Strona główna » Puchar Polski Seniorów » Aktualności
Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów
2023-10-31

Seniorzy gościli w Green Clubie w Gdańsku

W ostatni weekend sierpnia gościliśmy seniorów z całego kraju w Pucharze i Mistrzostwach Polski Old-Boys zorganizowanych w nadmorskim Green Clubie Gdańsk. Do dyspozycji zawodników było 16 stołów, wyposażonych w elektroniczne tablice wyników, które pozwoliły na sprawne śledzenie i wysyłanie rezultatów poprzez platformę Cuescore, bez potrzeby zgłaszania wyników do sędziego.

Świetna atmosfera i słoneczna pogoda dopisywały uczestnikom, a wieczorem przygotowany został poczęstunek z grillem, na zmodernizowanym tarasie. W sobotę graliśmy w odmianę 10 bil, w której zwycięzcą w grupie młodszej został Tomasz Bąk, pokonując w finale Mariusza Gniteckiego 5:1. Medalistami w tej kategorii zostali również Roman Wasilewski oraz Marcin Morawski. W grupie starszej na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant klubu gospodarzy - Zbigniew Samsel, wygrywając w finale z Ireneuszem Ciochem 5:2. Trzecie miejsca trafiły do Ryszarda Szerechana i Wiesława Kołodziejskiego. Następnego dnia seniorzy rozpoczęli zmagania w odmianę 9-bil, w której zagraliśmy w systemie 2KO, w przeciwieństwie do sobotniego systemu grupowego. W grupie młodszej Mariusz Gnitecki poprawił wynik z poprzedniego turnieju, odnosząc zwycięstwo nad Mirosławem Kozłowskim w niezwykle zaciętym finale. Brązowe krążki zdobyli Maciej Trudnowski i Rafał Wolski. W kategorii starszaków doskonałą dyspozycją wykazał się Wiesław Kołodziejski, dokładając do swojej kolekcji drugi medal, pokonując Piotra Tomiczka 6:3. Ostatnie dwa miejsca na podium zapełnili Mirosław Ziętarski i Michał Smoczyński.

Na listach startowych uzyskaliśmy 142 unikalne wpisy. Gratulacje dla wszystkich medalistów i ogromne podziękowania dla reszty zawodników za przybycie. Bez Was ta impreza nie byłaby możliwa!