Strona główna » Puchar Polski Seniorów 2023 » Aktualności
Menu
Aktualności

Puchar Polski Seniorów
2023-05-24

Dominik Zając i Piotr Tomiczek najlepsi w sezonie 2020!

W minioną sobotę i niedzielę podwójnym Super Pucharem zakończyliśmy tegoroczne rozgrywki Oldboya. Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali Dominik Zając i Piotr Tomiczek, wygrywając po 4 z 12 edycji całego cyklu. To Oni podzielili między siebie niemal 50% z całej puli nagród, wynoszącej 30.000 zł.

Podium w grupie Open uzupełnili kolejno: Tomasz Bąk i Bartosz Czapski a w kategorii 50+: Mirosław Ziętarski i Zbyszek Samsel.

Oprócz nagród finansowych tegoroczne zmagania miały określić kształt osobowy Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w 2021roku. Niestety w związku z odwołanymi imprezami mistrzowskimi w tym roku, musimy poczekać na oficjalne stanowisko EPBF co do rocznika dopuszczonego do gier w przyszłym sezonie.


Super Puchar, w kontekście ilości zdobywanych punktów , dostarczył nam dużo ponadprzeciętnych emocji. W sobotę Dawid Jędrzejczak wygrywając finał z Mirkiem Kozłowskim zdobył 80 pkt. i wskoczył na 4 miejsce w rankingu ogólnym. Swoją dobrą formę potwierdził Roman Wasilewski plasując się za Mariuszem Gołdynem na 3 miejscu.

W grupie starszej świetny turniej rozegrał Grzegorz Szymela a zwyciężając z liderem rankingu Piotrkiem Tomiczkiem wskoczył do najlepszej szóstki sezonu. Brązowe podium dla Irka Ciocha i Arka Kokoszy.

Rewelacją niedzielnego turnieju został ciągle uśmiechnięty Piotr Żejmo, ulegając dopiero w finale Dominikowi Zającowi. Na brawa zasłużyli sobie również Tomasz Malinowski i ponownie trzeci Mariusz Gołdyn. W ostatnim finale sezonu zakończonym wynikiem 5-1 zagrali Mirek Ziętarski i Zbyszek Samsel. Na trzecim miejscu znaleźli się Paweł Mazur i występujący pierwszy raz w grupie starszaków reprezentant Frame Łódź - Piotr Kleinschmidt.


Niedzielne puchary rozdane zostaną oczywiście na pierwszym zlocie sezonu 2021. Kończąc ostatnią tegoroczną relację z naszych spotkań gratuluję wszystkim uczestnikom coraz wyższego poziomu gry. Cieszę się, iż mimo dużych sportowych emocji, nasze zloty charakteryzuje serdeczna i przyjacielska atmosfera. Dziękuję Leszkowi Pieśniakowi, Maćkowi Lesiakowi, Konradowi Chrzanowskiemu, Katarzynie Kulazińskiej za zaangażowanie i pomoc w organizacji tegorocznych zawodów. Wszystkim, którzy z powodu pandemii musieli odłożyć swoje uczestnictwo w rozgrywkach, życzę dużo zdrowia. Licząc na bicie frekwencji w przyszłym roku zabieram się do tworzenia regulaminu sezonu 2021.

Ze sportowym pozdrowieniem
Krzysztof Gardjas

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System