Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

XII Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego - Puchar Contactu - WIK Pol Tour 2012

Dodano: 2012-02-03
Zmodyfikowano: 2012-02-06

Mateusz Śniegocki zwycięża w Kielcach. Sensacyjne trzecie miejsce Arkadiusza Macioła.

5 grudnia 2012
Zakończył się drugi tegoroczny turniej z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour. Zwycięzcą został jeden z grona faworytów, zawodnik klubu Konslanet Warszawa Mateusz Śniegocki.   W finale „Mati” pokonał reprezentującego Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki Mariusza Skonecznego  6:4. Na najniższym stopniu podium stanął  mistrz świata juniorów Marek Kudlik (Metal Fach LP Sokółka) oraz sprawca największej niespodzianki, zawodnik BC Mario Mikołów Arkadiusz Macioł. Trzeba dodać, że w ćwierćfinale Arek pokonał aż 6:1 mistrza Polski Piotra Kudlika (Metal Fach LP Sokółka) i było to jego pierwsze podium w tym największym w Polsce turnieju rankingowym.
W pierwszej ósemce znaleźli się jeszcze dwaj zawodnicy gospodarzy Nosanu Galeria Echo Kielce Bartosz Rozwadowski i Radosław Babica oraz  Michał Czarnecki z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.
Po turnieju nastąpiła zmiana prowadzących w rankingu Polski 2012. W fotelu lidera zasiadło bowiem dwóch zawodników: Mateusz Śniegocki oraz Karol Skowerski. Obaj  zgromadzili na swym koncie po 59 punktów. Swych pozycji będą bronić dopiero w maju. Następne zawody z cyklu Grand  Prix Polski odbędą się bowiem w dniach 26-27 maja w Środzie Wielkopolskiej. Warto dodać, że po  raz pierwszy od wielu lat żaden z zawodników z Kielc nie awasował do strefy medalowej.
Przez trzy dni prowadzona była transmisja video oraz livescoring. Kibice mogli więc zobaczyć blisko 30 godzin zmagań z najważniejszych krajowych rozgrywek rankingowych. Pełne wyniki na stronie Pol Tour -TUTAJ - oraz organizatora Mak Marketing. Juro będzie również dostępna retransmisja wszystkich spotkań rozgrywanych na stole telewizyjnym.


4 grudnia 2012
Rozpoczęła się runda pucharowa.

Dwanaście grup rywalizowało w drugim dniu zawodów Pol-Tour. Niespodzianką był brak awansu do rundy pucharowej medalisty mistrzostw Polski Krystiana Piekarskiego oraz kapitana zespołu Visanti Koler.pl Roberta Pasternaka. Pozostali faworyci bez problemów akwalifokowali się do rundy pucharowej. Na tym etapie pozostało 60 bilardzistów, w tym dwie panie. Wolny losy otrzymali najwyżej rozstawieni zawodnicy.

W dniu dzisiejszym rozegrano już kilkanaście spotkań pierwszej rundy pucharowej. Ciekawy mecz odbył się na stole telewizyjnym w którym Tomasz Bąk (Break Bilard Club Kraków) pokonał Adama Kuryłka (Farum Attelier Warszawa) 6:5. Co ważne, Tomek przegrywał w tym spotkaniu już 1:5. Podobny scenariusz miał inny pojedynek rozgrywany na stole telewizyjnym. Spotkały się w nim dwie zawodniczki Nosanu Galerii Echo Kielce Oliwia Czupryńska i Katarzyna Wesołowska. Oliwia prowadziła już 5:3 ale do remisu doprowadziła Kasia. Ostatnią partią na swą korzyść rozstrzygnęła Oliwia i to ona awansowała do kolejnej rundy.

Niespodziankę sprawił młody zawodnik Konsalnetu Warszawa Maciej Witkowski, który pokonał lidera zespołu Visanti Kielce Macieja Wójcika 6:5 oraz Arkadiusz Macioł (BC Mario Mikołów), który pokonał Jerzego Regieli (Sosnowiec) W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek.

Jutro od godziny 9:00 kontynuacja rozgrywek. Finał zaplanowany jest na godzinę 18:30. Serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników ora oglądania transmisji video. Szczegóły na stronie: TUTAJ

3 grudnia 2012
Pierwszy dzień rywalizacji za nami. Zaczęło się od awarii...
Za nami pierwszy dzień zmagań Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego.  Można powiedzieć, że wszystko przeszło zgodnie z planem mimo że początek był trudny. Problem pojawił się w momencie kiedy ruszył pierwszy mecz na stole TV w  całym klubie „wysiadł” Internet. Pierwszy podejrzenie padło na siarczysty mróz. Okazało się jednak, że nie ma to z nim nic wspólnego i organizatorzy odetchnęli z ulgą bo jak tu się z nim dogadać. Łatwiej poszło jednak z dostarczycielem Internetu czyli Telekomunikacją Polską która ekspresowo (dosłownie w kilkadziesiąt minut) naprawiła wszystko (przy dużej pomocy Krzysztofa Mysiora)  i po niespełna godzinie wróciliśmy na wizję.  Transmisja i wyniki on-line szły zgodnie z planem. Jednak jak mówią niektórzy, dostęp do Internetu został przerwany z innego powodu. Podobno to grający właśnie (w czasie kiedy doszło do awarii) mecz na stole telewizyjnym Bartek Rozwadowski spodziewał się porażki i bał się, że zobaczy to cały świat więc zadzwonił w kilka miejsc i stało się to co się stało. Sam zainteresowany nie miał czasu tego skomentować bo grał mecz za meczem a w przerwach… jeździł na uczelnię i zdawał egzaminy. Jedno udało mu się na 100% - awans do rundy pucharowej, co do wyników egzaminów będziemy musieli poczekać dłużej.  Bez względu na to czy była to „sprawka” Bartka czy zwykła złośliwość rzeczy martwych mamy dobrą wiadomość dla wszystkich którzy chcą  zobaczyć ten pojedynek. Mamy go nagrany więc będzie go można obejrzeć  w poniedziałek w dziale retransmisje.

Wracając do turnieju, obeszło się bez niespodzianek. Główni faworyci awansowali do rundy pucharowej. Na uwagę zasługuje natomiast sytuacja jak miała miejsce w  19. grupie. Numerem jeden był tu Marek Derek, który wygrał swoje wszystkie pojedynki. Jednak tuż za nim stała się rzecz chyba jeszcze niespotykana w historii zawodów Pol Tour. Aż pięciu zawodników miało na swoim koncie po dwa zwycięstwa i trzy porażki.  Ostateczną  kolejność ustalono na podstawie bilansu małych punktów, które w tym przypadku były szczęśliwe dla Macieja Witkowskiego i  Przemysława Śpiewaka.

Jutro do 9:00 kolejne emocje sportowe. Zapraszamy więc przed  ekrany tym bardziej, że na starcie pojawią się głowni pretendenci do zwycięstwa z mistrzami Europy i Polski na czele. Wyniki i transmisja - TUTAJ

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System