Aktualności

EPBF Euro Tour

Dodano: 2012-04-17
Zmodyfikowano: 2012-04-23

Mistrz Europy najlepszy we Włoszech. Babica i Piekarski w najlepszej "szesnastce".

23 kwietnia

Drugi tegoroczny Puchar Europy przeszedł do historii. Zwycięzcą Italy 10-ball Open został aktualny mistrz Europy w 10-bil, Niemiec Dominic Jentsch. W finale 21-latek pokonał Hiszpana Davida Alcaide 8:1. Na najniższym stopniu podium stanęli jeszcze Holender Nick van den Berg oraz Brytyjczyk Phil Burford.

W Treviso wystąpili również reprezentanci naszego kraju. Z dziesiątki Polaków najlepiej poradzili sobie Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka) oraz Radek Babica (Nosan Galeria Echo Kielce). Do strefy pucharowej awansowali jeszcze Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) oraz Tomasz Kapłan (Nosan Galeria Echo). Wynik biało-czerwonych mógł być jednak lepszy, gdyby nie pechowe losowanie najlepszej 32-ki. W pierwszej rundzie finałowego etapu nasi reprezentanci stoczyli bratobójcze pojedynki. Babica pokonał Kapłana a Piekarski zwycięzył ze Śniegockim. Najbliżej ćwierćifnału był Radek, który mimo prowadzenia 7:5 z Węgrem Miko Balaszem, przegrał 7:8. Konrad Piekarski uległ 8:4 późniejszemu brązowemu medaliście - Philowi Burfordowi.

Na pozycję lidera europejskiego rankingu wskoczył Chris Melling, który wyprzedza Dimitri Jungo i Ralfa Souquet'a. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostaje Mateusz Śniegocki, zajmujący 18 miejsce. Wśród najlpepszych 32 bilardzistów jest jeszcze Radosław Babica.

Kolejne zawody z cyklu EPBF Euro Tour już za miesiąc w Austrii.

17 kwietnia

"Basso Hotels & Resorts Spa" we włoskiej miejscowości Treviso będzie gospodarzem drugich w tym sezonie zawodów z cyklu Pucharu Europy. O rankingowe punkty oraz pulę nagród w wysokości 34.000 Euro zagra 160 zawodników.

W 10-ball Italy Open zagrają oczywiście Polacy. Największe grono będą stanowili bilardziści Nosanu Galeria Echo Kielce - Karol Skowerski, Tomasz Kapłan, Michał Turkowski i Radosław Babica - oraz Metal Fachu LP Sokółka - bracia Piotr i Marek Kudlik oraz Konrad Piekarski. Skład uzupełnią Mieszko Fortuński i Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa.

W czwartek rano rozpoczną się pierwsze pojedynki turnieju. Na stronach
www.eurotouronline.eu dostępne będą wyniki na żywo. Zapraszamy również na www.kozoom.com, gdzie ruszy (niestety płatna) relacja video.