Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Puchar Europy Euro Tour

Dodano: 2012-05-29
Zmodyfikowano: 2012-06-03

Życiowy sukces WOJCIECHA SZEWCZYKA !!! Zawodnik Konsalnetu Warszawa srebrnym medalistą Pucharu Europy EURO TOUR !!! .

03.06.2012
Ma na swym koncie 11 medali (w trzy złote)  wywalczonych w mistrzostwach Europy juniorów. Medal mistrzostw Polski mężczyzn, kilkanaście krążków mistrzostw Polski juniorów, zwycięstwo w zawodach Pol Tour oraz złoto Polskiej Ligi Bilardowej. Jest przy tym inteligentny, sympatyczny, koleżeński, przyciąga do siebie ludzi jak magnes i ma niespełna osiemnaście lat. Ojciec jego Tomasz, znany działacz bilardowy - zwany "broda" (nie bez powodu) to człowiek który jak cień podąża z nim na prawie wszystkie imprezy sportowe i śledzi jego karierę sportową. Jest z nim zarówno w chwilach smutku po porażkach jak i w momentach największej euforii i radości. Bez względu na to czy jest tuz obok słysząc bicie jego serca czy też setki kilometrów od niego zawsze gotów pomóc jako trener czy też jako ojciec. Mama Urszula, to kobieta, która musi mieć wielkie i mocne serce bo przeżywa zarówno to jak idzie jej synowi a jednocześnie martwi się o mocno bijące serce swego męża. Siostra  Marta to dziewczyna, która nie mało że równie sympatyczna jak nasz młody bohater to też osoba wyjątkowa nawet z powodu, że mówi w języku, który dla nas jest wręcz egzotyczny a wyniki brata śledzi równie często jak pozostała część rodziny.

Nasz młody bohater osiągnął w ostatni weekend swój największy sukces w rywalizacji z seniorami. W najważniejszych i największych rankingowych zawodach w Europie - Pucharze Europy EURO TOUR doszedł do finału, zdobywając srebrny medal. Stał się więc czwartym zawodnikiem z Polski, który zagrał w finale tego cyklu. Wcześniej udało się to tylko W. Trajdosowi ( Trajdos jako jedyny Polak zdobył złoty medal) , R. Babicy i M. Śniegockiemu. Co ważne wynik ten osiągnął po bardzo dobrej grze i to jeszcze jako junior. Swoją "osiemnastkę" będzie bowiem obchodził dopiero 1 września. Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział o kim piszemy to informujemy, ze chodzi o Wojciecha Szewczyka z Konsalnetu Warszawa.

 

Głosno mówimy więc GRATULUJEMY !!! i cieszymy się wraz z Tobą . Mamy nadzieję, że to nie ostatnie słowo w tym roku ponieważ jest coś jeszcze do zdobycia, również w rywalizacji juniorskiej. Ogromne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich którzy przyczynili się do takich rezultatów na czele z Twoim ojcem - TOMKU DZIĘKI !!!.


A tak przedstawiała się droga do srebra Wojtka:
 Del Santo-Sanz Javier        9-7
Engert Thomas                 3-9
Vogel Marko                     9-8
Bijsterbosch Marc              9-0
Stepanov Konstantin          9-8
Hammer Florian                  9-4
Dalmatin Karlo                    9-1
Koshovyi Artem                  9-5
Otterman Nicolas               9-5 - półfinał
Ekonomopoulos Nikos       4-9 - finał

 

Turniej był udany również dla innych naszych reprezentantów. Na 17 pozycji zawody zakończyli bowiem M. Sniegocki, T. Kapłan i P. Kudlik, a na 33 ( ostatniej z gratyfikacją finansową) K. Skowerski, R. Babica i M. Kudlik. Zawody rozstrzygnęły również kto będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata w parach. Do pewnego udziału M. Śniegockiego dołączy R. Babica, który zaledwie o 40 pkt wygrał rywalizację z klubowym kolegą  K. Skowerskim.  

Dodać należy, że za swój występ Wojtek otrzymał czek na 2.200 Euro. Zwycięzca natomiast Ekonomopoulos Nikos wzbogacił swe konto o 3.400 Euro. Co ciekawe "łupem" zawodników z Polski padło łącznie 4.900 EURO. Pełne wyniki na stronie: www.eurotouronline.eu.

 

 

29.05.2012
Przed nami Otwarte Mistrzostwa Austrii. Na starcie dziesięciu Polaków.
Podczas trzecich tegorocznych zawodów z cyklu EPBF Euro Tour najlepsi bilardziści Starego Kontynentu spotkają się w malowniczo położonej miejscowości Sankt Johann w Austrii. O pulę nagród w wysokości 34 tys. Euro powalczy dziesięciu reprezentantów Polski.

Rozgrywki w Austrian Open będą o tyle ciekawe, iż zdecydują one o nominacjach na wrześniowy World Cup of Pool. Spokojny może być już Mateusz Śniegocki, który w europejskim rankingu jest 18-sty. Największe szanse na wypełnienie dwuosobowego składu mają bilardziści Nosanu Galerii Echo - Radek Babica i Karol Skowerski. Ten pierwszy ma nad swoim klubowym kolegą przewagę 65 punktów.

Oprócz wyżej wymienionej trójki w Austrii wystąpią jeszcze Wojtek Szewczyk, Konrad Piekarski, Michał Turkowski, Tomasz Kapłan, Mieszko Fortuński oraz bracia - Marek i Piotr Kudlik.

Pierwsze pojedynki turnieju rozpoczną się w czwartek rano. Wyniki będzie można śledzić na stronach
www.eurotouronline.eu.
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System