Strona główna » Puchar Polski Seniorów 2022 » Aktualności
Menu
Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów
2022-04-11

Otwarcie sezonu 2022 za nami

99 zawodników wpisało się na listy startowe sobotnio-niedzielnych Pucharów Polski. Dwóch z nich sięgnęło po "double win". Pod nieobecność Dominika Zająca, startującego w Mistrzostwach Europy, swoje dwa pierwsze zwycięstwa zaliczył w kategorii Open: Dawid Jędrzejczak, pokonując w sobotnim finale Grzegorza Kubickiego. Dla Grzegorza było to życiowe osiągnięcie w rozgrywkach Old boy. Trzecie miejsca przypadły Tomaszowi Malinowskiemu i Tomaszowi Gutowskiemu. Niedzielny finał zakończony wynikiem 5:4 to pokaz świetnej gry naszych kadrowiczów. Tomasz Bąk musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsca trafiły do dobrze dysponowanych tego dnia Tomasza Młodzińskiego i Romana Wasilewskiego.


W kategorii 55+ Double win zaliczył Wiesław Kołodziejski, pokonując w sobotę zawodnika gospodarzy Piotra Kleinschmidta a w niedzielę, występującego pierwszy raz w zawodach Seniorów Marka Domareckiego. Trzecie miejsca w sobotnim Pucharze zdobyli Piotr Tomiczek i Ireneusz Cioch. Ten ostatni wspierany i dopingowany przez panią małżonkę, w niedzielę ponownie zameldował się na brązowym podium, tym razem w towarzystwie czarka Bączkiewicza.

Na koniec trochę statystyki. W sobotnim Pucharze rozegraliśmy 398 meczów a łącznie z niedzielą - 628. Tu podziękowania dla Pani Katarzyny Kulazińskiej za sprawne przeprowadzenie zawodów . Ukłony w stronę p. Anny z Kuku Ryku za pyszny catering (mam nadzieję że nikt nie odszedł głodny).

Podziękowania dla Konrada Chrzanowskiego za możliwość transmisji on line. Na koniec podziękowania dla Was wszystkich! Zebraliśmy 2580 zł na pomoc humanitarną.

Czas biegnie szybko. Nie pozwólcie by Wasz sprzęt pokrył kurz. Widzimy się już za miesiąc 9-10 kwietnia.

Do zobaczenia
Krzysztof Gardjas
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System