Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Puchar Europy Kobiet - Szwecja 2012

Dodano: 2012-07-17
Zmodyfikowano: 2012-07-23

Dziewiąte miejsce Oliwi i siedemnaste Katarzyny. Najlepszą Monica Weeb z USA.

Dziewiąte miejsce Oliwi Czupryńskiej i siedemnaste Katarzyny Wesołowskiej to wynik naszych zawodniczek, które wzięły udział w zawodach Pucharu Europy w Szwecji. To drugi start naszych dziewcząt w tego rodzaju imprezie. Wyniki nie jest do końca zadowalający bo wiemy, że nasze młode reprezentantki stać na walkę o medale. Mamy nadzieję, że tak będzie w następnych zawodach w sierpniu w Niemczech. W Szwecji najlepszą okazała się zawodniczka z USA Monica Webb , która w finale pokonała reprezentantkę gospodarzy Caroline Roos   7-2. Na najniższym stopniu podium stanęły L. Kjorsvik ( Norwegia) i oraz L. Furberg ( Szwecja)  

W tym samym czasie odbył się turniej dla mężczyzn.  Zwyciężył M.Gray ( Wielka Brytania)   pokonując w finale M. Chamata ( Szwecja). Z dobrej strony pokazali się M. Kudlik i W. Szewczyk zajmując dziewiątą pozycje. Na 17 miejscu zakończył zawody M. Śniegocki a na 33 Adam Mścisz. Pełne wyniki na stronie zawodów - TUTAJ


18.07.2012
Mistrzynie Europy Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska wylatują do Szwecji.

W dniach 20-21 sierpnia odbędzie się trzeci tegoroczny turniej zaliczany do Pucharu Europy Kobiet. Tym razem zawodniczki walczyć będą w odmianę 10 bil a miejscem rywalizacji będzie stolica Szwecji Sztokcholm . Oprócz punktów rankingowych na najlepsze czekają nagrody finansowe, których łączna pula wynosi 6.000 Euro z czego najlepsza wzbogaci swe konto o 2.000 Euro. W zawodach weźmie udział  40 zawodniczek z 11 państw.

 


Nasz kraj reprezentować będą mistrzynie Europy zawodniczki Nosanu Galeria Echo Kielce Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska. Mamy nadzieję, że zdobyte ostatnio doświadczenie przez Oliwię na mistrzostwach świata w Chinach oraz obroniona kilka dni temu praca magisterska Katarzyny  pomogą w osiągnięciu dobrego rezultatu. Pomocny może być równiez doping Pauli , która będzie kibicować na miejscu naszym zawodniczkom.

Wyniki na żywo oraz transmisja video na stronie zawodów - TUTAJ

W tym samym czasie odbędzie się turniej dla mężczyzn. Weźmie w nim udział trzech zawodników z naszego kraju Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk ( obaj Konsalnet Warszawa) oraz Piotr Kudlik ( Metal Fach LP Sokółka).

  
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System