EPBF Euro-Tour

Dodano: 2012-03-05
Zmodyfikowano: 2012-03-05

Dobry występ Polaków. Karol Skowerski w ćwierćfinale turnieju w Sarajewie.

Zawody Pucharu Europy przechodzą ciężkie chwile. Malejąca z turnieju na turniej liczba uczestników oraz pomniejszona od tego sezonu aż o 10 tysięcy Euro pula nagród. Nie ma to jednak wpływu na dobre występy reprezentantów Polski. Dobrą passę zapoczątkował przed rokiem w Austrii Mateusz Śniegocki, który zajął trzecie miejsce. W tych samych zawodach w najlepszej „ósemce" znalazł się jeszcze Hubert Łopotko. Piąty w German Open był Mariusz Skoneczny a w Hungarian Open ponownie dobrze spisał się Śniegocki, zaliczając ćwierćfinał. Grudzień ubiegłego roku szczęśliwy był dla Radosława Babicy. Zawodnik Nosanu Galerii Echo Kielce sklasyfikowany został we Włoszech na piątym miejscu.

Początek tegorocznego sezonu EPBF Euro Tour reprezentacja Polski również może zaliczyć do udanych. Tym razem do ćwierćfinału dotarł bilardzista Nosanu Galerii Echo Kielce - Karol Skowerski. W meczu o ½ finału musiał uznać wyższość numeru 4 europejskiego rankingu - Holendra Nicka van den Berga. W najlepszej 32-ce turnieju znalazło się jeszcze dwóch „biało-czerwonych". Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Mieszko Fortuński a na 17 miejscu Mateusz Śniegocki (obaj Konsalnet Warszawa). Mieszko w walce o ćwierćfinał przegrał z Karolem Skowerskim, Mateusz po niesamowitych zwrotach akcji i miłym dla oka meczu uległ 7:9 Chrisowi Melling'owi (Wielka Brytania).

O ile trzecie miejsca Nicka van den Berga i Chrisa Mellinga oraz drugie Dimitri Jungo (Szwarcaria) można uznać za standard, to zwycięstwo 22-letniego Albina Ouschana można okrzyknąć sensacją. Austriak w drodze po złoto pokonał takie gwiazdy jak Daren Appleton i Ruslan Chinakhov. Zarówno półfinał jak i finał nie stanowiły dla niego żadnego problemu. Mellinga odprawił z kwitkiem w stosunku 9:5. W finale nie dał najmniejszych szans Jungo, pokonując go 9:3.

Po Euro Tourze w Sarajewie numerem jeden Rankingu Europy jest nadal Ralf Souquet. W najlepszej 32-ce niestety mamy już tylko jednego Polaka. Jest nim Mateusz Śniegocki, który awansował na 18 miejsce. Z grona rozstawianych wypadł Radosław Babica. Obecnie zajmuje 33 miejsce. Mimo dobrego wyniku, o jedną pozycję w dół spadł Karol Skowerski, który w tej chwili jest 41.

Bosnia & Herzegowina Open przez 3 dni transmitowany był w Internecie. Na oficjalnej stronie można było śledzić wyniki livescore. EPBF powrócił do współpracy z francuską firmą Kozoom czego wynikiem była bardzo dobrej jakości transmisja video. Niestety aby zobaczyć najlepszych bilardzistów w akcji, trzeb słono zapłacić. Najbardziej opłacalny abonament roczny kosztuje 96 Euro.

Pełne wyniki, galeria zdjęć oraz aktualny ranking na oficjalnej stronie turnieju -