Strona główna » Chcę rozpocząć grę w bilard
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Chcę rozpocząć grę w bilard

Witamy serdecznie na oficjalnym serwisie Polskiego Związku Bilardowego. Jeżeli znalazłeś sie tutaj oznacza to, że jesteś zainteresowany grą w bilard. Jakie warunki trzeba spełnić? Odpowiedź jest bardzo prosta - Wystarczy chcieć! Każdy kto raz spróbował zabawy przy zielonym suknie wie, że ta gra uzależnia. Co jednak zrobić aby zabawa przynosiła radość? Na pewno do pełni szczęścia potrzebny jest dobry sprzęt i fachowa pomoc szkoleniowa. Tak więc w dziale kluby znajdziecie adresy miejsc gdzie można na dobrym sprzęcie w sympatycznej atmosferze zagrać w bilard. Kluby te posiadają w większości wyszkolonych instruktorów bilarda, którzy zapoznają Was ze wszystkimi tajnikami tej gry. Doradzą również w wyborze sprzętu (kija, stołu) i zaproponują odpowiedni, zarówno do poziomu sportowego jak i zasobności kieszeni. Zapoznają Was z przepisami i rodzajami gry.

Jeżeli już będziecie znali podstawy gry w bilard i znajdziecie trochę odwagi, zapraszamy do uczestnictwa w zawodach sportowych. Pierwsze kroki radzimy stawiać w turniejach dla amatorów. Najbardziej popularny w kraju to cykl zawodów Bilard Sport Amator Challenge. Informacje na temat tych turniejów i miejsc organizacji znajdziecie w zakładce Mistrzostwa Polski Amatorów. Gdy będziecie chcieli skrzyżować kije z najlepszymi zawodnikami w kraju i medalistami mistrzostw świata i Europy - możecie to zrobić, bez względu na poziom sportowy jaki reprezentujecie, w zawodach Grand Prix Polski.

Dla lepszego i łatwiejszego zapoznania się z tajnikami i przepisami gry w bilard polecamy dwie pozycje książkowe: "Baw się w bilard" oraz "Akademię Bilardową". Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Wam jeszcze szybciej poznać tajniki bilarda i zaplanować trening.
Polecamy również płytę DVD na której znajdują się informacja na temat zasad gry, postawy przy stole, podstawowych ćwiczeń itp.

W przypadku, gdy znajdziecie już miejsce do gry i inne osoby, których wspólną pasją jest bilard, zapraszamy do udziału w rozgrywkach ligowych. Szczegółowe regulaminy tych zawodów i zgłoszenia znajdziecie w zakładce Polska Liga Bilardowa.

Częste pytanie zadawane przez wielu brzmi: jak uzyskać licencję dla zawodnika lub klubu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać wniosek, wypełnić go i przesłać na adres biura Związku wraz z załącznikami.

W przypadku licencji zawodniczej jest to 30 zł. Opłata licencyjna dla klubu wynosi natomiast 280 zł. Pamiętać przy tym należy, że aby otrzymać licencję zawodnika nie trzeba być zrzeszonym w żadnym z klubów. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest natomiast zgoda opiekunów prawnych wyrażona podpisami.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, to odpowiedzi udzielimy Wam pod numerem telefonu 041 362-36-63 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00.

Prezes PZBil
Grzegorz Kędzierski

© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System