Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
bilardsklep.pl
Oficjalny partner w Polsce
Lissy
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa 2020

Dodano: 2020-08-11
Zmodyfikowano: 2020-08-11

Rozgrywki Polskiej Ligi Bilardowej osiągnęły półmetek

Zapewne nie tak wyobrażali sobie wakacje 2020 bilardziści grający w rozgrywkach ligowych. Słońce, upał, czas wolny... i bilard. Ot taki mamy dziwny rok. Na szczęście udało się „dogonić kalendarz".


Słoneczne promienie tego lata najlepiej wpływają na zawodników House of Pool Warszawa. To oni zasiadają w fotelu lidera. Ciepła bryza wiejąca znad morza ma dobry wpływ na bilardzistów Green Club Gdańsk. Drugie miejsce w tabeli daje spore szanse na przyszłoroczną Bilardową Ekstraklasę. Tuż za nimi temperaturę tego lata dzielnie znoszą reprezentanci Kujaw - BSB Maximus Bydgoszcz. Kolejne miejsca w ligowej tabeli zajmują przedstawiciele południowych regionów, gdzie słońce grzeje najbardziej. Trzydziestostopniowe upały najlepiej znoszą TCF HUB Shopman Kraków, PLAZA Restaurant&Bowling Opole i Fair Play Jaworzno. Tabelę zamykają dwie ekipy Frame Łódź i drugi zespół z Krakowa. Muszą oni zdjąć okulary słoneczne i gonić rywali podczas jesiennej drugiej części sezonu.


W pierwszej grupie wyraźnie wyklarowała się czołówka mająca największe szanse na awans do Turnieju Finałowego: Green Club III Gdańsk i Arkadia II Tczew. Wyraźnie z przodu drugiej grupy znajdują się Billboard Warszawa i Eighty Nine Warszawa. Nie inaczej ma się sytuacja w kolejnej grupie. Poznanianie ogrywają pozostałych i Zakręcona Bila i Falquon są najbliżej awansu. „Łeb w łeb" w czwartej grupie idą UKS Snikers Rękoraj i CDC Development UKS Joker Tomaszów Mazowiecki. Oderwali się rywalom i samotnie podążają do mety. Bilardo.pl Dekada Sosnowiec wyraźnie zdominował grupę piątą. Kto oprócz nich będzie pukał do drzwi I ligi? Spider Wrocław czy Bilard Team Maria Wałbrzych? Ciekawie ma się sytuacja w grupie szóstej. Na czele z małą przewagą MUKS IKS Tarnów przed Bacatrans Pino Dębica. A co słychać w ostatniej grupie drugiej ligi? Prowadzi Olimp Masters eDom Lublin, za którymi w rządku ustawiły się trzy drużyny: Transcare Trójkąt Rzeszów, Oskar Stalowa Wola i Ósemka Rzeszów.

Ciekawie zapowiada się bilardowa jesień. Odpoczywajcie zatem szybko i efektywnie bo następna kolejka już 5 i 6 września.

Arkadiusz Sząszor
Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Wszystkie wyniki, tabele i statystyki na stronach Polskiej Ligi Bilardowej.
Powrót
© 2020 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System