Strona główna » Bilard Sport Amator Challenge - Mistrzostwa Polski Amatorów 2022 » Aktualności
Video na żywo
Menu
Aktualności

Bilard Sport Amator Challenge - Finał
2022-01-24

Mistrzostwa Polski Amatorów wkraczają w finałową fazę. Transmisja na żywo na TVsports.pl.

Jeden Mistrz Polski Amatorów wciąż w grze o kolejny tytuł. Faza grupowa z niespodziankami. 

Waldemar Manyś wie, jak smakuje Mistrzostwo Polski Amatorów. Wie także, która droga jest najkrótsza, by go zdobyć. Obaj są w fazie pucharowej. 

Ich losu nie podzielili inni zawodnicy, którzy aspirowali do co najmniej bardziej solidnych wyników. Na grupie czwartej swój udział zakończył Maciej Życiński - do niedawna zawodnik Bilardowej Ekstraklasy. z 15. grupy nie wyszedł Kacper Konkel - Mistrz sprzed 3 lat.  Grupa 17. okazała się za trudna dla Szymona Sadlika - wicemistrza Polski Amatorów sprzed lat. Tomasz Błażej nie poradził sobie natomiast w grupie 20. 

Ośmiu zawodników wciąż jest niepokonanych. To: Robert Pasternak, Igor Luliński, Tomasz Delinowski, Maciej Auguścik, Michał Potysz, Adam Kuryłek, Sebastian Szymkowski i Andrzej Baliś. 

Ciekawa sytuacja nastąpiła także w grupie 15. Awansowali z niej dwaj zawodnicy tego samego klubu. Marek Bednarz i Mariusz Zakrzewski reprezentują Masters Lublin. 

 

GALERIA FOTO -1 DZIEŃ

GALERIA FOTO - 2 DZIEŃ


Rozpoczęcie fazy pucharowej w niedzielę od 9.00.

Transmisja video na żywo - www.tvsports.pl


Wyniki on-line dostępne będą na stronie Mistrzostw Polski Amatorów 201623 listopada 2016 r.

Mistrzostwa Polski Amatorów startują jutro. Transmisja na żywo na TVsports.pl.

Europa znów przekona się, gdzie bije jej bilardowe serce. Blisko 230 zawodników weźmie udział w fazie finałowej Mistrzostw Polski Amatorów. By znaleźć się o zaledwie kilka kroków od tytułu i nagród, musieli pokonać tysiące uczestników w fazie regionalnej. To czyni Mistrzostwa Polski Amatorów największą bilardową imprezą masową w Europie.


 

Faworytów jest tylu, ilu uczestników tego sportowego festiwalu w Łódzkim klubie Frame. Na liście startowej są nazwiska, które są na niej od lat, a zdobycie tytułu Mistrza Polski Amatorów, 3000 złotych i kwalifikacji na Mistrzostwa Polski stanowi dla wielu z nich sens gry w bilard.
"Mistrzostwa Polski Amatorów" to zwrot niefortunny. Nie ma w Polsce zawodników z czołówki, którzy o tym turnieju wypowiadają się bez respektu. Faza grupowa, odmiana osiem bil, pojedynki na krótkich dystansach - to wymaga umiejętności, które często trudno zdobyć na treningach.
Kariery zawodników, którzy stają na podium MPA toczą się różnie. Wielu staje na podium Grand Prix Polski, gra w Bilardowej Ekstraklasie, zdobywa medale Mistrzostw Polski. Są też tacy, którzy po zdobyciu medalu tej imprezy, niecierpliwie czekają, aż będą mogli wziąć w niej udział po raz kolejny.
Czeka nas więc wielkie bilardowe święto. 

 

Data modyfikacji: 2022-06-07
Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System