Mistrzostwa Polski w Piramidę

Dodano: 2012-10-01
Zmodyfikowano: 2012-10-01

Radosław Babica został pierwszym w historii Polskiego Związku Bilardowego mistrzem kraju w piramidę

Zawody odbyły się w klubie Pino w Dębicy a zagrało w nich 16 zawodników. Warto podkreślić, że chętnych było znacznie więcej. Unikalną sytuacją było, że zagrali w nich bilardziści z męskiego i damskiego topu oraz działacze. Pomimo wielkiego entuzjazmu dominowali doświadczeni gracze. Sensacyjna stała się gra janusza Stawarza, który pokonał Piotra Kędziora i Piotra Kotowskiego. W półfinale uległ Radkowi Babicy. Równolegle bardzo dobre mecze rozgrywali Michał Kędzior (jedyny, który partię zakończył z kija - czyli wbił 8 kul bez pomyłki) oraz Mariusz Skoneczny. Ostatecznie obaj spotkali sie w półfinale gdzie Skoneczny okazał się nieznacznie lepszy (2:1). Finał Babica - Skoneczny rozpoczął sie dobrze dla Radka. W pierwszej partii wygrał 8:2. W następnym rozbiciu skuteczniejszy był Mariusz wygrywając 8:3. Decydująca partia należała do Babicy. On pierwszy wbił 8 bil. Skoneczny zdążył umieścić w łuzach tylko dwie kule. Zwycięzca ma prawo startu w mistrzostwach świata w Mińsku, a wspólnie z drugim otrzymali pokrycie startu w międzynarodowym turnieju Pyramid Tour w Pradze.