Video na żywo

Grand Prix Polski "Brześć - Słomka Ptysiowa" Pol Tour
2023-07-17

Mieszko Fortuński mistrzem Lublina w 10-bil

W klubie Masters w Lublinie zakończyły się rozgrywki sportowe turnieju Bilardowa Droga do World Games - Wrocław 2017. Łącznie około 90 zawodników walczyło w pool bilard, snookera i piramidę. To kolejna impreza łącząca różne rodzaje gry w bilard. Po Festiwalu Bilardowym w Kielcach, teraz był Lublin. Za miesiąc spotkamy się w Kętrzynie.

W turnieju pool bilarda, który zaliczany był do Rankingu Polski, zwyciężył Mieszko Fortuński z ERG Bieruń Folie, który w finale pokonał Mariusza Skonecznego z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Mieszko w drodze po zwycięstwo pokonał jeszcze w strefie pucharowej Mateusza Śniegockiego, Marka Kudlika i w półfinale Tomasza Kapłana. Na najniższym stopniu podium stanęli: Tomasz Kapłan i Sebastian Batkowski.

Po Mistrzostwach Lublina liderem Rankingu Polski w dalszym ciągu pozostaje Tomasz Kapłan, który powiększył przewagę nad kolejnymi zawodnikami. Na drugiej pozycji jest aż 3 graczy: Michał Turkowski, Radosław Babica i Mariusz Skoneczny. Mieszko Fortuński został natomiast liderem rankingu "Droga do World Games 2017". Bilardzista ERG Bieruń Folie "zepchnął" na drugie miejsce Mateusza Śniegockiego i Karola Skowerskiego.

Równolegle do turnieju GPP Polski rozegrano Mistrzostwa Polski w Piramidę oraz 2. turniej cyklu Polskiej Ligi Snookera Top 16. W Piramidę mistrzem został Mariusz Skoneczny a zawody w snookera wygrał Marcin Nitschke.

Podziękowania za organizację dla Piotra Murata z klubu Masters w Lublinie oraz TVsports.pl. Mecz półfinałowy i finałowy Grand Prix Polski będzie można obejrzeć na kanale SPORTKLUB w październiku.