Strona główna » Puchar Polski Seniorów 2022 » Aktualności
Menu
Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów
2022-04-11

Kolejny zlot Starszaków za nami

Obok sportowej rywalizacji, walki o rankingowe punkty było również sporo zabawy. Dostarczył jej nie kto inny jak Jarek Siębor, wbijając dziewiątkę z białą w Jackpot a następnie odsłaniając tablicę z nazwą pierwszego „Placu" w klubie Frame.


Cały show zakończyło gromkie STO LAT dla naszego kolegi. Sobotnia rywalizacja zgromadziła na starcie 97 zawodników. Najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych okazali się Marek Domarecki i Tomasz Malinowski. Pierwszy z nich pokonał stosunkowo gładko bo 5 do1 Grzegorza Szymelę, natomiast Tomasz okazał się lepszy od Romana Wasilewskiego po bardzo wyrównanym i zakończonym o 2:45 spotkaniu. Trzecie miejsca trafiły do Piotra Tomiczka i jego imiennika Piotra Kleinschmidta a w grupie Open do Mirka Kozłowskiego i Michała Bilskiego.


Niedzielne Mistrzostwa Polski rozgrywane w odmianę 8-bil, w grupie młodszej, wygrał prezentując niesamowite przygotowanie Tomasz Walczak. Tytuł wicemistrzowski przypadł Ponownie Romkowi Wasilewskiemu a brązowe medale trafiły do Mariusz Gołdyna i Tomasza Bąka. W grupie starszej na tytuł mistrzowski z pewnością zasłużył weteran bilardowy Andrzej Nowak pokonując „pociągającego" tego dnia Zbyszka Samsela.

Brązowe krążki padły łupem Wiesława Kołodziejskiego i dzięki uprzejmości rywali moim własnym :) Tradycyjnie chciałbym podziękować Konradowi Chrzanowskiemu, Katarzynie Kulazińskiej, Karolowi Zielińskiemu, pani Ani i zespołowi Frame za pomoc w przygotowanie i realizację zawodów. Z niecierpliwością odliczam dni do naszego kolejnego spotkania w maju. Wszystkim składam życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych

Krzysztof Gardjas

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System