Strona główna » Brześć Słomka Ptysiowa Pol-Tour » Aktualności
»  Wyniki online  «
Video na żywo
Menu
Aktualności

Grand Prix Polski WiK pol Tour - Mistrzostwa Krakowa
2022-01-17

Sezon sportowy rozpoczęty. Konrad Piekarski zwycięzcą Mistrzostw Krakowa w 8-bil.

Przez trzy dni w dwóch krakowskich klubach - "The Stage" i "Break" - o zwycięstwo w pierwszych tegorocznych zawodach Grand Prix Polski walczyło 135 osób. Na starcie stanął (prawie) cały krajowy "top". Z pierwszej 16-stki rankingu sezonu 2012 nie zagrał jedynie Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa.

Turniej wygrał w pięknym stylu Konrad Piekarski z Metal Fach-u LP Sokółka, który w finale nie dał szans Mieszkowi Fortuńskiemu z klubu DSB Zagłębie Baribal Lubin zwyciężając 6:1. Konrad w drodze po zwycięstwo również wygrywał bardzo pewnie. W strefie pucharowej do domu odesłał kolejno: Radosława Misiewicza z Oleśnicy, Słowaka Martina Pastulę oraz mistrza Polski w 8-bil Wojtka Sroczyńskiego. Jedyny mecz w którym do rozstrzygnięcia potrzebował 11 partii rozegrał z Danielem Maciołem (Nosan Galeria Echo Kielce). Ten pojedynek zakończył się wynikiem 6:5. W półfinale ponownie nie dał większych szans rywalowi i Sebastian Batkowski zakończył turniej na 3 miejscu. Oprócz osiemnastolatka z klubu Frame Łódź na podium stanął jeszcze Mariusz Skoneczny z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. W najlepszej ósemce znalazł się jeszcze wcześniej wspomaniany Daniel Macioł, Hubert Kaczmarek (Bilard Studio Warszawa), Tomasz Kapłan (Nosan Galeria Echo Kielce) oraz reprezentant Czech - Adam Houdek.

Mistrzostwa Krakowa w 8-bil oficjalnie rozpoczęły sezon sportowy 2013 i walkę o główną nagrodę za Ranking Polski. Pozostaje jeszcze jedno pytanie o co będziemy grać w tym roku? "Na dzisiaj nie jestem jeszcze w stanie podać informacji na temat głównej nagrody. Rozmowy w dalszym ciągu trwają. Potrzebujemy jeszcze około dwóch tygodni aby wszystko dopiąć i mam nadzieję że w tym sezonie walka będzie się toczyła o równie cenną nagrodę jak w latach poprzednich" - powiedział na otwarciu dyrektor cyklu WiK Pol Tour Marcin Krzemiński. Wartość nagrody głównej poznamy więc niebawem, prawdopodobnie podczas kolejnych zawodów Grand Prix Polski, które już w dniach 23-24 lutego rozegrane zostaną w Łodzi.

Mistrzostwa Krakowa w 8-bil transmitowane były na stronach Sportowej Telewizji Internetowej. Już jutro na tvsports.pl dostępna będzie retransmisja spotkań rozegranych na stole telewizyjnym.

- Pełne wyniki Mistrzostw Krakowa w 8-bil
- Ranking Polski - sezon 2013 
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System