Strona główna » Puchar Polski w Karambol » Regulamin
Menu
Regulamin
Zawody Grand Prix Polski w Karambol 3-bandy to cykl 4 turniejów, w których zawodnicy walczą o udział w Pucharze Świata w Egipcie w 2018 r. Turnieje odbywać się będą na dwóch profesjonalnych, 10 stopowych stołach do Karambola produkcji firmy MIN oraz WIK z podgrzewaną płytą łupkową.

1. Organizator:
Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn, Polski Związek Bilardowy.

2. Uczestnicy:
Uczestnikami zawodów mogą być osoby zrzeszone w Polskim Związku Bilardowym i posiadające licencję PZBil. Dopuszcza się udział innych zawodników po akceptacji Dyrektora cyklu. Warunkiem startu w turnieju jest zgłoszenie się w określonej regulaminem formie i czasie, a po przyjęciu na listę uczestników dokonanie opłaty startowej.

Do turnieju nie zostaną dopuszczone osoby, które działają na szkodę turnieju, sponsorów i organizatora oraz zachowały się w sposób naruszający niniejszy regulamin.

3. Miejsce:
Miejscem rozgrywek będzie Bałtyckie Centrum Bilardowe, ul. Moniuszki 1 przy SP nr 4 w Kętrzynie, województwo warmińsko-mazurskie. Klub SKB Mrągowo Os. Mazurskie 11-700 Mrągowo, województwo warmińsko-mazurskie.

4. Odprawa:
Odprawa zawodników rozpocznie się o godz. 11:00 natomiast zapisy będą trwały maksymalnie do godz. 10:30 w dniu turnieju.

5. Wpisowe:
Wpisowe do turnieju zostało ustalone w wysokości 30 zł i musi zostać opłacone przed przystąpieniem zawodników do rozgrywek.

6. Ubiór do gry:
W turniejach będzie obowiązywało uczestnictwo w wizytowej koszuli z krawatem lub muszką oraz kamizelce lub koszulce klubowej polo, ciemnych wizytowych spodniach i butach. Możliwe jest umieszczenie loga sponsorów z przodu kamizelki zawodnika.

7. System gier:
Turnieje odbywać się będą w systemie 2KO, jeżeli do zawodów zgłosi się do 8 osób bądź w systemie pucharowym, jeżeli zawodników zgłoszonych to turnieju będzie więcej niż 8 osób. Mecze będą prowadzone do uzyskania przez któregoś z zawodników 15 karamboli (zderzeń), bądź do 35 podejść. Obowiązują przepisy gry w karambol - 3 bandy Europejskiej Federacji Karambolu, które są dostępne na stronie PZBil.

8. Rozstawienie i rozlosowanie zawodników:
W każdym turnieju zostaje rozstawionych 2 zawodników (zawodnik kadry Polski w karambol oraz zwycięzca poprzedniego turnieju GP Polski w karambol 2018). Pozostali zawodnicy będą rozstawieni w drodze losowania.

9. Punkty rankingowe:
Punktu rankingowe będą naliczane zgodnie z Uchwała Zarządu PZBil nr 3/2015 z dnia 31 stycznia 2015 roku dotycząca regulaminu rankingu "The World Games - Wrocław 2017", dostępnej na stronie PZBil.

10. Nagrody:

Każdy turniej:
- statuetki (puchary) dla: 1,2,3 miejsca,

Nagrody za cykl:
- 1 miejsce - 800 zł
- 2 miejsce - 500 zł
- 3 miejsce - 300 zł
- statuetki (puchary) dla pierwszej 3 najlepszych zawodników cyklu

Zwycięzca Rankingu łącznego ma będzie miał pokryte koszty wyjazdu na Puchar Świata w Karabol 3-bandy w Egipcie.

11. Terminy turniejów:

- I turniej - 21 lipca 2018, start godz. 11:00 - miejsce Kętrzyn
- II termin - 25 sierpień 2018, start godz. 11:00 - miejsce Kętrzyn
- III termin - 30 września 2018, start godz. 11:00 - miejsce Mrągowo
- IV termin - 21 października 2018, start godz. 11:00 - miejsce Kętrzyn

W sprawach nie objętych niniejszym regulaminem obowiązują decyzje Dyrektora cyklu oraz innych osób funkcyjnych.

Dyrektor Turnieju, Sędzia Główny: Łukasz Niemczyk

Kętrzyn, dnia 2 lipca 2018 r.


© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System