Strona główna » Bilard Sport Amator Challenge - Mistrzostwa Polski Amatorów 2022 » Aktualności
Video na żywo
Menu
Aktualności

Bilard Sport Amator Challenge - Finał
2022-01-24

Mistrzostwa Polski Amatorów startują jutro. Transmisja na żywo na TVsports.pl.

Europa znów przekona się, gdzie bije jej bilardowe serce. Blisko 230 zawodników weźmie udział w fazie finałowej Mistrzostw Polski Amatorów. By znaleźć się o zaledwie kilka kroków od tytułu i nagród, musieli pokonać tysiące uczestników w fazie regionalnej. To czyni Mistrzostwa Polski Amatorów największą bilardową imprezą masową w Europie.


Faworytów jest tylu, ilu uczestników tego sportowego festiwalu w Łódzkim klubie Frame. Na liście startowej są nazwiska, które są na niej od lat, a zdobycie tytułu Mistrza Polski Amatorów, 3000 złotych i kwalifikacji na Mistrzostwa Polski stanowi dla wielu z nich sens gry w bilard.

"Mistrzostwa Polski Amatorów" to zwrot niefortunny. Nie ma w Polsce zawodników z czołówki, którzy o tym turnieju wypowiadają się bez respektu. Faza grupowa, odmiana osiem bil, pojedynki na krótkich dystansach - to wymaga umiejętności, które często trudno zdobyć na treningach.

Kariery zawodników, którzy stają na podium MPA toczą się różnie. Wielu staje na podium Grand Prix Polski, gra w Bilardowej Ekstraklasie, zdobywa medale Mistrzostw Polski. Są też tacy, którzy po zdobyciu medalu tej imprezy, niecierpliwie czekają, aż będą mogli wziąć w niej udział po raz kolejny.

Czeka nas więc wielkie bilardowe święto. Poczynania bilardzistów będzie można śledzić w Internecie:

- Transmisja video na żywo - www.tvsports.pl
- Wyniki on-line dostępne będą na stronie Mistrzostw Polski Amatorów 2016
Data modyfikacji: 2022-06-07
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System