Strona główna » Drużynowe Mistrzostwa Europy 2010 » Aktualności
Video i wyniki na żywo

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Pool Bilard - 2 dzień
2010-06-16

Dramatyczny mecz z Cyprem. Nasze panie zdobywają pierwsze punkty. W piątek gramy o medal !

Chyba nikt z przybyłych kibiców i samych zawodników nie spodziewał się takich emocji dzisiejszego popołudnia. Punktualnie o godzinie 13.00 do gier przystąpiły nasze dwie drużyny. Panie rozpoczęły bój z zawodniczkami z Włoch, natomiast mężczyźni za rywali mieli zespół Cypru. O ile spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku naszego żeńskiego duetu o tyle wszyscy byli przekonani, że nasz męski zespół bez żadnych problemów pokona swych rywali. Jak się jednak okazało było zupełnie odwrotnie.
Panie w składzie Wesołowska-Stawarz nie dały szans swym rywalkom i po bardzo pewnej i dobrej grze pokonały swe rywalki 2-0. Tym samy wciąż zachowały szanse medalowe. Widać było również, że Katarzyna dużo lepiej radzi sobie w 9 bil, a debiutująca w turnieju Karolina zaprezentował się z bardzo dobrej strony.
Niestety zupełnie inaczej przedstawiała się sytuacja w meczu naszych panów. Wynik otworzył Mariusz Skoneczny. Zawodnik Duetu Tomaszów pewnie pokonał Georgiou Andreasa 2-0 i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Niestety kilkanaście minut później mieliśmy już remis 1-1. Wszystko za sprawą Tomka Kapłana, który 0-2 uległ Brabin Antony. Wszystko więc zależało od meczu Radosław Babica - Petrou Panayiotis- Pierwszy set, który trwał blisko godzinę wygrywa Radek 4-3. W drugim lepszy okazuje się rywal i mamy remis 1-1. O wyniku maił więc rozstrzygnąć ostatnie starcie. Ku radości licznie zgromadzonej publiczności to Babica wygrywa 4-2 dając jednocześnie zwycięstwo naszemu zespołowi i awans do ćwierćfinału.
Mecz, którego stawka będzie medal odbędzie się w piątek o godzinie 11.00. Rywalem naszego zespołu będą Chorwaci. Aby ich pokonać nasi zawodnicy muszą jednak zagrać zdecydowanie lepiej niż w dzisiejszym pojedynku na co oczywiście wszyscy liczą.
Jeszcze dzisiaj o godzinie 19.00 swój kolejny pojedynek rozegrają nasze panie. Tym razem rywalkami będą zawodniczki z Portugalii.