Strona główna » Brześć Słomka Ptysiowa Pol-Tour » Aktualności
»  Wyniki online  «
Video na żywo
Menu
Aktualności

Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour
2022-01-17

Niespodzianka na zakończenie sezonu

Dominik Zając z LP Metal Fach Sokółka wygrał ostatni w tym sezonie turniej serii Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Dominik to bardzo doświadczony zawodnik, ale wielu oceniało, że jego czas minął. Tymczasem w Łodzi okazał się lepszy od 84 rywali. W finale pokonał Mateusza Śniegockiego (Zakręcona Bila Poznań) 6:2. Z brązowymi medalami gry zakończyli: Szymon Kural (TCF HUB Kraków) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).


Określenie niespodzianka jest najwłaściwsze dla tej sytuacji. Zając był polskim kadrowiczem, medalistą mistrzostw Polski. Nie sposób zatem mówić o sensacji. Cieszy ponowne wysokie miejsce juniora Szymona Kurala z Krakowa. To bardzo dobry prognostyk przez mistrzostwami świata juniorów, które już wkrótce odbędą się w Austrii. Udany start mieli także Michał Muklewicz, Daniel Macioł, Dawid Jędrzejczak i Sebastian Batkowski, którzy zajęli 5. miejsce.

Turniej gościł klub Frame w Łodzi, a sędzią głównym był Marek Marcinkowski. Medale wręczył wiceprezes PZBil Grzegorz Kędzierski, a uczestnikom towarzyszyła smaczna słomka ptysiowa z Brześcia Kujawskiego.

Powrót
© 2022 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System