Strona główna » Brześć Słomka Ptysiowa Pol-Tour » Aktualności
»  Wyniki online  «
Video na żywo
Menu
Aktualności

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
2022-01-17

Kielecki finał w Łodzi. Radosław Babica zwycięzcą piątej odsłony GPP.

Dwóch zawodników Nosanu Galeria Echo Kielce zagrało w finale piątego turnieju zaliczanego do Rankingu Polski. W jednostronnym pojedynku lepszy od Bartka Rozwadowskiego okazał się Radek Babica, wygrywając 7:1. Na podium stanęli jeszcze zawodnicy Konsalnetu Warszawa - Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk.

Medaliści Mistrzostw Łodzi w 10-bil: Bartosz Rozwadowski, Radek Babica, Wojciech Szewczyk i Mateusz Śniegocki

Radek na zwycięstwo w rankingowym turnieju czekał prawie 850 dni. Ostatnim razem złoty medal zawisł na jego piersi w maju 2011, kiedy to wygrał zawody Polish 9-ball Open w Katowicach. „Mistrz ostatniego rozbicia" więc powrócił i to w stylu jaki pamiętamy z Mistrzostw Europy 2011, kiedy to w drodze po srebro aż 5 pojedynków wygrywał różnicą jednej partii. W Łodzi Babica „jedną nogą" poza turniejem był dwukrotnie. Już w pierwszej rundzie pucharówki szansy nie wykorzystał Mariusz Skoneczny, który przy stanie 6:3 nie skończył pozostawionego na stole układu. Radek konsekwentnie punktował, doprowadzając  do remisu 6:6. To co jednak zrobił w ostatniej partii zakrawało o turniej... w trikach bilardowych. Fantastyczne zagranie „od bandy" oraz kombinacja na 10-tkę (również „od bandy"), dały mu zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Bliski pokonania Radka był także w półfinale Mateusz Śniegocki. Przy stanie 6:5 nie wbił „ósemki", która praktycznie kończyła cały układ i zarazem mecz. Znów więc mieliśmy remis 6:6 i ponownie w tej wojnie nerwów lepiej poradził sobie Radek. Droga do finału Batka Rozwadowskiego również była wyboista i pełna ostrych zakrętów. W pierwszym meczu popularny „Kapka" zwyciężył z Michałem Czarneckim 7:4, wyciągając z wyniku 2:4. W ćwierćfinale przy stanie 6:6 to Marcel Fortuński był faworytem spotkania, jednak „kick" na „siódemce" rozwiał marzenia o półfinale. Zacięty był również mecz z Wojtkiem Szewczykiem, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie a zwycięzcy nie dało się wytypować do ostatniej chwili. Taki bieg wydarzeń zapowiadał więc bardzo ciekawy finał. Ostatecznie jednak widowisko przerodziło się w mecz „do jednej bramki". Babica po kilku błędach rywala szybko odskoczył na 5:0. Dopiero w szóstym rozbiciu Bartosz zapisał na swoje konto punkt, jak się później okazało pierwszy i ostatni.

Za nami półmetek walki o główną nagrodę - Chevroleta Spark. W Rankingu sezonu 2013 w dalszym ciągu prowadzi Mariusz Skoneczny (132 pkt.). Drugi jest Piotr Kudlik z sumą 116 pkt. a trzecie miejsce dzielą wspólnie Mieszko Fortuński i Marek Kudlik, którzy mają na swoim koncie po 111 pkt.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski już za dwa tygodnie w Kielcach a dokładniej w Galerii Echo i Kieleckim Centrum Bilardowym. Do Challenge of Champions - Galeria Echo Cup zaisy już trwają. Więcej informacji na
stronach organizatora cyklu - Mak Marketing.

-
Pełne wyniki VIII Mistrzostw Łodzi w 10-bil
- Ranking Polski - sezon 2013
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System