Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

EPBF Euro Tour 2015

Dodano: 2015-03-02
Zmodyfikowano: 2015-03-02

Terminator zwyciężył. Polacy bez błysku we Włoszech.

Za nami pierwsze tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Europy EPBF Euro Tour. Hotel BHR w Treviso po raz kolejny gościł najlepszych zawodników Starego Kontynentu. Najbardziej liczną ekipą w turnieju była reprezentacja Polski, która składała się z 18 zawodników.

Niestety ilość nie przełożyła się na jakość. Tym razem Polacy nie zbliżyli się do rezulaltów, które osiągali w ubiegłym sezonie. Do strefy pucharowej (Last 32) awansowali jedynie: Karol Skowerski, Wojciech Szewczyk i Tomasz Kapłan. Ta trójka jeszcze w piątkowy wieczór musiała pożegnać się z zawodami i zadowolić 17. miejscem. Tomek przegrał z Finem Petri Makonenem 6:9 a Karol i Wojtek po bardzo emocjonujących pojedynkach zaliczyli porażki po 8:9, kolejno z Oliverem Ortmannem (Niemcy) i Mario He (Austria).

Całe zawody wygrał Niels Feijen. Holenderski "Terminator" powrócił do gry po przerwie spowodowanej pojawieniem się na świecie drugiego potomka. Jak widać absencja na Mistrzostwach Świata w 10-bil wyszła Nielsowi na dobre. W finale Feijen pokonał 9:2 Nicka Malai, Albańczyka występującego teraz w barwach Grecji. Na podium znaleźli się jeszcze Karl Boyes (Wielka Brytania) i Mario He.

Wyniki Italian Open przyniosły zmianę na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Od teraz jest nim Niels Feijen, który zrzucił na drugą pozycję swojego rodaka Nicka van den Berga. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Karol Skowerski (7. miejsce). W najlepszej 16-stce jest jeszcze Mateusz Śniegocki (11. pozycja) oraz Tomasz Kapłan i Mieszko Fortuński (kolejno 13. i 14. miejsce).

Drugie zawody z cyklu EPBF Euro Tour dopiero w kwietniu, po zakończeniu Mistrzostw Europy w Portugalii. Wcześniej jednak, bo już za tydzień, o punkty powalczą panie. Women's Euro Tour rozegrany zostanie we włoskiej Weronie w dniach 7-8 marca.

Pełne wyniki z turnieju w Treviso oraz aktualny ranking na stronie www.eurotouronline.com.
Powrót
© 2023 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System