Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Mistrzostwa Świata w Pool Bilard 8 bil - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2012

Dodano: 2012-02-10
Zmodyfikowano: 2012-02-22

Chang-Jun Lin z Tajwanu mistrzem świata w 8-bil

20 lutego

Mistrzem świata w odmianę 8-bil został Chang Jung-Lin. Tajwańczyk w finale pokonał swojego rodaka i zarazem swego nauczyciela Fu Che-Wei 11:6. Brązowe medale wywalczyli Chris Melling z Wielkiej Brytanii oraz Chińczyk Liu Haitao, pogromca Skowerskiego z 1/8 finału.

16 lutego

Nie udało się naszemu reprezentantowi awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata. Na drodze stanął reprezentant Chin Liu Haito. To był niestety najsłabszy mecz na tych zawodach naszego zawodnika. Oprócz kilku błędów naszemu zawodnikowi nie „siedziało” rozbicie i  musiał uznać wyższość rywala, któremu uległ 4-9.

Ostatecznie Karol Skowerski został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji co jest jego życiowym wynikiem w indywidualnych startach najważniejszej imprezie na świecie.  Jest to również najlepszy od wielu lat wynik uzyskany przez reprezentanta Polski w finałach mistrzostw świata. Dodać również trzeba że już dawano o naszych zawodnikach biorących udział w mistrzostwach świata nie pisano na pierwszych stronach światowych serwisów bilardowych.


Po raz pierwszy w historii awans do rundy pucharowej uzyskała również cała reprezentacja biorąca udział w zawodach. Przypomnijmy bowiem, że na 33 pozycji udział w zawodach zakończyli koledzy klubowi Karola Radek Babica i Tomasz Kapłan.
Zostaje jeszcze raz pogratulować całej reprezentacji a w szczególności Karolowi, który swa postawą przysporzył nam wiele emocji i dał powody do radości.

Mamy również nadzieję, że tak dobre rozpoczęcie sezonu sportowego jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi tegorocznymi zawodami międzynarodowymi całej naszej kadry narodowej.

                                                                         
Dodać należy, że Karol za swój występ otrzymał czek na 3.000 USA natomiast jego koledzy wzbogacili swe konta o 900 USA. Zwycięzca, którego poznamy jutro otrzyma natomiast gratyfikacje finansową w wysokości 20.000 USA.
 Pełne wyniki na stronie: www.wpa-pool.com

15 lutego
Skowerski pokonał mistrza świata i awansował do najlepszej szesnastki zawodów !!!.

Karol Skowerski zakończył właśnie swój pojedynek. Przeciwnikiem naszego reprezentanta był aktualny lider rankingu światowego i obrońca tytułu mistrzowskiego Dennis Orcollo z Filipin. Nasz reprezentant od samego początku wyszedł na prowadzenie, którego nie oddal do samego końca. Ostatecznie zwyciężył 9-3 i uzyskał awans do najlepszej szesnastki zawodów. Wynik ten to chyba największa sensacja dzisiejszego dnia. Liczymy oczywiście, że Karol podtrzyma swą doskonała passę na tych zawodach.

Wyniki na żywo na stronach Światowej Federacji Bilardowej


15 lutego
Skowerski gra dalej. Babica i Kapłan niestety musieli uznać wyższość swych rywali.

Karol Skowerski zwyciężył w pierwszej rundzie pucharowej. Pokonał on swego rywala Shakerem Wahdanem 9-6 i tym samym uzyskał awans do najlepszej 32 zawodów.  Niestety  swoje pojedynki przegrali Tomasz Kapłan i Radosław Babica. Tomek po wyrównanym spotkaniu  przegrał z Toru Kubayashim 7-9. Radziu musiał natomiast uznać wyższość Włocha Bruno Muratore któremu uległ 4-9.
 

Kolejnym rywalem Karola w walce o awans do najlepszej szesnastki będzie obrońca tytułu mistrzowskiego obecny lider rankingu światowego  Dennis Orcollo z Filipin. Początek tego spotkania jeszcze dzisiaj wieczorem.
   
   


15 lutego

Cała trójka w "pucharówce".

Radosław Babica po wygraniu wczorajszego wieczornego pojedynku 7-4 dołączył do swoich kolegów i uzyskał awans do rundy pucharowej mistrzostw.

Dzisiaj rozpoczyna się walka o awans do najlepszej 32 zawodów. Karol Skowerski zagra z Shakerem Wahdanem, Kapłan z Toru Kubayashim,a Babica z Bruno Muratore.14 lutego

Kapłan dołączył do Skowerskiego. Babica gra dzisiaj wieczorem

Tomasz Kapłan zakończył zwycięsko swój pojedynek z AlHosani Mohamedem  z którym wygrał 7-3. Tym samym Tomek dołączył do  Karola Skowerskiego, który wczoraj zapewnił sobie awans do rundy pucharowej. Swą szansę zachował również Radek Babica. Po wczorajszej porażce z R. Souquetem 4-7 dzisiaj wieczorem o awans do najlepszej 64 zawodów zmierzy się z Ibrahimem AlSelahem.


13 lutego 2012

Skowerski w rundzie pucharowej. Nasze orły robią furorę.

 

Karol Skowerski został pierwszym zawodnikiem mistrzostw, który zapewnił sobie awans do rundy pucharowej. W pojedynku drugiej rundy pokonał dwukrotnego mistrza Europy Szweda Markusa Chamata 7:2. Trzeba dodać, że Karol ciągle gra pożyczonym od Radka kijem. Jego sprzęt wciąż jest bowiem „poszukiwany” na lotnisku w Kijowie.

Swój pojedynek przegrał natomiast Tomasz Kapłan. Nasz reprezentant musiał uznać wyższość reprezentanta Japonii, mistrza świata w 9-bil,   Akagariyama Yukio, któremu uległ 3:7. Oczywiście nasz mistrz Europy zachował szanse na awans do rundy pucharowej. Potrzebne do tego jest zwycięstwo  w jutrzejszym pojedynku nad AlHosani Mohammedem.

Swój pierwszy mecz wygrał trzeci z naszych reprezentantów Radek Babica. Polak pokonał Mohameda Saleha 7:2. Rywalem Radka w drugiej rundzie będzie jeden z najlepszych zawodników na świecie Ralf Souquet z Niemiec. Ten pojedynek zaplanowanyjest na dziś wieczór (19:00 czasu polskiego). Tomek rozegra swój mecz jutro o godzinie 11:00. Karol Skowerski mecz pierwszej rundy pucharowej zagra w środę. 

Prawdziwą furorę robią na zawodach stroje naszej reprezentacji, które podobają się wszystkim uczestnikom, gościom i organizatorom imprezy.


13 lutego 2012

Dzisiaj rano nasi reprezentanci rozpoczęli walkę w finałach mistrzostw świata w 8 bil. Pierwszyzakończył swój mecz Tomasz Kapłan. RywalemTomka był Al. Awadi Salah, z którymnasz reprezentant wygrał 7-2. Swój pojedynek wygrał również Karol Skowerski. Pokonał on El Assala Mohammeda 7-0. Co ciekawe Karolswój mecz wygrał grając kijem … Radka Babicy.  Sprzęt Skowera „zagubił się” bowiem gdzieś wczasie podróży.

Kolejne  spotkanianaszych reprezentantów dzisiaj o godzinie 15.00.


10 lutego 2012

Trójka reprezentantów Polski zagra o 160.000 USA

Jutro  reprezentacja Polski wraz z trenerem Marcinem Krzemińskim wyleci do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Wezmą oni udział w finałach mistrzostw świata w 8-bil. W składzie znaleźli się trzej zawodnicy Nosanu Galeria Echo Kielce. Pierwszy z nich Tomasz Kapłan wywalczył kwalifikację w ubiegłym roku w mistrzostwach Europy dzięki dotarciu do ćwierćfinału zawodów w 8-bil. Dwóch kolegów klubowych Radosław Babica i Karol Skowerski przepustkę wywalczyli zaledwie trzy tygodnie temu zwyciężając turniej kwalifikacyjny, który odbył się w gościnnym klubie Break w Krakowie. Liczymy, ze nasi reprezentanci  zajdą wysoko w zawodach. Jak na razie nie możemy narzekać na sukcesy indywidualne w Europie czy dobre starty w rozgrywkach drużynowych na świecie. Niestety w indywidualnych mistrzostwach świata nie doczekaliśmy się jeszcze startu na miarę możliwości zawodników i oczekiwań kibiców. Najlepszy wynik to piąte miejsce wywalczone przez Radka  w 2004 roku. Od tamtego czasu żadnemu z naszych niestety nie udało się nawet zbliżyć do tego rezultatu.

Przypomnijmy, że łączna pula nagród w zawodach wynosi blisko 160.000 USA a zwycięzca wyjedzie bogatszy o 20.000. Tytułu broni Dennis Orcullo (Filipiny), który w ubiegłorocznym finale pokonał Nielsa Feijena z Holandii 10:3.

Informacje na temat zawodów znajdziecie na stronie: http://www.world8ballchampionship.com/. W naszym serwisie również będziemy na bieżąco informowali o występach naszych reprezentantów.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System