Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

I Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2012-02-20
Zmodyfikowano: 2012-02-20

Trzy drużyny z czystym kontem

II kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej przeszła do historii. W niedzielnych spotkaniach cztery drużyny zainkasowały komplet punktów.

Pierwszy pojedynek drugiej kolejki mieliśmy okazję zobaczy na antenie Sportowej telewizji Internetowej. Mecz dwóch beniaminków, czyli Visanti Kolier.pl Kielce i Zakręconej Bili Poznań odbył się w Kieleckim Centrum Bilardowym. Ku uciesze miejscowych kibiców, gospodarze zainkasowali komplet punktów. Najwięcej emocji było w pierwszym spotkaniu, gdzie dwa pojedynki zakończyły się wynikiem 10:9.

Sześć punktów powędrowało również na konto Konsalnetu Warszawa. Dwukrotni mistrzowie Polski, bilardziści Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, nie potrafili nawiązać równorzędnej walki. Świetnie dysponowani tego dnia zawodnicy Konsalnetu odnieśli dwukrotne zwycięstwo 3:1. Gwiazdą drużyny był zwycięzca ubiegłorocznej klasyfikacji indywidualnej (100% skuteczności), Mateusz Śniegocki. „Mati" pokonał braci Skonecznych, gromiąc kolejno Adama 10:2 i Mariusza 10:3.

Również bez porażki na razie Metal Fach LP Sokółka. W pierwszej odsłonie spotkania z Treflem Sopot tylko początek meczu zapowiadał iż może być ciekawie. Z minuty na minutę faworyci jednak powiększali swoją przewagę i dość pewnie pokonali zespół z Pomorza. Spotkanie rewanżowe to już bardzo interesujący mecz. Piotrek i Konrad, nie bez problemów, ale poradzili sobie z Arturem i Mateuszem. W pozostałych potyczkach wynik oscylował w okolicach remisu. Krystian dopiero w ostatnich dwóch partiach przełamał Gdańca i dał zwycięstwo teamowi Lecha Piekarskiego. W ostatnim pojedynku walka trwała „w najlepsze"  i jak można było się domyśleć skończyło się na maksymalnej ilości partii. Tutaj też lepszy okazał sie zawodnik gości.

Stuprocentową skuteczność w dalszym ciągu ma Nosan Galeria Echo. Prosto z Mistrzostw Świata w 8-bil trzech zawodników z Kielc wzmocnionych Michałem Turkowskim rozpoczęło walkę z Green Clubem Gdańsk. 0-4 w meczu Skowerskiego z Marcinem Świgoniem w 8-bil, i Turkowskiego z Łukaszem Korsakiem w 10-bil było jedynie wstępem do rywalizacji a pierwszy mecz nie dostarczył wielu emocji. Cieszy frekwencja na „trybunach", ok. 40 osób przewinęło się przez gdański klub tej niedzieli i miało okazję zobaczyć w akcji najlepszych polskich bilardzistów. Zawodnicy Green Clubu zrewanżowali się fanom w drugim meczu dostarczając trochę emocji do poziomu sportowego prezentowanego przez gości. Długo wyrównane boje prowadził Tomasz Wendicki z Michałem Turkowskim w 9-bil, Marcin Świgoń z Tomaszem Kapłanem w „ósemkę" oraz Andrzej Winogradow z Karolem Skowerskim w 10-bil. Ostateczny wynik brzmi 0:4, 0:4 ale kibice wychodzili z klubu usatysfakcjonowani a to przecież najważniejsze!

Tak jak się można było spodziewać liderami tabeli po dwóch kolejkach z kompletem punktów są Metal Fach LP i Nosan Galeria Echo. Klasyfikację generalną zamyka Trefl i Green Club z zerowym dorobkiem punktowym. Trzecia kolejka już za miesiąc - 18 marca. Najciekawsze spotkanie to z pewnością wyjazdowy mecz Konsalnetu Warszawa z Metal Fachem LP Sokółka.

Pełne wyniki 2 kolejki, aktualna tabela oraz klasyfikacja generalna na stronach Polskiej Ligi Bilardowej 2012.

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System