Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Świata w Pool Bilard - Chiny 2012

Dodano: 2012-06-05
Zmodyfikowano: 2012-07-09

Tajwan drużynowym mistrzem świata. Polska na 9 miejscu. Galeria ponad 300 zdjęć już dostępna.

6lipca 2012

Tytuł Drużynowe Mistrza Świata w Bilard 2012 wywalczył zespół Tajwanu  W finale pokonał on grupowych rywali naszej reprezentacji Japonię 4-1. Na najniższym stopniu podium stanęły zespoły Wielkiej Brytanii oraz Chin.


 

                             

GALERIA ZDJĘĆ MISTRZOSTW ŚWIATA - CHINY 2012


Wyniki rundy pucharowej:


Tajwan - Indie                     4-1
Szwecja - Indonezja             4-3
Wielka Brytania - Australia     4-1
Polska - Chiny A                     1-4
Filipiny - Norwegia                4-0
Japonia - Niemcy                  4-2
Kanada - Korea Płd.              4-3
Finlandia - Chiny B                0-4

Ćwierćfinały:
Tajwan   - Szwecja               4-0
Wielka Brytania - Chiny A       4-3
Filipiny - Japonia                   3-4
Kanada - Chiny B                  2-4

Półfinały:
Tajwan - Wielka Brytania        4-1
Japonia - Chiny B                  4-3

Finał:
Tajwan - Japonia                  4-0            


4 lipca 2012
Chińczycy za mocni. Polacy na 9. miejscu.

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które od niedzieli rozgrywane są w Pekinie. W pierwszej rundzie strefy pucharowej biało-czerwoni przegrali 1:4 z pierwszym składem Chin.

Początek meczu tchnął w nas nadzieje na końcowy sukces. Pojedynek świetnie rozpoczął debel Babica-Śniegocki, który rozgromił duet Fu-Li. Praktycznie bezbłędna gra z naszej strony przy nieudanych rozbiciach rywali dały ostatecznie wynik 6:1. Odwrotnie działo się niestety w pojedynku Tomasza Kapłana z brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata w 8-bil, Haitao Liu. Polak uległ 3:6 i w meczu zrobił się remis 1:1. Jak się później okazało, był to jedyny punkt zdobyty przez naszych reprezentantów. Słabo swój pojedynek rozpoczął Mateusz Śniegocki i po 30 minutach przegrywał z He Wen Li 0:6. Bilardzista Konsalnetu Warszawa wygrał 3 kolejne partie, jednak na odrabianie strat było już za późno. Świeżo upieczony wicemistrz świata w 9-bil pokonał Polaka 8:3. Punktem zwrotnym całego spotkania mogło okazać się zwycięstwo Oliwii Czupryńskiej nad aktualną wicemistrzynią świata Xiaofang Fu. Chinka przez cały mecz utrzymywała dwupunktową przewagę kolejno 3:1, 5:3 i 7:5. Liderka rankingu Polski kobiet zdołała doprowadzić do stanu 7:7 jednak w ostatniej partii chyba trochę zabrakło „zimnej krwi" i ósmy punkt zapisała na swoje konto Fu. W tym momencie jedyną szansą Polaków było doprowadzenie do remisu i ostateczne rozstrzygnięcie w „rzutach karnych". Niestety zarówno Radek Babica jak i mikst Kapłan-Czupryńska zagrali słabo i nie dali rady nawiązać równorzędnej walki z Chińczykami. Po porażce 2:7 Babicy z Fu Jianbo, pojedynek mikstów przy stanie 1:6 został przerwany.

Reprezentacja Polski w składzie: Oliwia Czupryńska, Mateusz Śniegocki, Tomasz Kapłan i Radosław Babica zajęła w Drużynowych Mistrzostwach Świata ostatecznie 9. miejsce. Za swój występ drużyna otrzyma czek na 7500 USD.

- Wyniki na żywo
- Tabela strefy pucharowej (Last 16)
- Tabele grupowe
- Wideo na żywo (Windows Media Player)

3 lipca 2012

Zespół Chin rywalem Polski w walce o awans do ćwierćfinału.

Los nie był szczęśliwy dla naszego zespołu. W pierwszej rundzie rundy pucharowej zagramy z jednym z głównych faworytów, zespołem Chin,  na czele którego stoi aktualny wicemistrz świata. Początek tego meczu jutro o godzinie 7.00.

Wcześniej w ostatnim pojedynku naszej grupy zespół Szwecji sensacyjnie  pokonał Japonię 4-2 . Widać było jednak, że Japończykom kompletnie nie zależy na dobrym wyniku albowiem wcześniej już zapewnili sobie zwycięstwo w grupie. Niestety spowodowało to, że zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce i automatycznie trafialiśmy na najsilniejsze zespoły.

Zestaw par 1/8 finału:

Tajwan - Indie
Szwecja - Indonezja
Wielka Brytania - Australia
Polska - Chiny A

Filipiny - Norwegia
Japonia - Niemcy
Kanada - Korea Płd.
Finlandia - Chiny B

3 lipca 2012

Wietnam pokonany. Strefa pucharowa coraz bliżej.


Reprezentacja Polski zwyciężyła swój ostatni pojedynek grupowy rozgrywanych w Chinach Drużynowych Mistrzostw Świata. Zwycięstwo 5:1 z Wietnamem przybliżyło biało-czerwonych do strefy pucharowej.

Mecz z Azjatami rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Ponownie nie zawiódł Tomasz Kapłan i debel Babica-Śniegocki. Po dwóch pojedynkach mieliśmy 2:0 a trzeci punkt dorzucił Mateusz Sniegocki, wygrywając singlowy mecz w 9-bil. Zwycięstwo naszej drużynie zapewniła Oliwia Czupryńska, która odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej pokonując rywalkę z Wietnamu 8:6. Ostatnia seria to już tylko walka o jak najlepszy bilans punktowy. Z dwóch spotkań Polaków zwycięsko tylko wyszedł mikst Kapłan-Czupryńska. Radek Babica zaliczył porażkę i  wynik został ustalony na poziomie 5:1 dla naszej reprezentacji.

Z grupy D do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca na pewno awansuje Japonia, która wczoraj pokonała Wietnam 5:1 i z dorobkiem 6 punktów prowadzi w tabeli. Ostatnią pozycję zajmie Wietnam. Nie jest jeszcze jasna kolejność na pozycjach 2 i 3. Jeśli dzisiaj o 12:30 Szwecja pokona Japonię, to właśnie Skandynawowie będą wiceliderami. Każdy inny wynik natomiast da Polsce bezpośredni awans do strefy pucharowej. Jeśli jednak biało-czerwoni zajmą 3 pozycję w grupie to i tak o kwalifikację raczej możemy być spokojni. Polacy mają bowiem dobry bilans - 4 duże punkty i stosunek małych punktów 10:8.

2 lipca 2012

Remis ze Szwecją. Jutro mecz o wszystko...

W drugim pojedynku fazy grupowej Drużynowych Mistrzostw Świata reprezentacja Polski zdobyła pierwsze punkty remisując ze Szwecją 3:3. Przed biało-czerwonymi już tylko jeden pojedynek, który jak się okazuje będzie „meczem o wszystko". Przeciwnikiem naszej reprezentacji będzie Wietnam.

Polacy mecz ze Szwecją rozpoczęli od zwycięstwa w grze pojedynczej. Wynik otworzył Tomasz Kapłan, pokonując Marcusa Chamata 6:3. Na odpowiedź rywali nie trzeba jednak było długo czekać i po wygranej w grze deblowej 6:2 Szwedzi doprowadzili do remisu 1:1. Kolejne dwa pojedynki również nie przechyliły szali zwycięstwa na żadną ze stron. Mateusz Śniegocki wygrał 8:5 z Adreasem Gerwenem a Oliwia Czupryńska uległa Karoline Roos 2:8. Nasza reprezentantka zrewanżowała się jednak w pojedynku mikstów, po którym wspólnie z Tomkiem Kapłanem wyprowadzili reprezentację Polski na prowadzenie 3:2. O ostatecznej zdobyczy punktowej miał zadecydować Radosław Babica, który zmierzył się w 10-bil z Marcusem Chamatem. Szwed już na począku objął prowadzenie i kontunuował swoją dobrą grę do stanu 4:1. Radek zdołał podgonić na 4:5 jednak dwie ostatnie partie należały do dwukrotnego mistrza Europy. Zespoły Polski i Szwecji wpisały więc na swoje konta po jednym punkcie.

O kolejności drużyn na koniec dnia zadecyduje dzisiejsze spotkanie Japonia-Wietnam. Zwycięstwo zawodników z „kraju kwitnącej wiśni" da im awans do strefy pucharowej z pierwszego miejsca. Inny rezultat może natomiast sprawić, że liderami po ostatniej serii spotkań mogą być jeszcze nawet... Polacy. Sprawa kwalifikacji do najlepszej szesnastki jest więc w dalszym ciągu otwarta. Przypomnijmy, iż do strefy pucharowej bezpośrednio awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. Cztery ostatnie miejsca wypełnią drużyny z trzecich pozycji, które wylegitymują się najlepszym bilansem punktowym. W grupie D wszystko jest więc jeszcze możliwe. Aby przybliżyć się do „pucharówki" Polacy muszą jutro odnieść zwycięstwo. Remis niczego nam nie zapewni i będziemy musieli liczyć na korzystne wyniki nie tylko w naszej grupie.

Mecz Japonia-Wietnam jeszcze dziś o godzinie 12:30. Reprezentacja Polski swój pojedynek z Wietnamem rozegra jutro o 7:00 czasu polskiego.


2 lipca 2012

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Dzisiaj mecz ze Szwecją


Chińska organizacja zawodów robi ogromne wrażenie.  Zawodnicy i goście mogą bowiem poczuć sie tutaj jak prawdziwe gwiazdy sportowe. Dobre wrażenie robi sala gier. Duża, z przestrzenią wokół stołów i co ważne trybunami wypełnionymi ludźmi oglądającymi bilard. Oczywiście największe zainteresowanie towarzyszy spotkaniom z udziałem zespołów Chin i... Filipin. Sama hala z zewnątrz i wewnątrz wypełniona ogromnymi banerami zawodów.  Na ulicach ciężko nie zauważyć, że odbywają się tutaj mistrzostwa świata. Prawie na każdym kroku  ogromne flagi i banery informujące o zawodach z twarzami zawodników, na czele z Ralfem Souquetem. Gospodarze zadbali również o możliwość treningu i przygotowania się przed meczami. W tym celu ustawiono dodatkowo osiem nowych stołów wyłącznie do rozgrzewek w specjalnej sali treningowej. Zespoły natomiast mają wyznaczone godziny treningu zgodnie z planem gier tak aby odpowiednio przygotować się do spotkań. Na trasie hotel - sala gier kursują specjalne autokary, które dowożą zawodników i szefów ekip. W specjalnych boksach na zawodników czekają napoje i zimne przekąski oraz dostęp do sieci internetowej.  Takie same pokoje przygotowano dla szefów ekip, sędziów i obsługi medialnej. Nad prawidłowością czuwa natomiast kilkudziesięcioosobowa ekipa sędziowska. Wrażenie zrobiło również uroczyste otwarcie prezentujące wszystkie ekipy i co ważne uczestniczyli w nim najważniejsi ludzie w kraju (politycy i szefowie sportu). Nie zabrakło krótkich występów artystycznych oraz uroczystego rozbicia przez mera miasta. Ciekawostką jest fakt, że każdy zespół posiada swego opiekuna. To wolontariusz przydzielony do każdej z ekip, który jest jak cień i pomaga w każdej nawet najmniejszej sprawie. Dba nawet o to aby zespół nie spóźnił się na trening jak również służy pomocą przy planowaniu wycieczki po Pekinie.

Na sali nie brakuje również dziennikarzy, którzy na bieżąco informują o wynikach w lokalnych mediach. Na otwarciu obecnych było kilkudziesięciu dziennikarzy prasy, radia i telewizji.  Jest również livescoring  i livestreming, niestety w języku chińskim, ale od czego jest „tłumacz google". Pozostaje więc mieć nadzieję, że nasi zawodnicy dostosują swą grę do rangi i jakości imprezy i pokażą bilard na najwyższym światowym poziomie. Wczorajszy mecz z Japonia był dobrym spotkaniem. Obiektywnie naszym zabrakło trochę szczęścia bo poziomem sportowym i umiejętnościami nie odstają od zespołu lidera światowego rankingu. Szansa na pierwsze punkty już dzisiaj w spotkaniu ze Szwecją.

1 lipca 2012


Porażka 2-4 z zespołem Japonii na otwarcie mistrzostw. Zapraszamy do śledzenia wyników on-line oraz transmisję video.

Niestety od porażki rozpoczęli swój udział w zawodach nasi zawodnicy. W pojedynku z faworytem naszej grupy Japonią musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając 2-4. Mecz rozpoczął się od porażki Tomasza Kapłana 3-6. Do remisu doprowadził debel Babica-Śniegocki. W drugiej odsłonie niestety swoje mecze przegrali zarówno Śniegocki jak i Czupryńska. W ostatnich dwóch pojedynkach do remisu potrzebowaliśmy  dwóch zwycięstw. Swój mecz wygrał niestety tylko Babica  i po porażce duetu Czupryńska-Kapłan zespół Japonii zwyciężył 4-2. Jutro przeciwnikiem naszej reprezentacji będzie zespół Szwecji.

czerwiec 2012

Znamy przeciwników naszej reprezentacji

Japonia, Szwecja oraz Wietnam będą przeciwnikami Polaków w pierwszym etapie Drużynowych Mistrzostw Świata, które 1 lipca rozpoczynąją się w Pekinie. W turnieju zagra 24 zespoły z 23 państw. Dwa składy wystawili gospodarze turnieju Chińczycy.

Polska trafiła do grupy "D" i za przeciwnków ma bardzo utytułowanych rywali. Faworytem na pewno jest Japonia, gdzie w składzie można się spodziewać m.in. numeru 1 światowych list rankingowych - Yukio Akagariyama. Z kolei Szwecja to bardzo doświadczony zespół a kapitanem zespołu jest tutaj "Napoleon" Marcus Chamat. Największą niewiadomą jest zespół Wietnamu. Luong Chi Dung i Nguyen Phuc Long to uznane postacie w bilardowym świecie, jednak przypomnieć należy iż we wrześniu ubiegłego roku polski duet Skowerski-Babica w pierwszej rundzie World Cup of Pool rozgromił Azjatów 8:0. Przeciwnicy wymagający, my jednak również możemy pochwalić się znaczącymi osiągnięciami. W składzie biało-czerwonych zobaczymy mistrzynię świata juniorek Oliwię Czupryńską, mistrza Europy z 2011 roku Tomasza Kapłana oraz wicemistrza Radka Babicę. Skład dopełni będący obecnie w najlepszej dyspozyji Mateusz Śniegocki.

Patrząc wstecz, reprezentacja Polski podczas turniejów drużynowych prawie zawsze grała świetnie. W swoim dorobku mamy już medale (w tym dwa złote!) drużynowych mistrzostw Europy. Trzy razy z rzędu nasi reprezentaci zajmowali 5 miejsce w World Cup of Pool a dwa lata temu w drużynowych mistrzostwach globu przegrali dopiero w ćwierćfinale z "dream teamem" z Filipin. Takie wyniki mogą dawać nadzieje na kolejny udany występ.

Drużynowe Mistrzostwa Świata - zobacz tabele rozgrywek grupowych

6 czerwca 2012

W dniach 1-6 lipca w stolicy Chin Pekinie odbędą się drużynowe mistrzostwa świata w bilard. W imprezie wezmą udział 24 czteroosobowe (trzech mężczyzn i jedna kobieta) zespoły z całego świata. Nominacje na imprezę otrzymała również Polska. Nasz kraj w tych zawodach reprezentować będą:
Radosław Babica, Tomasz Kapłan, Oliwia Czupryńska - wszyscy Nosan Galeria Echo Kielce oraz Mateusz Śniegocki - Konsalnet Warszawa.
Oczywiście liczymy na dobry występ naszego teamu tym bardziej, że jest on bardzo wyrównany. Dodatkowo bronimy tam piątego miejsca wywalczonego dwa lata temu w Niemczech. Wtedy w składzie byli sami mężczyźni : Babica, Śniegocki, Skowerski i Skoneczny.
Zawody w tej formule rozgrywane są po raz pierwszy i według organizatorów mają na stałe wpisać się w kalendarz bilardowych imprez sportowych.

Łączna pula nagród w zawodach wynosi 300.000 USD z czego dla zwycięskiego zespołu przypadnie 80.000 USD.


Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System