszystkim sukcesu sportowego i zdrowej rywalizacji. Trzymam mocno kciuki za Wasze udane wyniki.

 

 

 

Na uroczystości pojawił się także Damian Sławski, wójt Miedzianej Góry. Na terenie tej gminy rozgrywają się olimpijskie zawody w bilard. – Niezmiernie miło gościć nam imprezę sportową o tak wysokiej randze. Jestem przekonany, że czekają nas zmagania sportowe na wysokim poziomie, ale rozgrywane w duchu fair play. Życzę uczestnikom wielu sukcesów, które na pewno osiągnięcie. Nie mam co do tego wątpliwości. Jeśli nie dziś, czy jutro, to w najbliższych latach – powiedział Damian Sławski.

 

Mistrzostwa w każdej dyscyplinie to ogromne święto, na które czeka się cały rok i na które trzeba się wcześniej zakwalifikować. To Wy jesteście reprezentantami tych kilku tysięcy osób trenujących każdego dnia bilard. To zawody wyjątkowe, bo po raz pierwszy rozgrywane w ramach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Jak wiemy, Polski Związek Bilardowy jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a światowa federacja mocno zabiega o włączenie tej dyscypliny sportowej do igrzysk. Te pierwsze kroki w drodze do tego sukcesu trzeba stawiać w takich miejscach, jak tutaj – wśród najmłodszych. Kto wie, może już w Paryżu, albo w Nowym Jorku to Wy będziecie nas reprezentować na olimpiadzie. W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Święto Flagi RP, pamiętajcie o jednym. Gdy będzie wyjeżdżać na Mistrzostwa Świata, lub Mistrzostwa Europy, będziecie reprezentować nasze barwy, orzełka i biało-czerwoną flagę. Nigdy nie zapominajcie, że jesteście Polakami – mówił Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego.

Rywalizację rozpoczęła odmiana 8 bil. W grupie starszej bez niespodzianek. Tytuł Mistrza Polski wywalczył Wiktor Zieliński ( Hades Poznań ) w finale pokonując Adama Stankiewicza ( Akaemia Bilardowa Rokietnica) . Brązowe medale dla Tomasz Krzysztofika ( Green Club Gdańsk) oraz Szymona Błażeja ( TCF Hub Kraków).

W grupie juniorów młodszych najlepszym okazał się Szymon Kural ( TCF Hub) pokonując w finale Michała Urbańskiego ( UKS Joker Tomaszów Mazowiecki ) . Na najniższym stopniu podium stanęli Dominik Jastrząb ( UKS Fair Play Jaworzno ) oraz Wiktor Fortuński ( DSB Baribal Lubin)

 Żródło : http://swietokrzyskie2019.pl/

 

Galeria Zdjeć z zawodów PEŁNA - LINK 

Wyniki  na stronie mistrzostw na : http://bilard-sport.pl/mpjunior/aktualnosci.php

 

 


 

Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System