Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Grand Prix Polski WiK Pol-Tour

Dodano: 2012-01-22
Zmodyfikowano: 2012-01-23

Walka o Chevroleta oraz starty w Pucharze Europy rozpoczęta. Karol Skowerski mistrzem Katowic.

W katowickim klubie Black Ball zainaugurowaliśmy sezon sportowy 2012. Podczas ceremonii otwarcia turnieju dowiedzieliśmy się o co będziemy walczyć w tym roku. Nagrodą główną ponownie będzie samochód osobowy oraz pokrycie kosztów udziału w zawodach EPBF Euro-Tour w 2013 roku. Pierwszy krok w kierunku wygranej zrobił bilardzista kieleckiego klubu Nosan - Karol Skowerski.

Piąte Mistrzostwa Katowic na starcie zgromadziły ponad 120 graczy. Mecze eliminacyjne toczyły się w 21 grupach, z których do finałowego etapu awansowało aż trzech zawodników. Spośród licznej grupy faworytów, pierwszej fazy nie przebrnął jedynie Michał Turkowski (Nosan Kielce). W swojej tabeli wygrał tylko jeden mecz, kończąc tym samym zawody na 5 miejscu... w grupie. Więcej niespodzianek nie było i do 63 osób, które uzyskały bezpośrednio kwalifikację, dołączył Patryk Statkiewicz - wylosowany spośród zawodników, którzy zajęli czwarte miejsce w grupie.

Sensacją pierwszej rundy „pucharówki" z pewnością jest przegrana Piotra Ostrowskiego (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) z niżej notowanym Karolem Zbieniem (Seat Porter Częstochowa). Nieoczekiwany przebieg miał również pojedynek pomiędzy zawodnikami, którzy w swojej karierze zwyciężali już w Grand Prix Polski - Bartoszem Rozwadowskim (Nosan) i Krzysztofem Drąką (Bila Tarnów). Bilardzista z Kielc rozgromił rywala 6:0. Takim samym rezultatem zakończył się mecz kolejnej rundy, w którym Tomasz Kapłan (Ósemka Rzeszów) pokonał Adama Skonecznego (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). Następna runda i kolejne zaskakujące 6:0 - Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy) odesłał do domu Wojtka Szewczyka (Konsalnet Warszawa). W ćwierćfinałach zobaczyliśmy „siódemkę" bardzo doświadczonych zawodników oraz młodziutkiego Wiktora Zielińskiego (Hades). Juniorowi z Poznania zabrakło sił z Radkiem Babicą. Po wyrównanym początku, mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:2 dla starszego kolegi. Kolejnymi, którzy awansowali do półfinału, zostali: Mariusz Skoneczny (wygrana z liderem Rankingu Polski Konradem Piekarskim 6:4), Karol Skowerski oraz Tomasz Kapłan. Pierwszy pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Skowerski. Po wyrównanym meczu i nerwowej końcówce zwyciężył ze Skonecznym 6:5. Nie mniej emocji mieliśmy w drugim spotkaniu. Tomasz Kapłan początkowo prowadził z Babicą 4:2, jednak podjął nienajlepszą decyzję i zamiast rozpracować układ wykorzystując zagrania defensywne, chyba niepotrzebnie zaryzykował i przy próbie rozbijania sklejonych kul popełnił faul umieszczając w łuzie bilę białą. Tomek nie wygrał już partii i do finału awansował, po raz kolejny w swojej historii startów w Katowicach, Radosław Babica.

Podczas turnieju mieliśmy już kilka przypadków zaskakujących rezultatów. W meczu pomiędzy bilardzistami Nosanu Kielce spodziewaliśmy się gry „partia za partię". Tymczasem Karol Skowerski rozgromił klubowego kolegę 6:0. Radek realne szanse na zdobycie punktu miał tylko w jednym rozbiciu. Pozostałe punkty Skowerski zdobył kończąc partię „z kija" lub wykorzystując nieudane rozbicie przeciwnika.

Przez 3 dni z Katowic przeprowadzana była relacja on-line. Najciekawsze spotkania transmitowała Sportowa Telewizja Internetowa. Już teraz zapraszamy do oglądania retransmisji. Pełne wyniki V Mistrzostw Katowic dostępne są na stronie Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2012.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System