Video na żywo

Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour
2023-07-17

Babica wziął rewanż

W piątym turnieju Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 2022 w Gdańsku rywalizowało 86 zawodników z 30 klubów. Tym razem na liście startowej znaleźli się wszyscy bilardziści z krajowego topu. Nie zmieniło to pary finałowej. Identycznie jak w 2021 roku, o główne trofeum walczyli Wojciech Szewczyk (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec) i Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica). W ubiegłym sezonie Szewczyk wygrał 6:3. W tym roku górą był Babica. Od pierwszej partii grał bardzo skutecznie i wywalczył prowadzenie 5:0. Wojtek odrobił tylko jeden punkt, ale na więcej Radek nie pozwolił. Brązowe medale przypadły Danielowi Macioł (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec) oraz Mieszkowi Fortuńskiemu (Baribal Zagłębie Lubin).

Na miejscach 5-8 finiszowali: Szymon Kural (TCF HUB Kraków), Dominik Zając (LP Metal-Fach Sokółka), Wiktor Fortuński (Baribal Zagłębie Lubin) oraz Konrad Juszczyszyn (Baribal Zagłębie Lubin).

W Rankingu Polski sezonu 2022 w dalszym ciągu prowadzi Wocjiech Szewczyk. Na drugie miejsce wskoczył Radek Babica, trzeci jest Daniel Macioł.

Ostatnie tegoroczne rankingowe zawody z cyklu GPP Pol Tour rozegrane zostaną w Kielcach w dniach 29-30 października. Po tym turnieju zostanie odliczony najsłabszy wynik sezonu i poznamy pierwszych zawodników, którzy awansują do Mistrzostw Polski w Bilard.

Data modyfikacji: 2023-07-17