Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2012-01-30
Zmodyfikowano: 2012-01-30

Pierwszoligowcy rozpoczęli sezon. Trzech liderów po pierwszej kolejce.

Ruszyły rozgrywki w I Polskiej Lidze Bilardowej. W pierwszej kolejce spotkań w trzech przypadkach końcowy wynik spotkania mogliśmy typować "w ciemno". Faworyci nie zawiedli i zainkasowali po 6 "oczek". W Poznaniu drużyny Zakręconej Bili i Baribala, jak się można było spodziewać, podzieliły się punktami.

Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki  -  Trefl Sopot

W meczu otwierającym sezon 2012 zespół Lipiński Dachy podejmował na własnym terenie drużynę Trefl Sopot.  Zapowiadał się ciekawy i trudny dla obu drużyn mecz. Oba zespoły posiadają na swoim koncie przecież po dwa tytuły mistrza Polski. Tomaszowianie odnieśli dwa łatwe zwycięstwa 3:1 i 4:0 potwierdzając tym samym, iż nadal wszyscy członkowie zespołu reprezentują bardzo wysoką formę i zapewne po raz kolejny będą się liczyć w walce o medale. W drużynie gości równorzędną walkę  zdołał nawiązać tylko Dawid Jędrzejczak, pozostali członkowie Trefla grali bez wiary w zwycięstwo. W meczu w 8-bil, mała niespodzianka, początkowe pewne prowadzenie Piotra Ostrowskiego 4:0 nad Dawidem Jędrzejczakiem zakończyło się przegraną 7:10. W pozostałych meczach Mariusz Skoneczny pokonał Artura Pawłowskiego 10:3, Michał Czarnecki wygrał z Konradem Gdańcem 10:5 a Adam Skoneczny zwyciężył z debiutującym w IPLB Mateusza Sząszora 10:7. W tym przypadku młodemu zawodnikowi z Sopotu zabrakło doświadczenia i przy stanie 8:7, po nieudanej kombinacji, „puściły mu nerwy". Od tego momentu mecz przebiegał pod dyktando Adama. W Tomaszowie nie zawiedli także kibice. Zadowoleni z wyniku pierwszej kolejki, tym razem pozostali w klubie do końca spotkania. Druga runda nie trwała długo. W pojedynku rewanżowym ponownie Piotr Ostrowski został wytypowany do meczu z Dawidem Jędrzejczakiem. Tym razem odpowiednio zmotywowany przez trenera Krzysztofa Lipińskiego zwyciężył 10:7. Mariusz Skoneczny błyskawicznie wygrał z Mateuszem Sząszorem 10:3 a Michał Czarnecki nie dał szans Arturowi Pawłowskiemu, demolując go 10:2.  Najwięcej problemów miał Adam Skoneczny. Konrad Gdaniec stawiał Duzy opór i mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej, dziewiętnastej partii. Od wyniku 4:5 cały czas prowadził Gdaniec. Końcowa faza meczu to wiele emocji i niewyjaśniona sytuacja do ostatniej wbitej bili. Takie mecze się podobają i wzbudzają wiele emocji wśród widzów. Mecz Skoneczny - Gdaniec na długo pozostanie w naszej pamięci.

Metal Fach LP Sokółka -  Green Club pool-bilard.pl Gdańsk

W inauguracyjnej kolejce I Polskiej Ligi Bilardowej zespół Metal Fachu zmierzył się z beniaminkiem z Pomorza - drużyną Green Club Pool-bilard.pl Gdańsk. Przewaga własnego boiska, wieloletnie pierwszoligowe doświadczenie i bardzo wyrównany skład sprawiły, że Sokółczanie odnieśli pewne zwycięstwo 4:0, 4:0. Poziom spotkania może nie stał na bardzo wysokim poziomie, ale z pewnością mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych zagrań. W tym sezonie do naszego zespołu dołączył młodszy z braci Kudlików - Marek. Należy dodać, ze debiut zaliczył celująco tracąc zaledwie 3 partie w obu meczach. Zatem skład LP Metal-Fach Sokółka na ten sezon przedstawia się bardzo rodzinnie: 2xPiekarski oraz 2xKudlik. Całe spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Mecz zaczął się bowiem o godzinie 10:00. Tak wczesna godzina spowodowana była faktem, iż Konrad, Piotr i Marek jeszcze tego samego dnia wyruszyli do Krakowa na Eliminacje Mistrzostw świata. Liczymy, że natchnieni podwójnym ligowym zwycięstwem, pokażą tam wspaniałą grę.

Nosan Galeria Echo Kielce - Visanti Kolier.pl Kielce

Nosan - Galeria Echo Kielce to nowa nazwa zespołu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Wszystko dzięki podpisanemu porozumieniu z jedna z największych Galerii w Polsce. Współpraca ma z jednej strony ma pomóc w uzyskaniu jak najlepszych wyników sportowych. Z drugiej strony dzięki częstym pokazom i organizacji prestiżowych imprez bilardowych w Galerii Echo ma podnieść atrakcyjność centrum handlowego i przybliżyć gwiazdy bilardowe szerokiej grupie ludzi. Co do wzmocnień sportowych to ruch Stowarzyszenia poszedł w zawodnika z najwyższej półki. Dwuletni kontrakt podpisał bowiem mistrz Europy i czternastokrotny mistrz Polski pochodzący z Rzeszowa Tomasz Kapłan. W składzie zespołu ligowego pozostali oczywiście Radosław Babica, Bartosz Rozwadowski, Michał Turkowski i Karol Skowerski. Tuż przed rozegraniem meczu odbyła się konferencja prasowa. Zaprezentowano nowych partnerów a bilardziści z pokazali się w nowych oficjalnych strojach. Koszulki klubowe otrzymali przedstawiciel Galerii Echo - Maciej Barański, nowy zawodnik - Tomasz Kapłan oraz wieloletni sponsor zespołu - Grzegorz Nowak.
Pierwszy sprawdzian wzmocnionego zespołu Nosan - Galeria Echo to kieleckie derby. Przeciwnikiem był beniaminek prowadzony przez Michała Kozłowskiego - Visanti Kolier.pl. Niespodzianki nie było, chociaż przez pierwszą cześć spotkania w powietrzu wisiało widmo remisu. Ostatecznie faworyci zwyciężyli dwukrotnie 4:0 a bardzo dobrze zaprezentował się nowy nabytek Nosanu - Galerii Echo Tomasz Kapłan, który w pięknym stylu wygrał 10:1 i 10:4.

Zakręcona Bila Poznań - DSB Zagłębie Baribal Lubin

W ostatnim meczu I kolejki zagrały zespoły, które w swojej historii występowały już w I Lidze. Pojedynek Zakręconej Bili Poznań z DSB Zagłębiem Baribal Lubin zakończył się podziałem punktów. Pierwszy mecz był bardzo zacięty bo aż dwa spotkania zakończyły się wynikiem 10:9. Ostatecznie 3:1 wygrali Lubinianie. Atut dostosowania się do rozstawienia przeciwnika w meczu rewanżowym wykorzystali gospodarze. Po pewnym zwycięstwie 4:0 pierwsze 3 punkty w sezonie powędrowały na konto Zakręconej Bili Poznań. Numerem jeden w ekipie z Wielkopolski został Michał Berkec, który najpierw pokonał Mateusza Matłosza 10:4 a w drugim meczu zwyciężył mistrza Polski juniorów - Marcela Fortuńskiego.

Jak można się było spodziewać, po pierwszej kolejce mamy trzech liderów. Po 6 punktów mają Metal Fach, Nosan - Galeria Echo oraz Lipiński Dachy. Do tej trójki dołączy z pewnością jeszcze pauzujący w sobotę Konsalnet Warszawa. Pomiędzy tymi czterema zespołami prawdopodobnie rozegra się walka o medale w sezonie 2012. Pięć pozostałych drużyn będzie walczyło o utrzymanie w Lidze oraz pozycje w środkowej części tabeli. Dużą rolę w takim podziale odegrały transfery. W tym momencie cztery drużyny mają w swoich szeregach zawodników nie tylko krajowej ale i europejskiej a nawet światowej czołówki.

Pełne wyniki I kolejki spotkań, aktualna tabela oraz klasyfikacja indywidualna i statystyki I Ligi na
oficjalnej stronie Polskiej Ligi Bilardowej 2012.

Galeria zdjęć - 1 kolejka I Ligi
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System