Wyniki - dziewczęta

Cleaner Junior Tour - 2 turniej
2023-06-20

Honorata Hurnik i Wiktor Zieliński najlepsi w Łodzi

W niedzielę, po raz drugi w tym sezonie, łódzki klub Frame gościł najlepszych polskich juniorów. W zawodach z cyklu Cleaner Junior Tour wzięła udział ponad setka dzieci. Stawką były punkty kwalifikacyjne do MP juniorów na sezon 2014 a także puchary oraz nagrody rzeczowe.

W grupie juniorów bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem był Wiktor Zieliński. Dwunastoletni reprezentant Hadesu Poznań w finale pokonał 4:0 klubowego kolegę Krystiana Ćwikłę a w pucharowym etapie przegrał zaledwie 3 partie. Na podium stanęli jeszcze: Daniel Macioł z Nosanu Galeria Echo Kielce oraz Kacper Storczyk, reprezentujący UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki.

W kategorii dziewcząt triumfowała zawodniczka gospodarzy. Honorata Hurnik (Junior Frame Łódź) pokonała w finale 3:0 Justynę Sputowską (UKS Promyk Czerniewice). Podium uzupełniły Żaneta Foniok (UKS Promyk Czerniewice) oraz Weronika Karwik (UKS Bila Zduny). Największą niespodzianką turnieju dziewcząt było dopiero 13. miejsce Anity Sochackiej, zwyciężczyni pierwszych tegorocznych zawodów.

Zwycięzcy obu kategorii zostali liderami rankingów. Wiktor Zieliński wyprzedza Krystiana Ćwikłę i Mikołaja Ząbeckiego a Honorata Hurnik jest lepsza od Anity Sochackiej oraz dwójki - Magdalena Konrady i Żaneta Foniok.