Strona główna » Mistrzostwa Polski Biznesu » Aktualności
Video na żywo
MP 2015 na Facebooku
Menu
Aktualności

Mistrzostwa Polski Biznesu
2018-10-30

Fantastyczne spotkanie biznesmenów zakochanych w sporcie bilardowym

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że bilard jest doskonałym sposobem na relaks , zabawę i rywalizację sportową. Takie bowiem są Mistrzostwa Polski Biznesu w Bilard. Organizowane już od kilkunastu lat spotkanie przyjaciół sportu bilardowego również tym razem obfitowało w wielogodzinne rozgrywki towarzyskie oraz rozmowy o bilardzie zarówno tym zawodowym i amatorskim. Oczywiście nie zabrakło również rywalizacji sportowej, która odbywała się w czterech kategoriach.


W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się panowie Tomasz Osman - Damian Adamus reprezenyujący ORANGE Team. W wielkim finale pokonali „Mistrzów z Jędrzejowa" w składzie Bartosz Bieńkowski - Wojciech Sajtyna. Na najniższym stopniu podium stanęli Kazimierz Mordko i Artur Dziechciarski występujący pod nazwą „Nie mamy pojęcia" oraz Fantazja Team Pool Bilard w składzie: Zbigniew Samsel, Tomasz Wendicki.


Indywidualna rywalizacja rozgrywana była w trzech grupach. W rywalizacji Super Pro ponownie prym wiedli zwycięzcy rywalizacji drużynowej. W finale stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym zwyciężył Tomasz Osman pokonując Damiana Adamusa 5-2. Brązowe medale przypadły w udziale Grzegorzowi Nowakowi (Nosan Kielce) oraz Bartoszowi Bieńkowskiemu (Jędrzejów).


W grupie Pro swój drugi złoty medal mistrzostw Biznesu wywalczył Mirosław Piróg z Kielc (pierwsze złoto w grupie amator w 2014 roku). W finale pokonał Wojciecha Klicha (Tarnów) 4-2. Na najniższym stopniu podium stanęli Krzysztof Gardjas (Frame Łódź) oraz Robert Biliński (Frame Łódź).


W grupie Amator najlepszy okazał się Rafał Kwiatkowski z Kętrzyna. Po dramatycznym pojedynku pokonał Marcina Sołtyka z Kielc 3-2. Brązowe medale zawisły na piersiach Artura Dziechciarskiego (Warszawa) oraz Mirosława Głowackiego (Becher Kielce).


Szczęśliwym posiadaczem kija bilardowego McDermott G224 ufundowanego przez Andrzeja Gibasa został natomiast Robert Biliński.

Cieszy fakt, że w mistrzostwach wzięło udział wiele nowych biznesmenów, którzy już zapowiedzieli udział w kolejnej edycji. Na wyróżnienie zasługuje ekipa z Kętrzyna prowadzona przez mistrza Polski Władysława Kwaśniewskiego, którego wychowanek wywalczył złoty medal w swym debiucie. Widać również rosnący poziom sportowy szczególnie w grupie Super Pro, gdzie partie „z kija" nie są już rzadkością.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności nowym Mistrzom Polski, którzy otrzymali wspaniałe puchary. Dziękujemy również naszym sponsorom: Euro Tech, Rasson, McDermott, Brześć z Brześcia Kujawskiego, Aramith i Iwan Simonis.

Do zobaczenia za rok!
Data modyfikacji: 2018-10-30
Powrót
© 2018 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System