Strona główna » Puchar Polski Seniorów » Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów 2021
2023-10-31

Sezon Seniorów zakończony

W miniony weekend zakończyliśmy ostatnie tegoroczne spotkanie seniorów. Z podwójnej ilości punktów w Super Pucharze cieszyli się, w kategorii Open Dominik Zając, pokonując w finale Adama Kiernickiego. Trzecie miejsca zajęli Roman Wasilewski i Maciej Trudnowski. W kategorii 55+ zwycięzcą został Wiesław Kołodziejski. Drugie miejsce wywalczył Ireneusz Cioch a pierwszą czwórkę uzupełnili Andrzej Nowak i Remigiusz Rynkowski. W niedzielę rozegraliśmy pierwsze historyczne Mistrzostwa Polski w odmianę mieszaną. Nowa formuła, a właściwie rozgrywane karne, dostarczyły wszystkim wiele emocji. W 34 spotkaniach o wyniku meczu zadecydowały karne. W kategorii Open najlepiej poradził sobie Tomasz Bąk zdobywając mistrzowski tytuł. Podkreślić należy, iż od meczu ćwierćfinałowego Tomasz nie stracił nawet jednej partii. Vice Mistrzem Polski został Roman Wasilewski a brązowe medale trafiły do Dawida Jędrzejczaka i Mariusza Gołdyna.

Początek niedzielnych zawodów rozpoczął spektakularnie Bartosz Czapski zgarniając całą pulę Jackpota 7000! W grupie starszej najlepszym zawodnikiem okazał się Remigiusz Rynkowski, pokonując w finale zawodnika gospodarzy Pawła Rózgę 4-0. Dla Pawła Tytuł Vice Mistrza Polski jest jak dotąd największym sukcesem sportowym. GRATULACJE! Mistrzowskie podium uzupełnili Wojciech Stefański i Piotr Tomiczek .Najlepszymi zawodnikami sezonu 2021 w swoich kategoriach okazali się Dominik Zając i Remigiusz Rynkowski, inkasując odpowiednio 8 i 4 tys. zł z całej puli sezonu (30.000zł).

Po minionych zawodach pewni nominacji do Kadry Narodowej i wyjazdu na Mistrzostwa Europy w 2022 roku są Dominik Zając, Dawid Jędrzejczak i Roman Wasilewski. Skład kadry na 2022 ogłosi Prezes PZBil na pierwszych zawodach w nowym roku.
Wszystkim zawodnikom dziękuję za dobrze przepracowany sezon. Gratulacje dla zwycięzców. Podziękowania dla p. Katarzyny Kulazińskiej i zespołu Frame za super obsługę.

Sportowo pozdrawiam
Krzysztof Gardjas

Informujemy, iż zgodnie z decyzją Dyrektora Cyklu, w turniejach o Super Puchar Polski, do Rankingów została wykorzystana następująca punktacja: