Strona główna » Brześć Słomka Ptysiowa Pol-Tour » Aktualności
»  Wyniki online  «
Video na żywo
Menu
Aktualności

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
2022-01-17

Karol Skowerski najlepszy w gdańskim Green Clubie

Trzech zawodników Nosanu Kielce i jeden Konsalnetu Wodny Park Warszawa - tak wyglądało podium zakończonych wczoraj piątych w tym sezonie rankingowych zawodów o Grand Prix Polski. Najlepszą formą wykazał się Karol Skowerski, który w finale pokonał 6:4 Mateusza Śniegockiego. "Pudło" uzupełnili Tomasz Kapłan i Radek Babica. Na piedestał powróćiła więc "Drużyna A" polskiej kadry narodowej.

W Mistrzostwach Gdańska zagrało ponad 80 zawodników. Z silnych graczy rundy grupowej nie przeszedł jedynie Wiktor Zieliński z Hadesu Poznań. Pozostali faworyci uzupełnili skład niedzielnej TOP 32. Już od pierwszych rund dobrą dyspozycją wykazywali się późniejsi finaliści. Skowerski pokonał Bartosza Rozwadowskiego (Nosan Kielce) 6:3, Konrada Juszczyszyna (Bandaclub ERG Bieruń Folie Wrocław) 6:1, Marka Kudlika (Metal Fach LP Sokółka) 6:1 a w półfinale Tomasza Kapłana (Nosan Kielce) 6:2. Śniegocki natomiast wygrywał kolejno z Krzysztofem Lasotą (MOSiR Kętrzyn) 6:3, Dawidem Jędrzejczakiem (Green Club Gdańsk) 6:3, Michałem Muklewiczem (Pool Bilard Wejherowo) 6:2 oraz w półfinale z Radkiem Babicą (Nosan Kielce) 6:2. Pojedynek finałowy mógł zadowolić najbardziej wybrednych bilardowych fanów. Pomyłki zostały zredukowane do minimum a zawodnicy zmieniali się przy stole jedynie po nieudanych rozbiciach. Najpierw 3:1 prowadził Śniegocki. Potem mieliśmy 3:3 i 4:4. Ostatnie dwie pratie skończył Skowerski, dla którego jest to szóste a drugie najwyższe podium w Pol Tourach rozegranych w Gdańsku. Cieszy forma Karola i Mateusza. Ta dwójka już za trzy tygodnie zagra pierwszy mecz w World Cup of Pool. Przeciwnikami Polaków w pierwszym meczu będą Australijczycy.

Ogromne podziękowania dla szefostwa Green Clubu z p. Leszkiem Pieśniakiem na czele. Dyrektorem turnieju był prezes PZBil - Grzegorz Kędzierski. Zawody sędziował Ziemowit Janaszek. Transmisję on-line poprowadziła Kinga Święcicka.

Liderem Rankingu 2014 pozostaje Konrad Piekarski. Drugi jest Wojciech Szewczyk a trzeci Mieszko Fortuński.

Kolejne rankingowe zawody już we wrześniu w Dębicy. W klubie Pino odbędzie się Dynamic Best of East Polish 10-ball Open.

- Pełne wyniki Mistrzostw Gdańska w 8-bil
- Ranking Polski sezonu 2014
- Galeria foto - Mistrzostwa Gdańska w 8-bil


Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System