Strona główna » Puchar Polski Seniorów » Aktualności

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów 2023
2023-10-31

Dużo gry, dużo emocji i jeszcze więcej uczestników

Rekordową frekwencją, bo aż 131, zapisał się pierwszy tegoroczny zlot starszaków. W piątkowym Pucharze Polski spośród 83 zawodników najlepszym okazał się aktualny Mistrz Polski w parach Sebastian Ryłko. O wielkim pechu może mówić Rafał Wolski, który w dziewiątej partii wbił dziewiątkę z bilą białą. Trzecie miejsca tego dnia przypadły dla naszych złotych medalistów Europy Romana Wasilewskiego i Dominika Zająca.

W kategorii 55+ swoją dominację zaznaczył ubiegłoroczny MVP rozgrywek Wiesław Kołodziejski, pokonując w finale Irka Ciocha 5:2. Tuż za nimi uplasowali się, domykający czwórkę najlepszych zawodników poprzedniego sezonu, Piotr Tomiczek i Marek Domarecki.

Niedzielne Mistrzostwa Polski, zakończone tym razem w poniedziałek, wygrał Romek Wasilewski pokonując w finale rewelację turnieju Tomka Młodzińskiego. Brązowe medale trafiły do Piotra Kotowskiego i Dawida Jędrzejczaka. W kategorii „troszkę starszej", przy udziale żywo reagującej publiczności, swój kolejny złoty medal zdobył Piotr,, Kruszyna" Tomiczek, wygrywając w finale z Ryszardem Szerechanem. Na brązowym podium znaleźli się Marek Domarecki i Maciek Guzicz.

Ceremonii wręczenia medali dla zwycięzców dokonamy przed kolejnymi zawodami, które odbędą się już za niespełna miesiąc.