Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa świata w 8-bil

Dodano: 2012-01-24
Zmodyfikowano: 2012-01-30

Radosław Babica i Karol Skowerski (obaj Nosan - Galeria Echo Kielce) zwycięzcami kwalifikacji do mistrzostw świata w 8-bil.

28 stycznia 2012

W Krakowie zakończyły się kwalifikacje do mistrzostw świata w 8-bil. Na starcie stanęło 27 zawodników w tym cała czołówka z Polski oraz zawodnicy z Ukrainy i Słowacji. W ostatnich pojedynkach, decydujących o awansie Radosław Babica pokonał 8:6 Wojciecha Szewczyka (Konsalnet Warszawa) a Karol Skowerski swego klubowego kolegę Michała Turkowskiego 8:5. Tym samym dołączą oni do nowego partnera z drużyny Tomasza Kapłana, który kwalifikację otrzymał z EPBF za piąte miejsce w mistrzostwach Europy 2011.

Gratulujemy i życzymy powodzenia. Podziękowania za możliwość organizacji kwalifikacji w Polsce należą się Marcinowi Krzemińskiemu, który „wywalczył” taką możliwość u organizatora zawodów.

Więcej o kwalifikacjach na stronie TUTAJ

22 stycznia 2012
Niepowtarzalna szansa na start w Mistrzostwach świata! Kwaifikacje do głównego turnieju rozegrane zostaną w klubie Break Kraków w najbliższą niedzielę - 29 stycznia.

Już 29 stycznia w klubie Break przy ul. Zbożowej 2 odbędzie się turniej kwalifikacyjny do finałów mistrzostw świata w odmianę 8-bil. Organizatorem jest European Billiard Council (www.ebc-billiard.com) i Mak Marketing.

Awans do turnieju finałowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uzyska dwóch najlepszych z kwalifikacji. Wpisowe dla polskich zawodników wynosi 55 euro - 240 zł. Z opłat startowych 50%, lecz nie mniej niż po 500 euro, przypadnie wygranym. Kwota ta ma pomóc w pokryciu części kosztów startu. W zawodach mogą uczestniczyć tylko zawodnicy zgłoszeni przez narodowe federacje lub partnerów EBC. Dlatego też chętni powinni się pilnie zgłaszać do PZBil. Zgłoszenia moża przesyłć drogą mailową na adres:
sekretarz@bilard-sport.pl. Zgłoszenia przyjmowne sa do dnia 27 stycznia. Odprawa zawodników w dniu turnieju od godziny 9:00. Pierwsze pojeynki ruszą około godziny 9:40.

Łącznie EBC proponuje start bilardzistom z 21 państw (od Albanii do Estonii i Gruzji). Turniej kwalifikacyjny przewidziany jest na jeden dzień.

UWAGA! Ponieważ do Emiratów obowiązują wizy, zawodnicy którzy awansują, najpóźniej do 30.01.2012 są zobowiązani przesłać organizatorowi kolorowy skan paszportu. Ponieważ mistrzostwa ruszają 11 lutego na formalności jest bardzo niewiele czasu.

W Fujairah pula nagród wynosi ponad 155.000 dolarów. W pierwszej fazie mecze odbędą się w 16 sześcioosobowych grupach. Z każdej grupy do pucharówki awansuje 4 najlepszych.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System