Strona główna » Puchar Polski Seniorów 2023 » Aktualności
Menu
Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów 2021
2023-05-24

Kolejne zmagania bilardowych Seniorów za nami

Łódź tym razem szeroko uśmiechnęła się do Dawida Jędrzejczaka, który z bilansem zwycięstw na poziomie 75% wygrał wszystkie (17) swoje pojedynki. Niewątpliwie najładniejszy i jednocześnie najbardziej emocjonujący to finał z Tomkiem Bąkiem, zakończony wynikiem 6:5. Na podium Mistrzostw wskoczył również trzeci kadrowicz Bartosz Czapski oraz niedowierzający w swój sukces Rafał Stępnik. W grupie trochę starszej swój kolejny tytuł Mistrza Polski wywalczył Wiesław Kołodziejski pokonując będącego cały czas w wysokiej formie Remigiusza Rynkowskiego 6:4. Brązowe medale powędrowały do Piotra Tomiczka i Ireneusza Ciocha.W sobotnich Eliminacjach do Mistrzostw Europy dobrze zaprezentował się Mariusz Gołdyn zajmując drugie miejsce. Trzecimi miejscami tego dnia musieli się zadowolić Roman Wasilewski i Przemysław Śpiewak. Wśród starszaków w Pucharze Polski najlepiej poradził sobie niezniszczalny Andrzej Nowak, wygrywając w finale z prezentującym piękną turecką opaleniznę Piotrem Tomiczkiem. Trzecie miejsce przypadło w udziale Romkowi Jakubiakowi oraz odnoszącemu swój życiowy wynik Michałowi Smoczyńskiemu.


Ku radości wszystkich, pula JACKPOT na najbliższe zawody wzrosła właśnie do 4000 zł :) Kolejne zawody, co już oficjalne, odbędą się w Green Club w Gdańsku w dniach 17-18 lipca. Można rezerwować miejscówki nad morzem :)


Podziękowania dla Katarzyny Kulazińskiej za sprawne przeprowadzenie turniejów oraz dla Dawida Jędrzejczaka za ufundowanie statuetki JACKPOT.

Gratulacje dla wszystkich uczestników za wciąż rosnący poziom sportowy naszych zawodów.

Pozdrawiam
Krzysztof Gardjas

Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System