Puchar Europy Kobiet - Euro Tour - Niemcy 2012

Dodano: 2012-08-18
Zmodyfikowano: 2012-08-19

KATARZYNA WESOŁOWSKA z Nosanu Galeria Echo Kielce ZWYCIĘŻYŁA w PUCHARZE EUROPY KOBIET - Euro Tour - Niemcy 2012 !!!

19 sierpnia 2012
Ogromnym sukcesem zakończył się start Katarzyny Wesołowskiej w czwartych tegorocznych zawodach Pucharu Europy Kobiet w Bilard. Zawodniczka Nosanu Galeria Echo Kielce nie miała sobie równych i wywalczyła w Brandenburgi złoty medal. W pojedynku finałowym pokonała po bardzo dobrym spotkaniu liderkę rankingu Europy Ross Karoline z Szwecj 6-2 i mogła się cieszyć ze swego pierwszego i to złotego medalu w najważniejszych rankingowych zawodach kobiet w Europie. Sam finał przebiegał pod dyktando naszej reprezentantki, a najtrudniejszy mecz rozegrała w półfinale z Gradisnik Anną z która wygrała 6-4.
Brandenburg jest bardzo szczęśliwym miejscem dla reprezentantów Polski w bilardzie. Przypomnijmy, że dwa lata temu pierwszy złoty medal dla Polski w mistrzostwach Europy mężczyzn wywalczył Tomasz Kapłan . Zaledwie dwa tygodnie temu na tej samej sali swój pierwszy złoty medal w mistrzostwach Europy juniorek wywalczyła natomiast koleżanka klubowa Kasi, Oliwia Czupryńska. Dzisiaj kolejne złoto dołożyła natomiast Katarzyna Wesołowska.

Roos, Caroline   2 vs 6   Wesolowska, Katarzyna

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Europy odbędą się w listopadzie we Włoszech.W zawodach wzięły udział jeszcze dwie nasze reprezentantki. Oliwia Czupryńska ( Nosan Galeria Echo Kielce) była dziewiąta a Izabela łącka ( Pino Dębica) zajęła 13 miejsce.

18 sierpnia 2012
Trzy nasze reprezentantki wyjechały do Brandenburgi.

Mistrzynie Europy Oliwia Czupryńska i Katarzyna Wesołowska ( obie Nosan Galeria Echo Kielce) oraz wielokrotna mistrzyni Polski Izabela Łącka ( Pino Dębica) wyjechały na  zawody Pucharu Europy Kobiet w Bilard. Turniej odbędzie się w Niemczech w Brandenburgi a na liści uczestniczek  są 32 zawodniczki z 14 państw. . W ostatnich zawodach w Szwecji dziewiąta pozycje wywalczyła Oliwia tak samo jak kilka miesięcy temu Kinga Stawarz w Luksemburgu. Mamy nadzieję, że tym razem któraś z naszych pań przełamie kolejną barierę i zobaczymy ją w walce o medal. Przypomnijmy, że zaledwie dwa tygodnie temu na tej samej sali i stołach Oliwia zdobyła złoty i brązowy medale mistrzostw Europy juniorów.