Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Dynamic Billard Best of East

Dodano: 2012-05-21
Zmodyfikowano: 2012-05-21

Mateusz Śniegocki najlepszy w Ostrawie. Na czele rankingu dwóch zawodników.

Bardzo ciekawie zrobiło się w rozgrywkach o Puchar Europy Wschodniej. Po dwóch turniejach na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znaduje się dwóch zawodników, zwycięzca Hungarian Open Karol Skowerski (Nosan Galeria Echo Kielce) oraz świeżo upieczony mistrz Czech - Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa. Wspomnieć należy również, że ci dwaj zawodnicy są liderami Rankingu Polski sezonu 2012.

W drugiej edycji Dynamic Best of East wzięło udział 69 zawodników. Startu do udanych z pewnością nie zaliczą Konrad Piekasrki i Michał Turkowski, którzy nie przebrnęli przez gry eliminacyjne, przegrywając po dwa mecze w grupie. Na 24 miejsca w strefie pucharowej 12 stanowili Polacy, sześciu biało-czerwonych zagrało w ćwierćfinałach a na podium znaleźli się już tylko reprezentanci naszego kraju. Można powiedzieć, że nie było niespodzianki, gdyż byli to zawodnicy rozstawieni w turnieju z numerami od 1 do 4.

Pierwszy półfinał na swoją korzyść rozstrzygnął Karol Skowerski, który pokonał 9:5 klubowego kolegę - Tomka Kapłana. Drugi mecz to spotkanie Radka Babicy i Mateusza Śniegockiego. Bilardziście Nosanu Galerii Echo Kielce nie udał się rewanż za ostatnią porażkę w I Lidze i uległ 6:9. Finał był więc powtórką z
Hungarian Open. Tam lepszy był Skowerski, wygrywając 9:3. Tym razem dokładniejszy okazał się Mateusz i po 13 partriach rostrzygnął mecz na swoją korzyść. Śniegocki oprócz nagrody finansowej otrzymał bonus w postaci biletu lotniczego do Moskwy, gdzie na jesieni rozegrany zostanie turniej "Kremlin Cup" z pulą nagród 50 tys. dolarów.

Przez dwa dni z Czech przeprowadzana była relacja on-line. Na stronach Sportowej Telewizji Internetowej zobaczyliśmy ponad 15 godzin transmisji na żywo a już teraz najciekawsze pojedynki można obejrzeć ponownie. Na www.tvsports.pl dostępna jest już retransmisja z turnieju. Ogromne podziękowania dla sponsorów, bez których ten turniej nie miałby miejsca. Słowa uznania kierujemy do Tomasa Onderka, dzięki któremu Dynamic Bilard Best of East ponownie powrócił na czeską ziemię. Zawody sprawnie przeprowadził duet sędziowski - Piotr Kamiński i Waldemar Dębski. Za pulpitem sterowniczym studia telewizyjnego tradycyjnie już zasiadł Krzysztof Mysior a w roli komentatora wystąpił prezes PZBil - Grzegorz Kędzierski.

Trzecie tegoroczne zawody z cyklu Dynamic Bilard Best of East rozegrane zostaną w dniach 7-8 lipca w słonecznej Bułagrii.

- Galeria zdjęć - Dynamic Billard Best of East Czechy
- Retransmisja pojedynków na stronach Sportwej Telewizji Internetowej

Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System