Strona główna » Aktualności
Menu
Partnerzy
mlbilard
Oficjalny partner w Polsce
orlen
rsactive
Bookgame
ERG Bieruń
TT plast
Mezz Cues
Aramith
Cudowne produkty cukiernicze
Sportowa Internetowa Telewizja
Mak Marketing
Sport Klub
Współpracują z nami
Aktualności

Polska Liga Bilardowa

Dodano: 2012-08-28
Zmodyfikowano: 2012-09-04

Konsalnet traci punkty. Nosan Galeria Echo na "autostradzie" po tytuł mistrza Polski.

3 września 2012

Za nami 6 kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. Po emocjonującej środzie, kiedy to w Sokółce dwukrotnie padł wynik 3:1 dla gości z Kielc, w sobotę w Warszawie miejscowy Konsalnet stracił punkty.

W sobotnie popołudnie warszawską Arenę w iście bojowym duchu odwiedzili przesympatyczni zawodnicy Baribala Lubin. Mecz o tyle ciekawy, iż zagrało w nim dwóch "debiutantów". Mowa oczywiście żartobliwie o Michale Lichodziejewskim i Wojtku Trajdosie. Ci panowie rozegrali ze sobą dwa pojedynki w odmianę 9 bil, z których pierwszy zakończył się zwycięstwem Wojtka 10:4, a drugi zwycięstwem Michała 10:5. Oba mecze, mimo dużej nerwowości, stały na wysokim poziomie sportowym i z optymizmem pozwalają patrzeć na dalsze kariery obu zawodników. Dziwnym zbiegiem okoliczności żaden z graczy nie zmienił rywala w drugiej części meczu i tak pierwsza połowa kończy się wynikiem 4:0 dla Konsalnetu, co pozwala sądzić, że mecz jest tylko formalnością... nic bardziej mylnego. Chwila nieuwagi i w drugiej odsłonie mamy 8:1 dla "Lichego" w walce z "Trajdusiem", a na pozostałych stołach remisy w okolicach 5:5. Pachnie sporą niespodzianką. Po zdecydowanym zwycięstwie Wojtka Szewczyka nad mistrzem amatorów Konradem Juszczyszynem mamy remis 1:1. To nie koniec emocji. Na pozostałych stołach widnieje wynik 9:9. Niepokonany w ligowych zmaganiach, od niepamiętnych czasów "Mati", po niefortunnym samodzielnym sejfie, może jedynie się przyglądać, jak decydującą o zwycięstwie partię, udanie kończy Marcel Fotuński. 2:1 dla Baribala. Po kibicach Konsalnetu przeszedł dreszcz emocji i niepokoju. Zewsząd daje się słyszeć "Derek ratuj"! i tym razem Marek nie zawodzi, nerwy utrzymane na wodzy i dobra gra ratuje Warszawiaków przed porażką. Jeszcze słowo o Kamilu Gmurze. Napędził nam ten zawodnik strachu, potwierdzając tym samym, że jest kolejnym bardzo dobrym zawodnikiem młodego pokolenia. Wynik nie cieszy bardzo samych bezpośrednio zainteresowanych, lecz zapewne wywołuje zadowolenie w szeregach Kielc, a szczególnie Tomaszowa Mazowieckiego.

W dwóch pozostałych spotkaniach obyło się już bez sensacji. Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki dwukrotnie rozgromił 4:0 na swoim terenie Zakręconą Bilę Poznań. Trefl Sopot natomiast oddał tylko 2 punkty z Visanti Kolier.pl Kielce tym samym przedłużając swoje nadzieje na grę w pierwszej lidze w przyszłym sezonie.

Po 6 kolejkach spotkań na prowadzeniu Nosan Galeria Echo Kielce, który z rundy na rundę coraz bardziej oddala się od swoich rywali. Drugą pozycję zajmuje Duet Lipiński a trzecie, z jednym punktem straty do Tomaszowian, ex aequo Konsalnet i DSB Zagłębie Baribal. Przed zawodnikami z Lubina jednak najcięższe zadanie spośród wymienionej czwórki. Trzy ostatnie kolejki rozegrają kolejno z Duetem, Metal Fachem i Nosanem Galeria Echo.

Pełne wyniki na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Bilardowej 2012

31 sierpnia 2012

Według kalendarza sportowego PZBil najbliższa seria spotkań I Ligi odbędzie się w niedzielę 2 września. W związku z udziałem Karola Skowerskiego (Nosan Galeria Echo Kielce) i Wojtka Szewczyka (Konsalnet Warszawa) w World Cup of Pool, Komisja Polskiej Ligi Bilardowej podjęła decyzję o przesunięciu dwóch spotkań na wcześniejszy termin.

Rozegrany już został mecz pomiędzy Nosanem Galeria Echo a Metal Fachem LP. W Sokółce dwokrotnie padł wynik 3:1 dla gości.

W sobotę zapraszamy na relację z pojedynku pomiędzy Konsalnetem Warszawa a DSB Zagłębiem Baribal Lubin. Wyniki będzie można śledzić na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Bilardowej w zakładce "wyniki LIVE".

Dwa ostatnie spotkania: Trefl Sopot - Visanti Kolier.pl oraz Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki - Zakręcona Bila Poznań odbędą się zgodnie z terminarzem, czyli w niedzielę 2 września.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Bilardowej 2012
Powrót
© 2024 Polski Związek Bilardowy
Powered by NET System