Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

II Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2012-02-21
Zmodyfikowano: 2012-02-21

Wystartowały rozgrywki II Ligi

W miniony weekend odbyła się inauguracja II ligi. W czterech grupach zagrało 36 drużyn. Po pierwszej kolejce nowa formuła rozgrywek zebrała dobre recenzje.

W pierwszej grupie pomorsko-wielkopolskiej faworyci " wzięli co swoje ". Hades Poznań łatwo pokonał 8Bilę Gdynia i zasiadł w fotelu lidera grupy. Jedynie Krystian Ćwikła dwukrotnie wprowadził niepewność w szeregi poznańskiej drużyny, pokonując swoich rywali 10:9. Na drugim miejscu uplasowali się bilardziści Fundacji Trefl Sopot. Dwukrotnie wygrali z Maximusem Bydgoszcz, inkasując komplet punktów. Najsłabszym punktem w sopockiej drużynie okazał się Michał Lewandowski, który dwukrotnie gładko przegrał z Piotrem Światowym. Miłą niespodziankę sprawili juniorzy z Juniora Pool-Bilard Wejherowo zgarniając całą pulę w konfrontacji z zespołem 9 stóp Poznań. Największy opór w drużynie gości stawił Łukasz Sienkiewicz, zdobywając jeden mały punkt. Bardzo podobny scenariusz miały dwa mecze z udziałem zespołów Akademii Bilardowej Rokietnica. Pierwszy zespół wywalczył jeden punkt w Gdańsku a drugi w Tczewie. W ekipie Green Club II Gdańsk najlepiej zagrał Andrzej Krause a w tczewskiej Arkadii liderami byli Krzysztof Trybała i Kamil Sząszor, dwukrotnie pokonując swoich przeciwników.

W grupie drugiej komplet zwycięstw mają trzy zespoły. Lideruje Dziewiątka Wałbrzych, która skorzystała na gościnności młodzieży ze Zdun. Tuż za nimi są bilardziści Ósemki Gliwice po pokonaniu Seat Porter Częstochowa. Mały punkcik dla gości urwał tylko Karol Zbień. W Krakowie w wewnętrznym pojedynku Break Bilard Club lepszy okazał się pierwszy zespół. W Chorzowie podobnie - Karambol od Kick Karambola.

Bila Tarnów w grupie trzeciej tradycyjnie już od pierwszej kolejki na czele tabeli, rozprawiając się pewnie z ET-Bilard Kielce. Komplet punktów zdobyli też ograni w ligowych bojach zawodnicy Pino Dębica. Jedyną nadzieją Nosanu Galeria Echo 2 Kielce była Oliwia Czupryńska. Mistrzyni Świata juniorek pokonała Sebastiana Tabora i Macieja Auguścika, co wystarczyło do zdobycia dwóch małych oczek. W meczu Stalowej Woli z Rzeszowem nieznacznie lepsi bilardziści Oskara. Zdecydowanie w tym meczu najskuteczniej zagrali Tomasz Kosiński i Piotr Bujny. Cztery punkty zdobył też Break Ball Bielsko Biała. Podwójny sukces w meczu z  QS Media Kielce odnieśli Piotr Grygierczyk i Sebastian Ryłko.

Faworyci nie zawiedli też w grupie czwartej. Do zera swoje zwycięstwa odnieśli Frame Łódź ze swoimi juniorami i MKS MOSiR Kętrzyn z Radomskim Stowarzyszeniem Bilardowym. Mecze raczej bez historii, w obydwu przypadkach dominacja gości nie podlegała dyskusji. W najciekawszym meczu Bilard Studio Warszawa "odprawiło z kwitkiem" juniorów z Tomaszowa Mazowieckiego. Jedynie Adrian Dela wyrwał małe oczko w starciu z Hubertem Kaczmarkiem. W ostatnim meczu tej grupy podział punktów. Najjaśniej tego dnia świeciły gwiazdy Krystiana Kosika z SKB Mrągowo i Krzysztofa Tymińskiego z Metal Fach LP II Sokółka.

Pierwsza kolejka za nami. Sporo emocji, choć w większości wygrywali faworyci. Tabele jednak ukształtują się dopiero po około trzeciej kolejce. Trzy miejsca premiowane awansem zagwarantują nam ciekawą ligę do ostatnich kolejek.

Arkadiusz Sząszor - Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Pełne wyniki na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Bilardowej 2012

Galeria zdjęć - 1 kolejka II Ligi

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System