BILARDOWE WIEŚCI


KADRA NARODOWA 2008  

Zarząd PZBil przedstawił Ministrowi Sportu i Turystyki propozycje składu kadry narodowej w pool bilard na 2008 rok. W gronie tym znaleźli się:

 

Lp Nazwisko Imię klub Miasto

MĘŻCZYŹNI

1 Babica Radosław Contact Kielce
2 Kapłan Tomasz Ósemka Rzeszów
3 Łopotko Hubert Trefl Sopot
5 Skoneczny Adam Duet Tomaszów Maz
4 Skowerski Karol Contact Kielce
6 Śniegocki Mateusz Hades Poznań
KOBIETY
1 Grzyb Ewa Bila Tarnów
2 Łącka Izabela Falcon Sosnowiec
3 Stawarz Karolina Ósemka Rzeszów
4 Tatarkiewicz Magdalena Mario Mikołów
5 Wesołowska Katarzyna Noma System Kielce
JUNIORZY
1 Fortuński Mieszko Baribal Lubin
2 Herring Dawid UKS Łabiszynianka Łabiszyn
3 Kaczmarek Hubert Bilard Studio Warszawa
4 Kudlik Piotr UKS Spartan Chodów
5 Piekarski Konrad Metal Fach LP Sokółka
6 Pikarski Krystian Metal Fach LP Sokółka
7 Rozwadowski Bartosz Contact Kielce
8 Skoneczny Mariusz UKS 13 Tomaszó Maz
9 Wójcik Maciej UKS Orlęta Bilcza
JUNIORKI
1 Kryszak Michalina UKS Łabiszynianka Łabiszyn
2 Stawarz Kinga Ósemka Rzeszów
3 Zabek Monika Pino Dębica
4 Ząbek Sylwia Pino Dębica

SZKOLENIE INSTRUKTORÓW PZBIL  
 

 

    W dniach 26-28 października w Kieleckim Centrum Bilardowym przeprowadzony został kolejny kurs szkoleniowy instruktorów PZBil. Wzięło w nim udział 20 osób. Uczestnicy mieli do zaliczenia na wstępie kilka testów praktycznych z techniki, następnie ćwiczenia praktyczne z metodyki nauczania gry w bilard dzieci i dorosłych. W drugim dniu kilka godzin wykładów z teorii sportu, obowiązujących aktów prawnych działalności sportowej i ponownie kilka godzin ćwiczeń praktycznych. Trzeciego dnia mieli jeszcze do opanowania zmiany w przepisach gier sportowych i egzaminy pisemne, które pozytywnie zakończyło 90 % kursantów. Podczas całego szkolenia panowała przyjazna atmosfera a klimat panujący sprzyjał zdobywaniu wiedzy. Dodać należy, iż część zajęć praktycznych odbywała się także w Gimnazjum nr 13 w Kielcach, gdzie na 4 stołach bilardowych pod kierunkiem instruktora Marka Karlikowskiego przedstawiony został atlas ćwiczeń i zabaw bilardowych do wykorzystania w procesie szkolenia specjalistycznego.  Wśród najlepszych, którzy zdobyli największą ilość punktów znaleźli się: Andrzej Siejko z Krakowa, Dawid Jędrzejczak z Sopotu, Małgorzata Bielska-Pingot z Szubina oraz Waldemar Dębski z Poznania.  Co sądzą o kursie i jakie były  motywy udziału w szkoleniu, o to bezpośrednio po egzaminie zapytał kierownik kursu Dariusz Kobacki:

 

Dawid Jędrzejczak  „jestem zawodnikiem drużyny Trefl Sopot i wierzę, że moja kariera sportowa dopiero się zaczyna. Nie mam więc zamiaru rezygnować ze startów w najważniejszych imprezach bilardowych w kraju i zagranicą. Będę nadal trenować i doskonalić swoje umiejętności a pracą szkoleniową chciałbym zajmować się równolegle.  Myślę, że obie sprawy uda mi się pogodzić”.

 

Małgorzata Bielska-Pingot:  „chyba za późno zainteresowałam się bilardem. Jestem trenerem żeglarstwa i prowadzę szkolne drużyny sportowe. Pracuję w LO i na w-f  razem z moimi uczniami gram w bilard dopiero od kilku lat. Nie myślę o grze zawodowej ale cieszę się  bardzo, że testy   i ćwiczeni praktyczne udało mi się zaliczyć tak dobrze. Teraz uwierzyłam w siebie i mogę rozpocząć pracę szkoleniową w Szubinie.”

 

Bogdan Woźniewicz „ dopiero na kursie dowiedziałem się, że jestem najstarszym w historii uczestnikiem kursu instruktorskiego PZBil. Ilość informacji jaką musiałem przyswoić już pierwszego dnia był dla mnie ”bezkresnym oceanem”.   Zajęcia praktyczne w jakich musiałem  uczestniczyć nazwać muszę  „maratonem”.   Aż 10 – 12 godzin dziennie przy stole bilardowym dla młodych to zapewne przyjemność, zaś dla mnie to już poważne wyzwanie. Cieszę się, że szkoliłem się „w samym centrum dowodzenia”,   dla mnie bilard to szansa na „drugą młodość ze sportem. Dziękuję.”      

 

Andrzej Siejko od sześciu lat zajmuję się szkoleniem bilardowym w środowisku dzieci i młodzieży głuchej i niedosłyszącej. Moi wychowankowie z UKS-u są już osobami pełnoletnim .Dlatego teraz chciałbym zająć się także sportem osób dorosłych. Mam plany związane z prowadzeniem II-go  Ligowej Drużyny z Krakowa.  Uzyskanie uprawnień PZBil było dla mnie priorytetem.”

 

Waldemar Dębski „uczę grać bilard zarówno dorosłych jak i dzieci nie tylko w Poznaniu.  Posiadam  wieloletnie doświadczenie w tym kierunku a  mimo to  nie uważam się za mistrza .Zawsze korzystam z nadarzających się okazji podpatrywania gry najlepszych zawodników w Europie.  Jestem sędzią sportowym z uprawnieniami EPBF i mam ku temu wiele okazji. Nie mogłem więc przegapić okazji by podzielić się swoim doświadczeniem z moimi przyjaciółmi a przy okazji zdobyć uprawnienia szkoleniowca PZBil.”  

 

Waldemar Łopatko z bilardem związany jestem od ponad 10 lat. Mój syn Hubert, który teraz należy do grona najlepszych zawodników w  Europie, rozpoczynał swoją sportową przygodę w Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka” Biała Podlaska.  Zajęcia w nim prowadzę od samego początku w ramach wolontariatu. Cieszę się, że mogłem zdobyć uprawnienia PZBil zwłaszcza teraz, gdy klub zostaje po raz kolejny doposażony w stoły bilardowe a mój syn jest już samodzielny. Na mnie spada ciężar przygotowania  programów szkoleniowych  dla swoich podopiecznych. Jestem pewien że teraz potrafię to zrobić.”

 

Mirosław Kopećjestem nauczycielem, ale nie mam przygotowania kierunkowego związanego bezpośrednio ze sportem. Prowadzę treningi bilardowe w trzech klubach sportowych w Kętrzynie.  Najmłodsi wychowankowie sięgnęli w tym roku po najwyższe tytuły sportowe w swoich kategoriach. W ciągu każdego raku kalendarzowego organizuję kilkanaście imprez bilardowych, uzyskanie więc uprawnień sędziego bilardowego kat. „D”  oraz uprawnień PZBil daje  mi szansę na otrzymanie od władz samorządowych  dotacji w formie  wsparcia lub powierzenia wykonania zadania w zakresie sportu na równych prawach z innymi sekcjami sportowymi w moim mieście.”

 

Tomasz Błażej „od lat startuję w zawodach PZBil, podejmowałem też próby nauczania gry w bilard innych.  Były to przeważnie lekcje indywidualne a proces szkoleniowy powstawał raczej intuicyjnie.  Teraz przekonałem się, że można uczyć gry w bilard w sposób usystematyzowany i prowadzić skutecznie grupowe zajęcia sportowe.  Często myślałem o założeniu własnej szkoły nauki gry w Tarnowie i chyba jest już czas by przystąpić do realizacji tego zamiaru.” 

 

Na podstawie rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzonych z kursantami podczas szkolenia

Dariusz Kobacki.       

 


CERTYFIKATY NA STOŁY BILARDOWE  

  W związku z wieloma pytaniami dot. certyfikatów na stoły bilardowe pragniemy poinformować że

   Polski Związek Bilardowy, zgodnie z decyzją z 2005 r., każdego roku wydaje  certyfikaty  dla 5 modeli stołów bilardowych. Te wyroby dopuszczone są do najważniejszych rozgrywek sportowych takich jak: Grand Prix Polski WiK POL TOUR, Mistrzostw Polski, Klubowego Pucharu Polski oraz I Polskiej Ligi Bilardowej. W pozostałych imprezach organizatorzy mają wolną rękę. Związek oczywiście respektuje decyzje organizacji nadrzędnych, których jest członkiem. Stąd m.in. finały POLISH OPEN, zaliczanego do europejskiego cyklu Best of the East rozgrywano na stole „Dynamic” posiadającym certyfikat EPBF. Europejska Federacja Bilardowa (EPBF) wydaje każdego roku 7 certyfikatów na stoły bilardowe. Wyłącznie na tych stołach można rozegrać mistrzostwa kontynentu, EURO-TOUR, Puchary Europy. Światowa Konfederacja Sportów Bilardowych (WCBS) jak i Światowa Federacja Pool Bilarda ( WPA) nie wydają żadnych certyfikatów. Warto zatem podkreślić, że firmy, które informują, że ich stoły posiadają certyfikat WCBS lub WPA podają nieprawdę i wprowadzają klientów w błąd. Prawem zabronione jest także wykorzystanie bez zgody logo organizacji społecznych do działań marketingowych. Niestety znaleźliśmy takie logo na polskich komercyjnych stronach handlowych. Ostrzegamy, że konsekwencje finansowe dla firm robiących takie rzeczy są bardzo poważne.


REPREZENTACJA POLSKI NA MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2007  

Zarząd PZBil zaakceptował propozycję selekcjonera kadry p. Dariusza Kobackiego i powołał 9 osobowy skład reprezentacji Polski na finały Mistrzostw Europy Juniorów - Willingen 2007. W tym prestiżowym gronie znaleźli się:

Lp Nazwisko i imię Klub Odmiana
1 Czapla Bartłomiej Falcon Sosnowiec 8 bil , 9 bil
2 Skoneczny Mariusz UKS 13 Tomaszów 9 bil, 14/1
3 Cieślak Dawid Ikar Bydgoszcz  8 bil, 9 bil
4 Piekarski Krystian Metal Fach Sokółka 8 bil, 14/1
5 Piekarski Konrad Metal Fach Sokółka 8 bil, 9 bil
6 Rozwadowski Bartosz Contact Kielce 9 bil, 14/1
7 Kaczmarek Hubert Studio Warszawa 9 bil, 14/1
8 Fortuński Mieszko DSB Zagłębie Lubin 9 bil, 8 bil
9 Kudlik Piotr UKS Spartan Chodów 8 bil, 14/1

KADRA NARODOWA JUNIORÓW 2007  

Zarząd PZBil na posiedzeniu w dniu 14 maja zaakceptował propozycję trenera kadry narodowej juniorów p. Dariusza Kobackiego o rozszerzeniu kadry narodowej juniorów w pool bilard. Nazwiska osób, które znajdą sie w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, poznamy po otrzymaniu decyzji z EPBF o limitach miejsc dla naszego kraju.

NOWY SKŁAD KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW
Lp Nazwisko i imię Klub Miasto
1 Czapla Bartłomiej Falcon Sosnowiec
2 Skoneczny Mariusz UKS 13 Joker Tomaszów
3 Cieślak Dawid Ikar  Bydgoszcz
4 Piekarski Krystian Metal Fach LP Sokółka
5 Piekarski Konrad Metal Fach LP Sokółka
6 Rozwadowski Bartosz Contact Kielce
7 Kryszak Michalina UKS Łabiszynianka Łabiszyn
8 Kaczmarek Hubert Dynamic Warszawa
9 Fortuński Mieszko DSB Zagłębie Lubin
10 Kudlik Piotr UKS Spartan Chodów
11 Wittstock Otylia Fundacja Trefl Sopot
12 Ząbek Sylwia Pino Ventor Dębica
13 Ząbek Monika Pino Ventor Dębica
14 Stawarz Kinga Ósemka Rzeszów
15 Hering Dawid Break Inowrocław
16 Wójcik Maciej UKS Orlęta Bilcza

PUCHAR FAMILY FROST - 2007  
 

Dokładnie w prima aprilis w tczewskiej Arkadii odbył się najważniejszy turniej seniorski, jaki zaplanowano na pierwsze półrocze tego roku. W turnieju wzięło udział 24 bilardzistów z Trójmiasta, Elbląga, Wejherowa, Stargardu Gd. i Tczewa. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy eliminacyjne, z których awans do rundy pucharowej uzyskiwało czterech najlepszych. Zawody rozgrywano do 4 wygranych partii. Z pierwszej grupy, awans uzyskali: Paweł Kapczyński, Tomasz Kuraś, Artur Pawłowski i Robert Zwara. W drugiej grupie najlepsi okazali się: Andrzej Winogradow, Robert Sowiecki, Łukasz Kurlapski oraz junior Arkadii Mateusz Sząszor. Grając w trzeciej grupie do następnej rundy awansowali: Jedyny zwycięzca wszystkich pojedynków grupowych Damian Szwabe oraz Marcin Preuss, Krzysztof Trykała i Krzysztof Wodecki. Awans z ostatniej czwartej grupy wywalczyli: Marek Piertas oraz trzej tczewianie: Krzysztof Kusa, Krzysztof Szczepański i Maciej Szweda. Po grupowych eliminacjach najlepsza szesnastka kontynuowała turniej systemem pucharowym – przegrywający odpada. Po zwycięskich pojedynkach w 1/16 finału w ćwierćfinale Kapczyński pokonał Trybałę 5-3, Pietras wygrał z Preussem 5-4, Kuraś zwyciężył Winogradowa 5-1 a Szwabe okazał się lepszym od Pawłowskiego pokonując go   5-1. Tym samym w najlepszej czwórce turnieju zabrakło zawodników z Tczewa. W pierwszym półfinale Paweł Kapczyński dość gładko wygrał z Markiem Pietrasem 5-2. Drugi półfinał był bardziej zacięty. Tomasz Kuraś pokonał w nim Damiana Szwabe 5-3.  W meczu o 3 miejsce Szwabe z klubu Ósma bila Gdynia pokonał Kotlickiego pokonał swojego klubowego kolegę Pietrasa 5-4. Równie zacięty przebieg miał wielki finał turnieju. Niespodziewanie zawodnik Fundacji Trefl Sopot Paweł Kapczyński wygrał z Tomaszem Kurasiem z Greek Club Gdańsk 5-4. Po emocjach finałowych nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród finansowych. Zwycięzców dekorowali: dyrektor tczewskiego oddziału Family Frost Artur Stachowicz oraz prezes Klubu Sportowego Arkadia Tczew Arkadiusz Sząszor. Większość ze startujących zawodników już czeka na kolejny turniej w tczewskiej Arkadii. Będzie to turniej drużynowy a termin jego planowany jest na jesień.

 
 

WALNE ZGROMADZENIE Polskiego Związku Bilardowego  

Kielce 5 kwietnia 2007 roku

Członkowie Walnego Zgromadzenia

Polskiego Związku Bilardowego

             Zarząd Polskiego Związku Bilardowego zwołuje Walne Zgromadzenie PZBil na dzień  15 maja 2007 rok. Zebranie rozpocznie się w Kielcach o godzinie 11.00  w Kieleckim Centrum Bilardowym PZBil przy Placu Moniuszki 2B.

Porządek obrad:

1. Sprawozdanie z działalności Zarządu Związku w 2006 roku,

2. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej PZBil,

3. Dyskusja nad sprawozdaniami,

4. Ustalenie składki członkowskiej na 2008 rok,

5. Propozycje zmian w statucie PZBil,

6. Magazyn Bilard Sport,

7. Sprawy kadrowe,

8. Zasady przyjmowania członków i Klubów do PZBil oraz wydawania licencji zawodnika i bilardzisty.

9. Sprawy różne.

Zgodnie z zaleceniem Ministra Sportu wszystkie związki sportowe zobowiązane są do dokonania zmian w statutach dostosowujących je do aktualnych przepisów prawa. Prosimy zatem o przesyłanie na adres biura Związku, do dnia 30 kwietnia,  uwag  do statutu oraz  propozycji tematów, które zostaną poruszone    w punkcie 9   - sprawy różne.

Z pozdrowieniem

Prezes

Polskiego Związku Bilardowego

Marcin Krzemiński


REZYGNACJA REDAKTORA NACZELNEGO BILARD SPORT  

W dniu 29 marca Marcin Krzemiński złożył Zarządowi PZBil  rezygnację z funkcji redaktora naczelnego i z pracy na rzecz gazety Bilard Sport. W piśmie skierowanym do Kolegów z Zarządu czytamy:

"W związku z nadmiarem obowiązków służbowych oraz moimi sprawami osobistymi składam na ręce Zarządu rezygnację z pracy w magazynie Bilard Sport, a tym samym z pełnienia obowiązków redaktora naczelnego. Przez 9 lat najlepiej jak potrafiłem prowadziłem pismo PZBil. Udało się z niego zrobić ważny dla środowiska periodyk, który odgrywa wielką rolę w promocji sportu bilardowego. Jestem z wykonanej pracy dumny i mam nadzieję, że okres w którym kierowałem magazynem zostanie pozytywnie oceniony.

Dziękuję wszystkim współpracownikom, sponsorom, reklamodawcom i sympatykom bilarda za pomoc w rozwoju pisma i wspaniałe chwile, które mogłem z Wami przeżyć pracując nad kolejnymi numerami Bilard Sport."

Z poważaniem

Marcin Krzemiński"

Jednocześnie Zarząd Związku podjął decyzję o zawieszeniu wydawania kwartalnika a dyskusja w tej sprawie odbędzie się podczas Walnego Zgromadzenia PZBil w dniu 15 maja br.


KĘTRZYŃSKA BILARDOWA LIGA FIRM 2006 ZAKOŃCZONA  

Sportowy Klub Bilardowy „SKORPION” zakończył kolejny sezon w którym przedstawiciele różnych przedsiębiorstw rywalizowali ze  sobą o tytuł najlepszych. Pierwsza kolejka 18 listopada 2006r. rozpoczęła ciąg spotkań w których liczyły się nawet najmniejsze punkty.W sobotę 17.03.2007r. odbyło się finałowe spotkanie sezonu 2006/2007 Kętrzyńskiej Bilardowej Ligi Firm. Jak widać w tabeli drużynowej, lider – drużyna WEDA, wygrała prawie wszystkie spotkania. II miejsce zajęła drużyna P.P.H.U. DAMIAN ze stratą trzech dużych punktów. III miejsce zajęła drużyna MAŁŻ & KOCH. IV miejsce zajęła drużyna firmy GRELAVI. W drugiej tabeli widać jak zaciekle walczyli zawodnicy WEDY o indywidualny sukces. Oba pierwsze miejsce zajmują zawodnicy tejże drużyny. I miejsce wywalczył Piotr FRONCZEK otrzymując puchar najlepszego zawodnika tego sezonu. II miejsce zajął Wojciech WALCZYŃSKI tracąc dwie partie do swojego kolegi. Następne dwie pozycje w rankingu zajęli zawodnicy firmy P.P.H.U. DAMIAN. III miejsce, ze stratą jednego dużego punktu, wywalczył Krzysztof EJMONT, kapitan drużyny. IV miejsce przypadło Stanisławowi EJMONT. Kolejne miejsca zajęli: V– Władysław KWAŚNIEWSKI, kapitan drużyny WEDA, VI – Przemysław KOCH, VII – Roman BALIK, z drużyny GRELAVI, VIII – Adam KWIATKOWSKI, drużyna MAŁŻ&KOCH, IX –  Robert SIEMASZKO, drużyna GRELAVI, X – Stanisław ROGIŃSKI, XI – Adam MAŁŻ, XII – Marek MACIEJKOWSKI. Finał odbył się w kameralnej atmosferze, dokończono ostatnie pojedynki, podliczono wyniki. Wszystkie drużyny otrzymały puchary. Po zakończeniu ceremonii do późnego wieczora zawodnicy bawili się zarówno przy stole bilardowym jak i suto zastawionym stole szwedzkim.Gratulujemy i zapraszamy kolejne firmy do wzięcia udziału w następnym sezonie!!!

   
   

KĘTRZYŃSKA BILARDOWA LIGA FIRM - SEZON 2006/2007

WYNIKI PO VI RUNDZIE

17.03.2007r.

MIEJSCE

DRUŻYNA

ILOŚĆ MECZÓW

DUŻE PUNKTY

MAŁE PUNKTY

PARTIE

Zw

 

Por

Zw

 

Por

1

WEDA

12

11

30

:

6

140

:

74

2

PPHU DAMIAN

12

8

22

:

14

116

:

100

3

MAŁŻ&KOCH

12

4

12

:

24

84

:

124

4

GRELAVI

12

1

9

:

27

82

:

126

   

KĘTRZYŃSKA BILARDOWA LIGA FIRM - SEZON 2006/2007

WYNIKI PO VI RUNDZIE – FINAŁ

17.03.2007r.

L.p.

NAZWISKO

IMIĘ

DRUŻYNA

DUŻE PUNKTY

MAŁE PUNKTY

ILOŚĆ MECZÓW

Zw

 

por

1

FRONCZEK

PIOTR

WEDA

11

50

:

18

12

2

WALCZYŃSKI

WOJCIECH

WEDA

11

48

:

23

12

3

EJMONT

KRZYSZTOF

PPHU DAMIAN

10

47

:

28

12

4

EJMONT

STANISŁAW

PPHU DAMIAN

8

43

:

35

12

5

KWAŚNIEWSKI

WŁADYSŁAW

WEDA

8

42

:

33

12

6

KOCH

PRZEMYSŁAW

MAŁŻ&KOCH

7

37

:

32

12

7

BALIK

ROMAN

GRELAVI

5

36

:

29

12

8

KWIATKOWSKI

ADAM

MAŁŻ&KOCH

5

33

:

39

12

9

SIEMASZKO

ROBERT

GRELAVI

4

36

:

44

12

10

ROGIŃSKI

STANISŁAW

PPHU DAMIAN

4

26

:

37

12

11

MAŁŻ

ADAM

MAŁŻ&KOCH

0

14

:

53

12

12

MACIEJKOWSKI

MAREK

GRELAVI

0

10

:

53

12


KURS SĘDZIOWSKI  

W dniach 27-28 lutego 2007 roku w Kielcach odbył sie kurs sędziowski. Po kilkunastu godzinach wykładów zakończonych egzaminem uprawnienia sędziowskie kategorii D otrzymali:

 
KOGUT PAWEŁ Tarnów
GROSZ MARCIN Lubartów
SERAFIN ARTUR Lubartów
WASIAK KAZIMIERZ Opalenica
KRYŚ TOMASZ Opalenica
MIŚKIEWICZ GRZEGORZ Wrocław
CHODACKI ROBERT Wałbrzych
LEWICKI RAFAŁ Łomża
ŁUPIŃSKI KAROL Łomża
KUCISZ MAREK Łomża
KUCISZ BARTOSZ Łomża
KALINOWSKI TOMASZ Orzesze
CZUCHRO MARCIN Dębica
PAŚNICZEK GRZEGORZ Warszawa
MAĆKOW GRZEGORZ Gdynia

REPREZENTACJA POLSKI NA MISTRZOSTWA EUROPY 2007  

Zarząd PZBil zaakceptował propozycję składu reprezentacji narodowej przedstawioną przez poszczególnych trenerów, która weźmie udział w finałach mistrzostw Europy w pool bilard. Znaleźli się w niej:

 
Lp Nazwisko i imię

Odmiana

1 Śniegocki Mateusz 9 bil 8 bil 14/1
2 Babica Radosław 9 bil 8 bil 14/1
3 Kapłan Tomasz 9 bil 8 bil 14/1
4 Trajdos Wojciech 9 bil - 14/1
5 Roter Mariusz 9 bil 8 bil
6 Skowerski Karol - 8 bil 14/1
7 Grzyb Ewa 9 bil 8 bil 14/1
8 Stawarz Karolina 9 bil 8 bil 14/1
9 Wesołowska Katarzyna 9 bil 8 bil 14/1
10 Blumczyński Leszek 9 bil 8 bil -
11 Fitzermann Tomasz 9 bil 8 bil -
   
UWAGA !!!  

Zbiórka wszystkich zawodników z kadry mężczyzn i kobiet w dniu 13 marca w Warszawie       o godzinie 19.00. w hotelu SOKRATES ul. Smyczkowa 9.  W dniu 14 marca badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej  i wyjazd na zawody do Czech.

 

KADRA NARODOWA 2007  

Zarząd PZBil przedstawił Ministrowi Sportu propozycje składu kadry narodowej w pool bilard na 2007 rok. W gronie 21 zawodników znaleźli się:

 
Lp Nazwisko i imię Klub Klub Miasto
1 Śniegocki Mateusz Hades Hades Poznań
2 Babica Radosław Contact Contact Kielce
3 Kapłan Tomasz Ósemka Ósemka Rzeszów
4 Trajdos Wojciech Trefl Trefl Sopot
5 Roter Mariusz Contact Contact Kielce
6 Łopotko Hubert Trefl Trefl Sopot
7 Skowerski Karol Contact Contact Kielce
8 Grzyb Ewa IKS IKS Tarnów
9 Sokołowska Agata Contact Contact Kielce
10 Stawarz Karolina Ósemka Ósemka Rzeszów
11 Wesołowska Katarzyna UKS Olimp UKS Olimp Kielce
12 Czapla Bartłomiej Falcon Falcon Sosnowiec
13 Skoneczny Mariusz UKS 13 Joker UKS 13 Joker Tomaszów Maz
14 Cieślak Dawid Ikar  Ikar  Bydgoszcz
15 Piekarski Krystian LP Metal Fach LP Sokółka
16 Piekarski Konrad LP Metal Fach LP Sokółka
17 Rozwadowski Bartosz Contact Contact Kielce
18 Kryszak Michalina UKS Łabiszynianka UKS Łabiszynianka Łabiszyn
19 Kaczmarek Hubert Dynamic Dynamic Warszawa
20 Fortuński Mieskzo DSB Zagłębie DSB Zagłębie Lubin
21 Kudlik Piotr UKS Spartan UKS Spartan Chodów

NOWI TRENERZY KADRY NARODOWEJ  

Zarząd PZBil przedstawił Ministrowi Sportu propozycje nowych selekcjonerów kadry narodowej w pool Bilard, która wygląda następująco:

 
Marcin Krzemiński - kadra narodowa mężczyzn
Radosław Babica - kadra narodowa kobiet
Dariusz Kobacki - kadra narodowa juniorów
Paweł Gawlikowski - kadra narodowa osób niepełnosprawnych
Nowym trenerom życzymy powodzenia oraz wielu medali podopiecznych.

KONKURS NA TRENERÓW KADRY NARODOWEJ  
Polski Związek Bilardowy ogłasza konkurs na stanowiska trenerów kadry narodowej.
Z dniem 31 stycznia 2007 roku do objęcia pozostają stanowiska
1. Trenera kadry narodowej mężczyzn
2. Trenera kadry narodowej juniorów
3. Trenera kadry narodowej kobiet
Osoby zainteresowane prowadzeniem kadry proszone są o złożenie do dnia 30 października pisemnej oferty, która będzie zawierała:
- dane personalne,
-informację o doświadczeniu trenerskim + dokumenty potwierdzające uprawnienia,
- propozycję programu szkoleniowego,
- oczekiwania kandydata (finansowe itp).
Ofert mogą być przesłane pocztą elektroniczną na adres: biuro@bilard-sport.pl lub na adres: Polski Związek Bilardowy 25-528 Kielce ul. Zagnańska 84 a
Bliższych informacji udziela prezes Zarządu: 041 362-36-63

Zarząd zastrzega sobie prawo odrzucenia wszystkich ofert lub wyboru szkoleniowca spoza osób zgłoszonych do konkursu.


KOMUNIKAT DLA SĘDZIÓW PZBIL  

 Krajowa Komisja Sędziowska PZBil posiada już nowe licencje sędziowskie. Otrzymają je wszystkie osoby, które do dnia 30 października prześlą na adres biura Związku wypełniony formularz sędziowski oraz zdjęcie ( format dowodu osobistego). Warunkiem otrzymania nowej licencji jest również posiadanie opłaconej składki za rok 2006.

Na swym posiedzeniu zaplanowanym na połowę listopada KKS zweryfikuję również wszystkie dotychczas wydane uprawnienia sędziowskie. Osoby, które pragną podnieś swą klasę proszone są o przesłanie wraz z formularzem wniosku o podwyższenie kategorii zawierającym informacje o pełnionych funkcjach podczas zawodów bilardowych.

Komisja zajmie się również zmianami w przepisach i najpóźniej do końca roku nowa wersja regulaminów zostanie umieszczona na stronie Związku.

Komisja zwraca się jednocześnie do wszystkich sędziów o przekazanie swych uwag i propozycji dot. organizacji zawodów, interpretacji przepisów itp.


ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW  

Zgrupowanie kadry narodowej juniorów odbędzie się w dniach 31 lipca - 3 sierpnia w Kielcach. Na zgrupowanie została powołana grupa zawodników, którzy wyjadą na finały mistrzostw Europy juniorów - Kijów 2006. Znaleźli się w niej: Otylia Wittstock, Katarzyna Wesołowska, Michalina Kryszak, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Bartosz Rozwadowski, Mariusz Skoneczny, Bartłomiej Czapla, Dawid Cieślak, Michał Kędzior oraz Michał Czarnecki.

Szczegółowe informacje dot. zgrupowania i wyjazdu na ME w/w otrzymają  listem poleconym

NOWI SĘDZIOWIE PZBil

W dniach 7-8 marca w Kielcach odbył się kurs sędziowski. W zajęciach wzięło udział 6 osób. Ostatecznie po kilkunastu godzinach wykładów i egzaminów uprawnienia sędziowskie otrzymali:

Marta Dubiel - Bielsko Biała
Edward Janaszek - Kielce
Arkadiusz Kotlicki - Tczew
Piotr Kamiński - Inowrocław
Bartosz Bać - Rzeszów
Tomasz Szewców - Tczew

WALNE ZGROMADZENIE PZBil

W dniu 20 marca 2006 roku w Kielcach o godzinie 12.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym PZBil przy ul. Plac Moniuszki 2b odbędzie się Walne Zgromadzenie PZBil.

Porządek obrad wygląda następująco:

1. Sprawozdanie z pracy Zarządu w roku 2005,
2. Sprawozdanie finansowe  za rok 2005,
3. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej,
4. Program - "strategia rozwoju sportu bilardowego do 2012 roku",
5. Zasady działania Kieleckiego Centrum Bilardowego,
6. Bilardowa promocja telewizyjna,
7. Składki członkowskie.

SĘDZIOWIE Z UPRAWNIENIAMI EPBF

W dniach 5-8 stycznia na Węgrzech odbył się kurs sędziowski organizowany przez Europejską Federację Bilardową. Pod czujnym okiem Thomasa Overbecka - wiceprezesa światowej federacji bilardowej 11 osób z Europy zapoznawało się z przepisami gry bilard oraz prowadzenia zawodów. Uczestniczyli w nim również dwaj przedstawiciele PZBil. Prowadzący wiele turniejów w kraju i za granicą Grzegorz Kędzierski oraz jeden z najlepszych krajowych sędziów Waldemar Dębski. Po trzech dniach nauki wszyscy przystąpili do pisemnego egzaminu. Zarówno Grzegorz jak i Waldemar zdali swe sprawdziany i otrzymali uprawnienia sędziego międzynarodowego. Serdecznie gratulujemy !!!.


KADRA NARODOWA 2006

Zarząd Polskiego Związku Bilardowego po zapoznaniu się z wnioskami Komisji Sportowej, Komisji Sportu Dzieci i Młodzieży, Komisji Osób Niepełnosprawnych oraz selekcjonerów naszych reprezentacji podjął jednogłośnie decyzję o składzie kadry narodowej w pool bilard na rok 2006. Znaleźli się w niej w poszczególnych grupach następujące zawodniczki i zawodnicy:

KOBIETY
Ewa Grzyb IKS Tarnów
Agata Sokołowska Contact Kielce
Karolina Stawarz Ósemka Rzeszów
Izabela Łącka Falcon Sosnowiec
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE
Leszek Blumczyński Jantar Słupsk
Tomasz Fitzermann UKS Poznań
Michał Kłusakiewicz Contact Kielce
MĘŻCZYŹNI
Tomasz Kapłan Ósemka Rzeszów
Radosław Babica Contact Kielce
Mateusz Śniegocki WiK Hades Poznań
Mariusz Roter Contact Kielce
Hubert Łopotko Trefl Sopot
Karol Skowerski Contact Kielce
Adam Ewald Trefl Sopot
JUNIORZY
Michał Kędzior Pino Debica
Michał Czarnecki Duet Tomaszów Maz.
Bartłomiej Czapla Falcon Sosnowiec
Mariusz Skoneczny Duet Tomaszów Maz.
Konrad Piekarski L.P. Sokółka
Krystian Piekarski L.P. Sokółka
Hubert Kaczmarek Dynamic Warszawa
Piotr Kudlik UKS Spartan Chodów
DZIEWCZĘTA
Otylia Wittstock Fundacja Trefl Sopot
 Michalina Kryszak UKS Łabiszynianka
Agata Sokołowska UKS Olimp Kielce