Strona główna » Puchar Polski Kobiet » Aktualności
Video na żywo

Puchar Polski Kobiet 2017
2023-10-10

Zwycięstwo Ewy Bąk w ostatnim tegorocznym turnieju. Znamy nazwiska uczestniczek Mistrzostw Polski - Kielce 2017

Bilardzistka MUKS IKS Tarnów Ewa Bąk nie dała szans swoim rywalkom podczas ostatnich tegororcznych zawodów Pucharu Polski Kobiet. Ewa w finale pokonała Katarzynę Wesołowską (Iduslubu.pl TVsports Kielce). Na najniższym stopniu podium stanęły: Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) oraz Agnieszka Pierzynka (Bilard Team Maria Wałbrzych).

Zawodniczka z Tarnowa najwięcej sił potrzebowała w pierwszym etapie turnieju. Pokonała tutaj 5:3 Magdalenę Tatarkiewicz oraz 5:4 Agnieszke Kolecką. W strefie pucharowej nie pozostawiła złudzeń, kto tego dnia będzie święcił triumf. W ćwierćfinale i półfinale padł wynik 5:1 a rywalkami były Weronika Karwik i Agnieszka Pierzynka. W finale Ewa nie dała żadnych szans Katarzynie Wesołowskiej, pokonując ją 5:0.

Po turnieju w Kielcach mamy już prawie pełną listę uczestniczek tegorocznych Mistrzostw Polski. Zgodnie z Regulaminem PP Kobiet 2017, do finałów awansowały: