Video na żywo

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
2023-07-17

Dominacja Mieszka Fortuńskiego. Nowy lider Rankingu Polski.

Zawodnik ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław zwyciężył w Mistrzostwach Białegostoku w 8-bil. Po wygranej w Kielcach i fantastycznym występie w Euro Tourze na Cyprze, teraz przyszedł czas aby podbić Podlasie. Mieszko Fortuński, bo o nim właśnie mowa, w finale pokonał Wojciecha Szewczyka (Konsalnet Wodny Park Warszawa) 6:3. Na uwagę zasługuje styl, w jakim Fortuński rozprawiał się z rywalami w kolejnych rundach. W pięciu meczach strefy pucharowej stracił zaledwie 9 partii.

Podium uzupełnili Konrad Piekarski (Metal Fach Sokółka) i Wojciech Sroczyński (Bilard Studio Warszawa). W pierwszej "ósemce" znaleźli się jeszcze: Karol Skowerski, Radek Babica, Adrian Borowiec i Kamil Sząszor. Dla tego ostatniego jest to świetny prognostyk przed rozpoczynjącymi się w środę Mistrzostwami Polski Juniorów.

Jak na razie krajowe rozgrywki zdominowane są przez dwóch zawodników. Mieszko Fortuński na trzy rozegrane turnieje zwyciężał dwukrotnie. Dzieki temu wyprzedził w klasyfikacji generalnej Konrada Piekarskiego, który również może pochwalić się nie lada wyczynem. Jest jedynym zawodnikiem, który w każdym turnieju Grand Prix stawał na podium.

Podczas uroczystego otwarcia ogłoszona została nagroda, którą otrzyma zwycięzca Rankingu Polski. W tym roku będzie to voucher turystyczny o wartości 5.000 zł. Dodatkowo wprowadzona został nagroda dla zawodnika, który weźmie udział we wszystkich turniejach cyklu. będzie to voucher o wartości 1.500 zł. Operatorem będzie firma WhyNotTRAVEL. Sponsorami nagród są firmy: ZPC " Brześć" z Brześcia Kujawskiego oraz Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane TOR z Mysłowic.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski odbędą się na początku czerwca w Łodzi. Gospodarzem turnieju będzie klub bilardowy Frame.