Strona główna » Brześć Słomka Ptysiowa Pol-Tour » Aktualności
»  Wyniki online  «
Video na żywo
Menu
Aktualności

WiK Pol Tour 2011
2022-01-17

Karol Skowerski zwycięzcą Grand Prix Polski. Rywale gonią Babicę.

Bilardzista Nosanu Kielce - Karol Skowerski - został zwycięzcą VI Mistrzostw Warszawy w 14/1. W finale po bardzo dobrym meczu pokonał aktualnego mistrza Europy w te odmianę - Tomasza Kapłana z Tournament Champion BC Mario Mikołów.

Pierwsza ósemka rankingu Polski zagrała dopiero w niedzielę, już w strefie pucharowej. Pozostali uczestnicy musieli rywalizować w 11 sześcioosobowych grupach. Do drugiego etapu miało awansować po dwóch z każdej tabeli. Dwa wolne miejsca rozlosowano pomiędzy zawodnikami, którzy zajęli trzecie miejsce. Szczęśliwcami okazali się Krystian Ćwikła oraz Krzysztof Drąka. Największe niespodzianki pierwszego dnia to brak awansu Mieszka Fotruńskiego  oraz Mariusza Rotera. Pierwszy zaliczył porażki z Danielem Maciołem oraz Robertem Pasternakiem, drugiego wyprzedzili Michał Czarnecki i Krystian Piekarski.

Prawdziwe emocje tak naprawdę zaczęły się dopiero w niedzielę. Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja w górnej części tabeli. Tuż obok Radka Babicy umiejscowił się Mateusz Śniegocki a „szczebel" poniżej Bartosza Rozwadowskiego znalazł się drugi zawodnik ostatniego „Best of East" - Marek Kudlik. Również wicelider rankingu - Tomek Kapłan - w przypadku wygranej z Konradem Juszczyszynem nie miałby łatwo. „Tuż nad nim" pojedynek klubowy rozegrali Michał Czarnecki i Piotr Ostrowski.

Pierwszą rundę  przebrnęła prawie cała czołówka rankingu. Jedynie Dawid Jędrzejczak, Piotrek Ostrowski i Dominik Zając zakończyli swój udział na 17 pozycji. W drugiej rundzie wspaniale zapowiadająca się rywalizacja pomiędzy Babicą a Śniegockim przerodziła się w jednostronne widowisko z którego zwycięsko wyszedł Radek. Małą niespodziankę sprawił Tomasz Malinowski, odsyłając z kwitkiem rozstawionego z numerem „7" Michała Turkowskiego. Wielu emocji dostarczył pojedynek Marka Kudlika z Bartoszem Rozwadowskim. Bilardzista Pino Ventor prowadził już 79:15, jednak zapomniał chyba, iż gra toczy się do 85 punktów. Ostatecznie 85:81 wygrał bilardzista Nosanu Kielce. Ładny mecz w 1/8 finału zaserwowali nam Łopotko i Skowerski. Karol od stanu 21:50 nie dopuścił już rywala do stołu, kończąc mecz 64-punktowym breakiem. Ćwierćfinały to pojedynki „do  jednej bramki". Babica w pełni pokazał nam swoje umiejętności, wbijając w jednym podejściu Rozwadowskiemu 71 punktów. Tomasz Kapłan również nie dał większych szans Tomkowi Malinowskiemu a Konrad Piekarski bez emocji pokonał kolegę klubowego - Piotra Kudlika. Karol Skowerski natomiast zwyciężył z Adamem Skonecznym. Znaliśmy więc już półfinalistów. Skowerski zmierzył się z Babicą, Tomasz Kapłan miał zagrać z Konradem Piekarskim. Ponownie jako pierwszy swój mecz zakończył Tomek. Po kilkunastu minutach znaliśmy również drugiego finalistę. Został nim Karol Skowerski, który pokonał Radka Babicę 85:49.

Trzy miesiące temu w Kielcach mieliśmy popis Radosława Babicy. Najważniejszy mecz z Mieszkiem Fortuńskim zakończył w jednym podejściu, wbijając 85 bil z rzędu. Wczoraj o mały włos mielibyśmy identyczną sytuację. Pierwszy do stołu podszedł Kapłan, jednak podejście zakończył myląc się na trzeciej bili. Swoją serię rozpoczął Skowerski. Kontynuował podejście wbijając „trójkąt" za „trójkątem". Zatrzymał się jednak na 83 punktach i w tym momencie pojawiła się mała iskierka nadziei dla Tomka. Mistrz Polski i Europy jednak znów się nie popisał i po prostym błędzie poddał mecz.

Zwycięzcą VI Mistrzostw Warszawy został Karol Skowerski z Nosanu Kielce. Zrewanżował się tym samym za ubiegłoroczną porażkę z Piotrem Ostrowskim, kiedy to po fatalnym błędzie w ostatniej partii przegrał 6:7.

Mały kroczkami zbliżamy się do końca poltourowego sezonu. Topnieje przewaga Radka Babicy nad rywalami. W tej chwili do lidera najmniej straty, bo 38 punktów, ma Tomek Kapłan. 44 oczka niżej jest Karol Skowerski, Mateusz Śniegocki traci już bardzo dużo, bo aż 68 punktów. Do końca sezonu jeszcze 7 rankingowych turniejów. Wszystko wskazuje na to, iż właściciela Fiata Punto poznamy dopiero podczas Mistrzostw Polski w Bilczy.

Kolejne spotkanie i walka o Punty do klasyfikacji generalnej dopiero za dwa miesiące. W sierpniu spotkamy się podczas Mistrzostw Gdańska w 10-bil.

Pełne wyniki na stronie Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2011

Aktualny Ranking Polski sezonu 2011
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System