Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

II Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2012-03-19
Zmodyfikowano: 2012-03-19

Szybko, łatwo i przyjemnie, czyli II liga z transmisją wyników on-line.

"Rewelacja!" -  tak krótko można podsumować pomysł prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego na przeprowadzenie transmisji wyników on-line w II lidze. Nie wszyscy wierzyli, że uda się zdyscyplinować gospodarzy meczów do współpracy przy obsłudze tej transmisji. Od kilku tygodni postawiona "na baczność" Komisja Ligowa zdążyła przygotować stronę oraz panele do obsługi tego przedsięwzięcia. Największą pracę wykonał Karol Skowerski, któremu w imieniu całej braci bilardowej dziękujemy.

Na wyraźne prowadzenie w grupie pierwszej wysunął się Hades Poznań. Jak na razie komplet zwycięstw i chyba trudno będzie "ustrzelić" tego głównego faworyta grupy pierwszej. Potknięcie z tczewską Arkadią nie przeszkodziło Fundacji Trefl Sopot zasiąść w fotelu wicelidera. Pozostałych pięć ekip dzieli od siebie zaledwie jeden punkt. Jak na razie "w blokach" zostali bilardziści w Poznania Rokietnicy i Gdyni.

Podobny układ po drugiej kolejce jest w grupie drugiej.  Dwóch liderów: Break Club Kraków i Dziewiątka Wałbrzych, grupa pościgowa: 2x Chorzów i Gliwice oraz najliczniejsza grupa outsiderów na czele z UKS Snikers Rękoraj. Zapewne po następnych dwóch, trzech kolejkach będziemy mądrzejsi, jeśli chodzi o faktyczny układ sił w tej grupie.

Całkowicie inny układ ma tabela w grupie trzeciej. Liderów jest trzech a koalicji pościgowej cała reszta. Ciekawe, czy któryś zespół zdoła zburzyć twierdzę zbudowaną po dwóch kolejkach przez graczy z Tarnowa, Stalowej Woli i Dębicy. Chętnych zapewne jest wielu ale pytanie czy wystarczy im umiejętności i determinacji. Najwięcej na to szans mają Break Ball i ET-Bilard.

Grupa czwarta też ma swoich wyraźnych liderów. Z awansu do baraży na pewno nie zrezygnują prowadzący Bilard Studio oraz Frame i MOSiR. Najbliżej prowadzącej trójki są juniorzy Jokera. Z pewnością pozostałe ekipy będzie stać na urwanie punktów nawet najlepszym.

Nowością w II lidze jest też statystyka indywidualna. Kolejny  super pomysł, który profesjonalnością zbliża II ligę do ekstraklasy bilardowej nie tylko w naszym kraju ale i w Europie. Na czele klasyfikacji znajduje się Bartosz Bielec z Bilard Studio Warszawa. Dwa małe punkty traci Jakub Kościelniak z Hadesu Poznań a kolejne dwa traci Wojciech Sroczyński.

Nowa formuła II ligi, nowa oprawa internetowa - aż chce się w tym uczestniczyć.

Ponownie prosimy ekipy o przysyłanie indywidualnych zdjęć zawodników do profili zawodników. Ikony z napisem "Brak Zdjęcia" przy relacji on-line nie dodają bowiem stronie uroku :)

Arkadiusz Sząszor - Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

Pełne wyniki oraz statystyki na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Bilardowej 2012

Galeria zdjęć - 2 kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System