Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Dynamic Billard Best of the East 2012

Dodano: 2012-02-29
Zmodyfikowano: 2012-03-12

Karol Skowerski z Nosanu-Galeria Echo Kielce wygrał Hungarian 10-Ball w Pecs. W turnieju zaliczanym do cyklu Dynamic Best of the East drugi był Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa.

Każdy z ćwierćfinałów miał inny przebieg. M. Śniegocki szybko 7:0 pokonał zwycięzcę Huingarian Open 2011 M. Skonecznego. I. Ladany rozpoczął od prowadzenia z T. Kapłanem 4:0. Później Tomasz zaczął odrabiać straty i doprowadził na 5:4 dla Rumuna. Niestety po nieudanym rozbiciu i dobrej grze przeciwnika przegrał 4:7. Dwaj bilardziści Nosanu-Galeria Echo Kielce R. Babica i K. Skowerski rozgrywali wyrównany pojedynek. Lekkie wskazanie na Skowerskiego dało mu sukces 7:5. Wiele emocji wzbudziło spotkanie N. Serafimowskiego z Macedonii i Dominika Zająca. Serafimowski od początku miał przewagę 1-2 partii. Dominik jednak wykorzystywał każdą pojawiającą się okazję i po błędzie rywala doprowadził na 6:6. W ostatnim rozbiciu Novo miał do zagrania 2 bile . Niestety dla niego biała ustawiła się blisko „10” i wzdłuż długiej bandy trzeba było zagrać „9”. Serafimowski pomylił się o ok. 5 cm i do stołu doszedł Zając. Jedyną opcją do zagrania była kombinacja białą na „10”. Dominik wykonał to dokładnie, ale zbyt lekko. Bila z nr 10 zatrzymała się na krawędzi łuzy. „ Chciałem wbić ‘10” ale także myślałem gdzie ustawi się po tym zagraniu biała. Przez tą asekurację uderzyłem trochę za lekko: powiedział Dominik. Novo kilka razy obszedł stół i zadecydował, że od stającej przy przeciwległej bandzie „9” otrze białą i ona wbije „10. Tak też zrobił wygrywając 7:6.
W półfinałach Śniegocki „pomścił” Kapłana wygrywając z Ladanym 9:0, a cały mecz trwał 40 minut.
W meczu Serafimowski –Skowerski grano partia za partię. Po ośmiu rozbiciach przewagę uzyskał Polak ( 5:3). Potem było 6:3, 6:4…..7:7. W piętnastej partii Karol zdobył punkt z kombinacji a na 9:7 rozegrał dokładnie wszystkie bile.
„ Jestem bardzo zadowolony. Trzecie miejsce w tak silnie obsadzonej imprezie to mój sukces” powiedział Novo Serafimowski. Polski finał ze zrozumiałych powodów nie wzbudzał już takich emocji. Generalnie wszyscy zastanawiali się, czy tym razem Śniegocki równie szybko rozszarpie przeciwnika, czy też Skowerski przerwie udaną passę rywala. Zaczęło się od przewagi Karola. Po 5 partiach wynik brzmiał 4:1. Prowadzenia Skowerski nie oddał do końca i ostatecznie zwyciężył 9:3. „ Zagrałem bardzo dobry mecz, zdecydowanie najlepszy w tym turnieju. Mateusz popełnił kilka prostych błędów i to wystarczyło” powiedział zwycięzca. „ Śniegocki tak podsumował finał „ Karol zagrał rewelacyjnie, Co mogę powiedzieć o mojej grze – nie da się każdego meczu wygrać bez pomyłki”.

Medale i nagrody finansowe wręczyli członek Zarządu Światowej Federacji Bilardowej (WPA), dyrektor turnieju Marcin Krzemiński i właściciel Fordan Center Laszlo Varga. Po raz kolejny gospodarze stanęli na wysokości zadania.
Żródło : www.makmarketing.pl

PEŁNE WYNIKI - tutaj

10.03.2012 
Sześciu zawodników z Polski w ćwierćfinałach.
Sześciu zawodników z naszego kraju dotarło do ćwierćfinałów zawodów rozgrywanych w Pecsu. W walce o medale spotkają się D.Zając-N.Serafimovski, K.Skowerski-R.Babica, M.Sniegocki-M.Skoneczny oraz T.Kapłan-I.Ladany. Rozpoczęcie tych spotkań w dniu jutrzejszym o godzinie 10.00
Na starcie zawodów stanęło 48 bilardzistów z sześciu państw. Na 9 pozycji sklasyfikowani zostali B. Rozwadowksi i M. Kudlik. Słabiej poszło pozostałym naszym zawodnikom, którzy zakończyli udział w zawodach w fazie grupowej ( P. Kudlik. M. Turkowski, K. Piekarski, J. Kościelniak, S. Ryłko, A. Mścisz, A. Dziobkowski.)
 

Pełne wyniki na stronie www.ebc-billiard.com  
 


28.02.2012
Pierwszy w tym roku turniej Dynamic Best of the East odbędzie się w węgierskim Pecs 10-11 marca. Zapisy rozpoczęte !!!!
Tradycyjnie Fordan Billiard Centre jest miejscem organizacji Hungarian 10-ball. W 2012 roku Mak Marketing wspólnie z partnerami zaplanował 5 imprez. Cykl wspierają niemiecki Dynamic i belgijski Iwan Simonis. Mamy także informację, że IBP zapewni jedno bezpłatne miejsce dla zwycięzcy turnieju w serii zawodów Euro Tour 2013. Ta osoba będzie zwolniona z opłaty startowej. Zapisy tylko do 6 marca, a rezerwacje hotelowe u węgierskiego organizatora !!!! W razie problemów prosimy o telefon lub e-mail do Mak Marketing. Istotną zmianą w tym roku jest fakt, iż gramy w odmianę 10-bil.Szczegóły turnieju na stronie organizatora: MAKMarketing
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System