Strona główna » Mistrzostwa Polski Biznesu » Aktualności
Video na żywo
MP 2015 na Facebooku
Menu
Aktualności

Mistrzostwa Polski Biznesu 2017
2018-12-03

Przemysław Koch, Rafał Kwiatkowski, Bartłomiej Pondo oraz drużyna PiK nowymi mistrzami Polski

Siedemnasta edycja Mistrzostw Polski Biznesu w Bilard przeszła do historii. W piątkowy wieczór, po zakończeniu Mistrzostw kobiet i mężczyzn, do walki przy stołach bilardowych w Hotelu Binkowski ruszyli biznesmeni. Rywalizacja która trwała do niedzieli ponownie pokazała jak wspaniałym sposobem na relaks, zabawę oraz oderwaniem się od codziennego wiru obowiązków jest bilard.


Imprezę otworzyły rozgrywki drużynowe. Mistrzami Polski został zespół „PiK" w składzie Bartłomiej Pondo i Mariusz Kołakowski. Tytuł wicemistrzowski powędrował do Kętrzyna a dokładnie do „Veda Team", czyli Władysława Kwaśniewskiego i Rafała Kwiatkowskiego. Brązowe medale wywalczyły zespoły: „Nosan Team" (Grzegorz Nowak i Przemysław Koch) oraz „Europool - Fair Play" (Andrzej Gibas i Bogdan Wołkowski).

Gry indywidualne rozgrywane były w trzech grupach: Amator, Pro i Super Pro. W kategorii Amator najlepszy okazał się Przemysław Koch (Koch Digital Studio), który w finale pokonał Dariusza Andryszkiewicza z Częstochowy. Na najniższym stopniu podium stanęli: Wojciech Zych (KOS Dębica) oraz Dariusz Sidło z Kielc.

Przed rokiem wygrał rywalizację w grupie Amator, teraz był najlepszy w grupie Pro. Mowa oczywiście o Przemysławie Kwiatkowskim z BCB MOSiR Kętrzyn. Srebro powędrowało do Piotra Domańskiego (Domiko Warszawa) a brąz do Bogusława Fortuńskiego (DSB Baribal Lubin) i Tomasza Pierzchalskiego z Lublina.

Ostatni komplet medali rozdano w grupie Super Pro. Złoto wywalczył właściciel klubu bilardowego PiK w Krakowie - Bartłomiej Pondo. Wicemistrzem został Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Sportowego Elektro. Podium uzupełnili: Jakub Przybysławski (Becher Deveoper Kielce) oraz Marcin Dewódzki z Częstochowy.

Mistrzostwa Polski Biznesu uświetnił swoim pokazem gość specjalny - Bogdan Wołkowski. Triki w wykonaniu wielokrotnego mistrza świata w dalszym ciągu wywołują zdziwienie na twarzach widzów a ręce same zrywają się do oklasków. Zlicytowano również pamiątkowy komplet bil, którymi rozgrywano zawody World Games - Wrocław 2017. O wyniku licytacji poinformujemy w osobnym komunikacie. Odbyło się również losowanie
nowoczesnej szczytówki McDermott I-PRO, ufundowanej przez firmę Euro Tech. Szczęśliwcem okazał się Przemysław Marczak z Nowej Woli.
 
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności nowym Mistrzom Polski, którzy otrzymali wspaniałe puchary. Dziękujemy również sponsorom: Bilardsklep.pl, McDermott, Europool, Rasson, Brześć, Aramith, Simonis.
Powrót
© 2019 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System