Strona główna » Mistrzostwa Polski UKS » Aktualności
Tabele - wyniki

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych
2019-09-24

Roksana Siekierska, Kamil Sząszor i Maciej Witkowski najlepsi w swoich kategoriach

Wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym zakończył się pierwszy dzień rozgrywek o mistrzostwo Uczniowskich Klubów Sportowych. Turniej prowadzony były w trzech grupach: dziewcząt, pupili oraz juniorów.

W pierwszej kategorii byliśmy świadkami kilku niespodzianek. Dwie murowane faworytki do medalu odpadły już w rundzie eliminacyjnej. Zarówno Anita Sochacka (UKS Dragon Srock
Sports Watches) jak i Daria Kobacka (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki) zajęły odległe 13 miejsce. W ćwierćfinałach 50% składu stanowiły bilardzistki Uczniowskich Klubów Sportowych z województwa świętokrzyskiego. Zawodniczki tego regionu zagrały również w wielkim finale. Po bardzo wyrównanym meczu Roksana Siekierska (UKS Olimpek Połaniec) pokonała Agatę Sidło (UKS Olimp Kielce) 4:3. Brązowe medale powędrowały do Kingi Pietrzak (13 Joker) i Żanety Buczałowskiej (Jedynka Opatów).

Sensacji nie było w kategorii pupili. Główny faworyt do złota - Kamil Sząszor - nie zawiódł swoich fanów wygrywając w finale z zawodnikiem gospodarzy - Dominikiem Wójcikiem (Olimp Kielce). Droga do zwycięstwa nie była jednak usłana różami. Kamil w trzeciej rundzie turnieju przegrał 2:4 z Mateuszem Zdziechem a następnie po lewej stronie tabeli rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść dopiero w piątej, ostatniej partii. Zarówno półfinał jak i finał były już tylko „spacerkiem". Sząszor zwyciężał kolejno 4:0 i 4:1. Z brązowymi medalami do domu wracają Mateusz Zdziech (UKS 193 Łódź) i Michał Maciaszczyk (Snikers Rękoraj).

Rozstawiony z numerem 1 zwyciężył również w turnieju juniorów. Maciej Witkowski z MUKS Bilard Studio Warszawa podobnie jak Kami Sząszor, był bliski przedwczesnego zakończenia zawodów. O awans do strefy pucharowej przegrał z Filipem Kołtowskim (UKS Chorzów) i o przetrwanie musiał walczyć w koszyku przegranych. Po zwycięstwie z Arturem Czaplińskim (UKS 193 Łódź) trzy kolejne pojedynki również należały do niego. W finale Witkowski zmierzył się ponownie z Kołtowskim, jednak tym razem końcowy wynik to 4:1 dla bilardzisty MUKS Bilard Studio.Na podium obok mistrza i wicemistrza Polski stanęli jeszcze Adam Czapliński (UKS 193 Łódź) i Michał Stojałowski (UKS Dąbrówka Tczewska).

Wczoraj poznaliśmy indywidualnych mistrzów Polski, dzisiaj dowiemy się kto zwycięży w turnieju drużynowym. Rozgrywki cały czas trwają. Na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski UKS dostępne są
wyniki na żywo z turnieju drużynowegoclone watches Na stronach Sportowej Telewizji Internetowej trwa również relacja video, do oglądania której serdecznie zapraszamy.

Data modyfikacji: 2023-11-18